End of Report

Airdrie - Provincial Grands - September 6, 2014

BMX EVENT MANAGER, Report Created 06/Sep/2014 16:29:48

FULL RESULTS

Total Entries = 441

Total Riders = 425

Junior Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N8 AIRDRIE BMX AB Tanner Vandenhoven
Staats/Alberta Provincial Team
1 3 1st 1st 1st
N08 ST. ALBERT BMX AB Kiran Kawa
Alberta Provincial Team
2 6 2nd 2nd 2nd
N04 LETHBRIDGE BMX AB Kylar Van Ee
Bert and Macs
3 9 3rd 3rd 3rd
AB03 OKOTOKS BMX AB Shelby Mysek
Alias
4 13 5th 4th 4th
AB07 Medicine Hat Bmx AB Branden Lachapelle 5 16 4th 6th 6th
AB2 RED DEER BMX AB Jayme Johnson
R.T. Muddin
6 18 6th 7th 5th
AB05 LETHBRIDGE BMX AB Brock Young
Ascent cycle
7 19 7th 5th 7th
AB06 RED DEER BMX AB Chase Harrison
Crupi Canada
8 24 8th 8th 8th

Elite Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
72 MEDICINE HAT BMX AB Chelsea Kingston
Dirty Deeds
1 4 2nd 1st 1st
47 CALGARY BMX AB Eliane Mcadam 2 5 1st 2nd 2nd
780 EDMONTON BMX AB Cassidy Monaghan 3 9 3rd 3rd 3rd
N5 MEDICINE HAT BMX AB Yvonne Kingston (JF)
Trukkers
4 13 4th 4th 5th
911 CALGARY BMX AB Sabrina Millman
2-Cycle Michael's
- ## CR:7 DNS 4th

Elite Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
215 ST. ALBERT BMX AB Calvin Mcrae
Staats
1 3 1st 1st 1st
608 INDEPENDENT CAN Manuel Cadle
GHP CANADA
2 7 2nd 2nd 3rd
803 CALGARY BMX AB Adam Bourns
Cranks
3 10 4th 4th 2nd
801 LETHBRIDGE BMX AB Colton Higgins 4 12 5th 3rd 4th
368 OKOTOKS BMX AB Cameron Helm
Alias
5 13 3rd 5th 5th

5 Novice Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
628 MEDICINE HAT BMX AB Myla Motz 1 3 1st 1st 1st
605 RED DEER BMX AB Amelia Rush 2 6 2nd 2nd 2nd
730 LETHBRIDGE BMX AB Phoenix Leray 3 9 3rd 3rd 3rd
331 EDMONTON BMX AB Claire Reid 4 12 4th 4th 4th

7 Novice Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
704 AIRDRIE BMX AB Reese Ochitwa 1st - 3 1st 1st 1st
AB4 EDMONTON BMX AB Taryn Baillie
Tiger Electric Ltd.
2nd - 3 1st 1st 1st
816 STONY PLAIN BMX AB Faith Fedyniak 3rd - 8 2nd 4th 2nd
829 OKOTOKS BMX AB Jada Dueck 4th - 7 2nd 2nd 3rd
402 OKOTOKS BMX AB Emerson Mctaggart 5th - 9 3rd 3rd 3rd
AB5 OKOTOKS BMX AB Cadence Storey 6th - 10 3rd 5th 2nd
AB3 EDMONTON BMX AB Aijha Meynen CR - 11 5th 2nd 4th
115 RED DEER BMX AB Rachel Wakaluk - 11 4th 3rd 4th
831 RED DEER BMX AB Olivia Wandler (6NF) - 13 4th 4th 5th

8 Novice Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
320 STONY PLAIN BMX AB Mackenzie Worbeck 1 7 2nd 4th 1st
AB5 AIRDRIE BMX AB Lydia Englot 2 7 4th 1st 2nd
N2 AIRDRIE BMX AB Sydney Smith 3 8 3rd 2nd 3rd
AB7 RED DEER BMX AB Olivia Rush 4 9 1st 3rd 5th
427 STONY PLAIN BMX AB Taya Gordon
Original Joe's
5 14 5th 5th 4th

8 Expert Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Hailey Tremel 1 3 1st 1st 1st
N4 STONY PLAIN BMX AB Jalyn Holinski (7XF) 2 6 2nd 2nd 2nd
AB2 OKOTOKS BMX AB Giuliana Bregliano (7XF)
Elizabeth St. Pet Hospital
3 11 5th 3rd 3rd
N3 CALGARY BMX AB Aurora Rocheleau 4 11 3rd 4th 4th
AB4 EDMONTON BMX AB Natalia Reid
VELOCITY
5 14 4th 5th 5th

9 Novice Female (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 Medicine Hat Bmx AB Hallie Gauthier 1 3 1st 1st 1st
N2 AIRDRIE BMX AB Hannah Northwood 2 6 2nd 2nd 2nd
N3 AIRDRIE BMX AB Skyla Grenier 3 9 3rd 3rd 3rd
413 EDMONTON BMX AB Shea Rowan 4 14 4th 5th 5th
9 Medicine Hat Bmx AB Abby Bacon
SPIDER ELECTRIC
5 15 5th 6th 4th
824 RED DEER BMX AB Holly Mcleod
Wurm Industries
6 16 6th 4th 6th
8 EDMONTON BMX AB Kaylynn Bainard-Nobes
VELOCITY
7 21 7th 7th 7th
031 OKOTOKS BMX AB Devin Pointen 8 24 8th 8th 8th

10 Novice Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 OKOTOKS BMX AB Sophie Gibbs 1 3 1st 1st 1st
416 AIRDRIE BMX AB Mika Yoshimura 2 7 3rd 2nd 2nd
628 EDMONTON BMX AB Mallory Ogilvie
Velocity
3 8 2nd 3rd 3rd
129 OKOTOKS BMX AB Lana Carling 4 13 5th 4th 4th
N4 AIRDRIE BMX AB Kaylee May 5 14 4th 5th 5th

10 Expert Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1X AIRDRIE BMX AB Abygale Reeve (9XF)
Under Armour
1 4 2nd 1st 1st
N3 OKOTOKS BMX AB Isabella Bregliano
Elizabeth St. Pet Hospital
2 6 1st 2nd 3rd
N1 EDMONTON BMX AB Amber Hupka
Velocity
3 8 3rd 3rd 2nd
419 OKOTOKS BMX AB Jorianna Mcalister
RollFab Industries
4 12 4th 4th 4th
AB4 EDMONTON BMX AB Delaney Jones
Crupi team green Canada
5 16 5th 6th 5th
AB5 RED DEER BMX AB Devon Murfitt (9XF) 6 17 6th 5th 6th

11 Novice Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 AIRDRIE BMX AB Alexandra Reeve
Under Armour
1 3 1st 1st 1st
610 COCHRANE BMX AB Katie Scott 2 7 3rd 2nd 2nd
314 RED DEER BMX AB Alexia Callan 3 8 2nd 3rd 3rd
130 OKOTOKS BMX AB Keanna Dueck 4 14 6th 4th 4th
121 CALGARY BMX AB Kyleigh Boylan 5 15 4th 6th 5th
AB4 OKOTOKS BMX AB Briony Fokkens
Brothers Concrete
6 16 5th 5th 6th
127 RED DEER BMX AB Jaedan Dyok 7 21 7th 7th 7th

12 Novice Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 RED DEER BMX AB Annika Ricalton
Back Country Communications Ltd.
1 3 1st 1st 1st
N3 EDMONTON BMX AB Emma Workun
Atomic Improv
2 6 2nd 2nd 2nd
726 EDMONTON BMX AB Taylin Janke 3 9 3rd 3rd 3rd
N5 OKOTOKS BMX AB Willow Pointen 4 12 4th 4th 4th
AB5 CALGARY BMX AB Tegan Collins 5 15 5th 5th 5th
201 EDMONTON BMX AB Abbey Rowan 6 18 6th 6th 6th

12 Expert Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
531 EDMONTON BMX AB Madelin Ogilvie
Velocity
1 3 1st 1st 1st
N1 RED DEER BMX AB Molly Simpson 2 6 2nd 2nd 2nd
N2 RED DEER BMX AB Lindsay Hall (11XF) 3 10 3rd 3rd 4th
N1X AIRDRIE BMX AB Emily Henderson (11XF) 4 11 4th 4th 3rd

13 Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 CALGARY BMX AB Jordan Knappe
Cranks BMX,
1 3 1st 1st 1st
N1 AIRDRIE BMX AB Hailey Hobbs
Velocity Cycle
2 6 2nd 2nd 2nd
AB3 MEDICINE HAT BMX AB Geneva Grondin (13NF)
Kenco Homes
3 9 3rd 3rd 3rd

14 Expert Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
W1 ST. ALBERT BMX AB Avriana Hebert
Alberta Provincial Team
1 3 1st 1st 1st
N3 CALGARY BMX AB Kelly Ann Heughan
Well Green Tech/Alberta Provincial Team
2 6 2nd 2nd 2nd
N5 LETHBRIDGE BMX AB Kendra Enns 3 9 3rd 3rd 3rd
N6 STONY PLAIN BMX AB Jensen Sproxton 4 12 4th 4th 4th
1 AIRDRIE BMX AB Mackenzie Cameron (14NF)
Racing for Cody
5 15 5th 5th 5th
AB4 EDMONTON BMX AB Alexandra Plesniarski
CranX BMX
6 18 6th 6th 6th

15 Expert Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Cayleigh Van Staalduinen
Alberta Provincial Team/Staats
1 3 1st 1st 1st
N3 LETHBRIDGE BMX AB Jordan Jensen
Monarch Roofing Center
2 6 2nd 2nd 2nd
N4 ST. ALBERT BMX AB Vanessa Whaling
XanGo
3 9 3rd 3rd 3rd
N5 CALGARY BMX AB Mckayla Rocheleau 4 12 4th 4th 4th
N6 Medicine Hat Bmx AB Jessalyn Phillips
Phillips Excavating
5 15 5th 5th 5th
N7 CALGARY BMX AB Kiera Roxburgh (15NF)
Nana
6 18 6th 6th 6th

17 & Over Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
619 Medicine Hat Bmx AB Samantha Andres
Taylors Used Tires
1 4 2nd 1st 1st
320 CALGARY BMX AB Angelina Kowaski 2 5 1st 2nd 2nd
N3 EDMONTON BMX AB Michelle Tower 3 9 3rd 3rd 3rd

17 & Over Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 CALGARY BMX AB Brianne Vanderkuip (16XF)
Alberta BMX Provincial Team/Foo Gate
1 3 1st 1st 1st
130 LETHBRIDGE BMX AB Deborah Williams
DW's Delux Sammiches OR Chikin
2 6 2nd 2nd 2nd
N3 LETHBRIDGE BMX AB Kiana Van Ee (16XF)
Bert and Macs
3 9 3rd 3rd 3rd

5 Novice Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
110 AIRDRIE BMX AB Nash Buffel 1 4 2nd 1st 1st
604 STONY PLAIN BMX AB Lucas Brown 2 7 1st 4th 2nd
224 AIRDRIE BMX AB Tarek Young 3 9 3rd 2nd 4th
724 EDMONTON BMX AB Cale Baillie
Tiger Electric Ltd
4 12 4th 3rd 5th
821 RED DEER BMX AB Xander Hurteau 5 13 5th 5th 3rd

5 Intermediate Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
224 RED DEER BMX AB Chase Araneda 1 3 1st 1st 1st
217 RED DEER BMX AB Kanein Baumung 2 6 2nd 2nd 2nd
AB2 RED DEER BMX AB Ryland Goulding
Forever Floors
3 9 3rd 3rd 3rd

6 Novice Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
610 EDMONTON BMX AB Aiden Wicks 1st - 7 4th 2nd 1st
129 COCHRANE BMX AB Aj Laurell 2nd - 3 1st 1st 1st
215 COCHRANE BMX AB Mason Pike 3rd - 4 1st 1st 2nd
201 COCHRANE BMX AB Jaxson Ross 4th - 7 2nd 2nd 3rd
404 COCHRANE BMX AB Caleb Carey 5th - 10 2nd 5th 3rd
601 OKOTOKS BMX AB Bennett Mctaggart 6th - 8 3rd 3rd 2nd
AB3 AIRDRIE BMX AB Lucas Englot 7th - 12 4th 4th 4th
104 AIRDRIE BMX AB Reuben Baber 8th - 10 3rd 3rd 4th
618 STONY PLAIN BMX AB Parx Gordon
Original Joe's
- 14 5th 4th 5th
AB4 RED DEER BMX AB Van Willey - 16 5th 6th 5th
406 AIRDRIE BMX AB Carter Davidson - 17 6th 5th 6th

6 Intermediate Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
123 STONY PLAIN BMX AB Liam Vanoene
Time Out Beauty Retreat
1 4 1st 1st 2nd
819 EDMONTON BMX AB Brady Pearson 2 5 2nd 2nd 1st
AB1 LETHBRIDGE BMX AB Maverick Leray 3 9 3rd 3rd 3rd

7 Novice Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
216 AIRDRIE BMX AB Kai Yoshimura 1st - 3 1st 1st 1st
112X MEDICINE HAT BMX AB Jackson Harnett 2nd - 6 1st 3rd 2nd
603 AIRDRIE BMX AB Cole Hansen
2 Cycle Micheals
3rd - 8 3rd 2nd 3rd
216X STONY PLAIN BMX AB Zachary Brown
TRUE FAB
4th - 9 2nd 3rd 4th
723 RED DEER BMX AB Matthew Mclean 5th - 14 7th 4th 3rd
027 LETHBRIDGE BMX AB Ethan Kitt
Nails by Char
6th - 13 3rd 4th 6th
423 OKOTOKS BMX AB Jackson Vanderveen 7th - 7 4th 2nd 1st
101 MEDICINE HAT BMX AB Colby Motz 8th - 5 2nd 1st 2nd
222 AIRDRIE BMX AB Brayden Macpherson - 15 5th 5th 5th
608 AIRDRIE BMX AB Paxton Tudor - 15 5th 5th 5th
914 AIRDRIE BMX AB Noah Hassleberg - 16 6th 6th 4th
201 OKOTOKS BMX AB Annon St. Dennis - 16 4th 6th 6th
211 AIRDRIE BMX AB Joseph O'Hara
R.T. Muddin
- 20 6th 7th 7th
8 RED DEER BMX AB Wyatt Simpson - 21 7th 7th 7th

7 Intermediate Male (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Ryan Chirzynski 1st - 3 1st 1st 1st
AB3 AIRDRIE BMX AB Alexander Reason 2nd - 5 2nd 1st 2nd
915 EDMONTON BMX AB Malakai Rowan 3rd - 9 3rd 3rd 3rd
027 AIRDRIE BMX AB Chase Buffel 4th - 9 3rd 2nd 4th
N6 EDMONTON BMX AB Lachlan Brenner 5th - 7 1st 5th 1st
AB4 Medicine Hat Bmx AB Reid Armstrong
Falcon Contracting
6th - 11 2nd 5th 4th
N3 COCHRANE BMX AB Ethan Mann
ARTISON SCAPES
7th - 11 4th 4th 3rd
N5 CALGARY BMX AB Byron Zurbriggen 8th - 10 5th 3rd 2nd
N8 EDMONTON BMX AB Oscar Twells - 12 4th 2nd 6th
AB2 RED DEER BMX AB Royce Redbear - 14 5th 4th 5th
6 RED DEER BMX AB Colton Goulding
Forever Floors
- 17 6th 6th 5th
208 RED DEER BMX AB Easton Araneda - 18 6th 6th 6th

8 Novice Male (15 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
325 COCHRANE BMX AB Caleb Graham 1st - 3 1st 1st 1st
204 RED DEER BMX AB Graeson Abel 2nd - 5 2nd 1st 2nd
915 Medicine Hat Bmx AB Ryder Cooke 3rd - 8 3rd 2nd 3rd
409 RED DEER BMX AB Taylor Boll 4th - 12 1st 7th 4th
501 AIRDRIE BMX AB Jaden Maffenbeir 5th - 9 4th 3rd 2nd
9 RED DEER BMX AB Damon Wandler 6th - 11 4th 3rd 4th
8 STONY PLAIN BMX AB Braedan Oliver 7th - 6 3rd 2nd 1st
9X OKOTOKS BMX AB Easton Mcalister
RollFab Industries
8th - 13 6th 4th 3rd
6 RED DEER BMX AB Jacob Veleti - 13 2nd 6th 5th
928 AIRDRIE BMX AB Marcus Tillinger - 15 5th 5th 5th
630 LETHBRIDGE BMX AB Austin Jensen
Monarch Roofing Center
- 16 5th 5th 6th
616 AIRDRIE BMX AB Korbin Danby - 18 6th 4th 8th
519 AIRDRIE BMX AB Gus Hearty - 20 7th 7th 6th
125 CALGARY BMX AB Benjamin Rowsell - 20 7th 6th 7th
329 ST. ALBERT BMX AB Callaway Fedoriw - 23 8th 8th 7th

8 Intermediate Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB8 COCHRANE BMX AB Brock Foster 1st - 4 2nd 1st 1st
N6 COCHRANE BMX AB Sam Scott 2nd - 4 1st 1st 2nd
O2 Medicine Hat Bmx AB Kaige Rudichuk 3rd - 6 2nd 3rd 1st
05 RED DEER BMX AB Austin Mcleod
Wurm Industries
4th - 11 3rd 4th 4th
4 AIRDRIE BMX AB Colby Crabtree 5th - 10 3rd 4th 3rd
7 RED DEER BMX AB Christopher Morris 6th - 10 5th 2nd 3rd
506 STONY PLAIN BMX AB Gabriel Vanoene
Time Out Beauty Retreat
7th - 5 1st 2nd 2nd
3 AIRDRIE BMX AB Matthias Young 8th - 12 4th 3rd 5th
207 EDMONTON BMX AB Jaxon Spence - 13 4th 5th 4th
12 RED DEER BMX AB Maurice Redbear - 16 6th 5th 5th
11 RED DEER BMX AB Cameron Mcleod
Wurm Industries
- 17 5th 6th 6th

8 Expert Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 STONY PLAIN BMX AB Logan Webb
Phoenix Roofing Ltd.
1 3 1st 1st 1st
AB6 CALGARY BMX AB Oliver Jackson 2 7 3rd 2nd 2nd
N2 EDMONTON BMX AB Austen Wensel
Cranx BMX Racing
3 8 2nd 3rd 3rd
420 EDMONTON BMX AB Marc Streadwick 4 13 5th 4th 4th
N3 ST. ALBERT BMX AB Connor Pleich 5 14 4th 5th 5th
N8 RED DEER BMX AB Shayne Hall 6 18 6th 6th 6th

9 Novice Male (20 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
1 LETHBRIDGE BMX AB Hesston Bates
Country Landscape
1st 1st - 3 1st 1st 1st
612 OKOTOKS BMX AB Kaiden Cleroux 2nd 2nd - 6 2nd 2nd 2nd
017 AIRDRIE BMX AB Isaac Baber 3rd 3rd - 5 1st 1st 3rd
225 AIRDRIE BMX AB Carter Statham
Fabsol Canada
4th 2nd - 6 1st 1st 4th
609 COCHRANE BMX AB Riley Carey 5th 1st - 5 2nd 2nd 1st
127 COCHRANE BMX AB Emile Rock Bernier 6th 4th - 8 3rd 2nd 3rd
13 EDMONTON BMX AB Evan Bidniak 7th 4th - 9 3rd 3rd 3rd
410 OKOTOKS BMX AB James Smith 8th 3rd - 11 2nd 5th 4th
8 Medicine Hat Bmx AB Landon Andres
Taylors Used Tires
5th - 4 2nd 1st 1st
12 RED DEER BMX AB Charlie Nelson 5th - 10 4th 4th 2nd
11 RED DEER BMX AB Grady Mcleod
Wurm Industries
6th - 8 1st 5th 2nd
131 LETHBRIDGE BMX AB Connor Trechka
Precision Powersports
6th - 11 3rd 4th 4th
104 OKOTOKS BMX AB Justin Andres
Arrow Energy Consulting
7th - 7 4th 2nd 1st
217 COCHRANE BMX AB Cole Fischer 7th - 10 5th 3rd 2nd
619 COCHRANE BMX AB Konar Simpson 8th - 13 5th 4th 4th
213 COCHRANE BMX AB Luke Christensen DNS - 9# 3rd 3rd 3rd
12X AIRDRIE BMX AB Devan Fraser - - 13 5th 3rd 5th
16 EDMONTON BMX AB Tate Baillie
Tiger Electric Ltd
- - 14 4th 5th 5th
912 OKOTOKS BMX AB Alik Souvak - - 14 4th 5th 5th
105 LETHBRIDGE BMX AB Kieron Schaffel - - 16 CR:7 4th 5th

9 Intermediate Male (17 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2 LETHBRIDGE BMX AB Kelton Airey 1st 1st - 5 2nd 2nd 1st
11 AIRDRIE BMX AB Atley Carson 2nd 1st - 5 1st 1st 3rd
002 OKOTOKS BMX AB Kohen Hoffman 3rd 2nd - 5 2nd 1st 2nd
202 OKOTOKS BMX AB Pacey Boone 4th 3rd - 7 3rd 3rd 1st
7 CALGARY BMX AB Mcintyre Willoughby 5th 4th - 11 2nd 5th 4th
12 RED DEER BMX AB Joron Dyok 6th 2nd - 4 1st 2nd 1st
N7 AIRDRIE BMX AB Ty Ochitwa 7th 4th - 10 3rd 3rd 4th
4 OKOTOKS BMX AB Tristan Storey 8th 3rd - 6 1st 2nd 3rd
7X RED DEER BMX AB Keanu Redbear 5th - 12 5th 4th 3rd
117 CALGARY BMX AB Torin Collins 5th - 13 4th 5th 4th
03 RED DEER BMX AB Tyson Wakaluk 6th - 9 3rd 4th 2nd
N4 STONY PLAIN BMX AB Drey Holinski DNS - 9# DNF:6 1st 2nd
906 RED DEER BMX AB Jack Welikoklad
Staats Lonewolf
- - 13 5th 3rd 5th
10X EDMONTON BMX AB Blake Lamarche - - 14 4th 5th 5th
8 CALGARY BMX AB Karsten Chirzynski - - 14 4th 4th 6th
10 RED DEER BMX AB Owen Morris - - 17 6th 6th 5th
9 EDMONTON BMX AB Owen Slavens - - 17 5th 6th 6th

9 Expert Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 CALGARY BMX AB Carson Kowaski
Calgary BMX Race Team
1 5 1st 1st 3rd
N8 RED DEER BMX AB Nickolas Nugent 2 7 3rd 2nd 2nd
N6 RED DEER BMX AB Ryan Raymont
Tangent/ODI
3 8 2nd 5th 1st
N3 CALGARY BMX AB Joey Huber
Planit Builders
4 11 4th 3rd 4th
N5 OKOTOKS BMX AB Teagan Slapman 5 14 5th 4th 5th

10 Novice Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
315 RED DEER BMX AB Parks Hamer 1st - 7 3rd 3rd 1st
409 EDMONTON BMX AB Kaydan Spence 2nd - 12 5th 4th 3rd
5 CALGARY BMX AB Owen Frank 3rd - 11 4th 5th 2nd
816 RED DEER BMX AB Dawson Campbell 4th - 12 6th 3rd 3rd
10 AIRDRIE BMX AB Liam Harrison 5th - 8 2nd 2nd 4th
7 AIRDRIE BMX AB Creston Henderson 6th - 4 1st 1st 2nd
809 STONY PLAIN BMX AB Nicholas Macleod 7th - 8 1st 2nd 5th
8 CALGARY BMX AB Ashton Terry 8th - 4 2nd 1st 1st
6 AIRDRIE BMX AB Jonathan Reason - 12 4th 4th 4th
9 AIRDRIE BMX AB Wyatt Adrian - 14 3rd 6th 5th
4 CALGARY BMX AB Riley Kimmitt - 18 5th CR:7 6th

10 Intermediate Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 COCHRANE BMX AB Max Ganakovsky
Vista Projects Ltd
1st - 3 1st 1st 1st
AB6 LETHBRIDGE BMX AB Jole Young 2nd - 6 2nd 2nd 2nd
N8 STONY PLAIN BMX AB Frank Doerr 3rd - 3 1st 1st 1st
8 RED DEER BMX AB Ethan Glenn 4th - 11 2nd 4th 5th
720 Medicine Hat Bmx AB Kian Armstrong
Falcon Contracting
5th - 11 4th 3rd 4th
17 RED DEER BMX AB Reginald Rooks
National Pressure
6th - 8 3rd 2nd 3rd
10 RED DEER BMX AB John Sansom 7th - 12 3rd 6th 3rd
14 AIRDRIE BMX AB Cole Danby 8th - 11 4th 5th 2nd
828 OKOTOKS BMX AB Carter Sziva - 12 5th 3rd 4th
9 AIRDRIE BMX AB Tyler Ryan - 15 5th 5th 5th
9X OKOTOKS BMX AB Jaron Deering - 16 6th 4th 6th
108 EDMONTON BMX AB Jesse Greene - 18 6th 6th 6th
610 AIRDRIE BMX AB Kenny Anderson - 21 7th 7th 7th
3 MEDICINE HAT BMX AB Cody Herter
Dirty Deeds
- 23 7th 7th CR:9

10 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Dylan Tremel 1 3 1st 1st 1st
AB4 EDMONTON BMX AB Tristin Pasitney
Cranx BMX
2 6 2nd 2nd 2nd
N5 EDMONTON BMX AB Mathieu Ducharme 3 11 3rd 4th 4th
AB7 ST. ALBERT BMX AB Riley Robertson 4 12 6th 3rd 3rd
628 EDMONTON BMX AB Joshua Ogilvie
Velocity
5 15 4th 6th 5th
N6 RED DEER BMX AB Noah Boyko
Cornerstone Excavating
6 16 5th 5th 6th
012 EDMONTON BMX AB Caleb Jones
Crupi team green Canada
7 21 7th 7th 7th

11 Novice Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
208 CALGARY BMX AB Cole Elson 1 4 2nd 1st 1st
1 Medicine Hat Bmx AB Gavin Bacon
Spider Electric
2 7 1st 4th 2nd
3 MEDICINE HAT BMX AB Jakub Wallace 3 11 3rd 3rd 5th
618 LETHBRIDGE BMX AB Keegan Philpot
Godspeed long boards
4 12 4th 5th 3rd
623 AIRDRIE BMX AB Ryland Fougere 5 12 6th 2nd 4th
4 EDMONTON BMX AB Gavin Otsuji 6 17 5th 6th 6th
7 AIRDRIE BMX AB Jack Hearty 7 22 7th 7th 8th
630 OKOTOKS BMX AB Kade Motycka 8 23 8th 8th 7th

11 Intermediate Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
14 AIRDRIE BMX AB Nicholas Moodoo
RT Muddin
1st - 5 1st 3rd 1st
AB8 AIRDRIE BMX AB Nicholas Northwood 2nd - 6 2nd 1st 3rd
013 STONY PLAIN BMX AB Zackery Worbeck 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
206 CALGARY BMX AB Matthew Primeau 4th - 3 1st 1st 1st
AB7 AIRDRIE BMX AB Luka Dikic 5th - 11 3rd 4th 4th
516 AIRDRIE BMX AB Caleb Hassleberg 6th - 13 6th 2nd 5th
12 CALGARY BMX AB Colten Richter 7th - 10 4th 3rd 3rd
127 EDMONTON BMX AB Damien Streadwick 8th - 14 6th 6th 2nd
317 RED DEER BMX AB Deacyn Park - 14 3rd 7th 4th
521 OKOTOKS BMX AB Mason Cleroux - 15 5th 5th 5th
117 RED DEER BMX AB Roy Meinders - 15 4th 5th 6th
5 EDMONTON BMX AB Zachary Hogan - 17 5th 6th 6th
2 AIRDRIE BMX AB Brady Esau
ParaSport Science
- 18 7th 4th 7th

11 Expert Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 RED DEER BMX AB William Welikoklad
Factory Staats
1 3 1st 1st 1st
AB2 AIRDRIE BMX AB Liam Mullett 2 6 2nd 2nd 2nd
02 EDMONTON BMX AB Eliot Slavens 3 10 3rd 3rd 4th
3 LETHBRIDGE BMX AB Joshua Dublanko
SCR POS Solutions
4 11 4th 4th 3rd
N8 AIRDRIE BMX AB Tyler Smith 5 17 5th 7th 5th
N6 OKOTOKS BMX AB Rylan Slapman 6 19 6th 5th 8th
AB6 RED DEER BMX AB Christopher Young 7 21 7th 8th 6th
N4 EDMONTON BMX AB Aiden Stranks 8 21 8th 6th 7th

12 Intermediate Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N8 CALGARY BMX AB Benjamin Bessel
VULTURE ENERGY LTD.
1st - 3 1st 1st 1st
AB8 ST. ALBERT BMX AB Matthew Mcmurdo 2nd - 7 3rd 2nd 2nd
123 EDMONTON BMX AB Benjamin Streadwick 3rd - 5 1st 1st 3rd
7 OKOTOKS BMX AB Darren Commandeur 4th - 9 3rd 4th 2nd
1 EDMONTON BMX AB Nathanial Otsuji 5th - 10 2nd 3rd 5th
406 OKOTOKS BMX AB Ryan Mysek
Alias Racing
6th - 10 4th 2nd 4th
222 LETHBRIDGE BMX AB Lucas Schmidtler
Lafarge
7th - 12 5th 3rd 4th
5 AIRDRIE BMX AB Sidney Englot 8th - 7 2nd 4th 1st
4 AIRDRIE BMX AB Eli Dueckman - 14 5th 6th 3rd
2 Medicine Hat Bmx AB Jack Hagarty - 15 4th 5th 6th
05 RED DEER BMX AB Zachary Repp - 16 6th 5th 5th

12 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 STONY PLAIN BMX AB Conner Oliver 1 3 1st 1st 1st
AB6 RED DEER BMX AB Nicolas Hammer 2 9 3rd 3rd 3rd
N4 CALGARY BMX AB Brandon Huber
Planit Builders
3 10 4th 4th 2nd
N2 CALGARY BMX AB Nicholas Berarducci
Alberta Provincial Team
4 11 2nd 2nd 7th
305 CALGARY BMX AB Caleb Gilbert 5 14 5th 5th 4th
AB4 EDMONTON BMX AB Noah Meynen 6 18 6th 7th 5th
AB7 EDMONTON BMX AB Taryk Janke
Crupi Team Green Canada
7 19 7th 6th 6th

13 Novice Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
309 ST. ALBERT BMX AB Harrison Fedoriw 1 4 2nd 1st 1st
018 OKOTOKS BMX AB Jacob Wong 2 5 1st 2nd 2nd
207 ST. ALBERT BMX AB Kaleb Sagan 3 10 4th 3rd 3rd
6 RED DEER BMX AB Jordan Murfitt (12NM) 4 12 3rd 4th 5th
5 CALGARY BMX AB Tatum Parker 5 14 5th 5th 4th

13 Intermediate Male (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
531 STONY PLAIN BMX AB Damien Wilding 1st - 7 3rd 2nd 2nd
AB8 AIRDRIE BMX AB Alex Tyssen
Vista Geomatics Ltd
2nd - 3 1st 1st 1st
522 OKOTOKS BMX AB Wyatt Andres
Arrow Energy Consulting
3rd - 4 1st 2nd 1st
3 OKOTOKS BMX AB Jared Sepkowski 4th - 5 2nd 1st 2nd
2 AIRDRIE BMX AB Jack Zruna 5th - 11 4th 4th 3rd
4 RED DEER BMX AB Owen Green 6th - 8 2nd 3rd 3rd
4X CALGARY BMX AB Ethan Freeman 7th - 11 4th 3rd 4th
6 AIRDRIE BMX AB Nicholas Reason 8th - 11 3rd 4th 4th
5 MEDICINE HAT BMX AB Hunter Golden - 15 5th 5th 5th
8 CALGARY BMX AB Jordan Rocheleau - 15 5th 5th 5th
9 EDMONTON BMX AB Joshua Beaudin - 18 6th 6th 6th
016 OKOTOKS BMX AB Caleb Boone - 18 6th 6th 6th

13 Expert Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 CALGARY BMX AB Justin Scott
Alberta Stairworks
1st - 3 1st 1st 1st
507 EDMONTON BMX AB Jared Hildebrandt
GHP Canada
2nd - 5 2nd 1st 2nd
N4 EDMONTON BMX AB Connor Wensel
Cranx BMX Racing
3rd - 6 1st 4th 1st
N3 EDMONTON BMX AB Parker Mcelheran
Alberta Provincial Team
4th - 9 3rd 2nd 4th
04 AIRDRIE BMX AB Brycen Andrews
RT Mudding
5th - 9 4th 2nd 3rd
8 Club Unknown ? Ethan Adams 6th - 7 2nd 3rd 2nd
N7 AIRDRIE BMX AB Zachary Ryan 7th - 12 3rd 4th 5th
N6 CALGARY BMX AB Benjamin Nelson
CranX BMX ANARCHY CBS Bike Shop
8th - 13 5th 5th 3rd
AB4 COCHRANE BMX AB Connor Murphy - 13 4th 3rd 6th
AB5 CALGARY BMX AB Adam Hosie
Wulfsport
- 16 5th 6th 5th
AB7 OKOTOKS BMX AB Matteo Bregliano
Elizabeth St. Pet Hospital
- 17 6th 7th 4th
1 OKOTOKS BMX AB Kieran Slapman - 18 7th 5th 6th
712 CALGARY BMX AB Brendan Vanderkuip
Foo Gate
- 19 6th 6th 7th

14 Intermediate Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
012 AIRDRIE BMX AB Riley May
Kojah Powdercoating
1 7 4th 2nd 1st
4 EDMONTON BMX AB Chase Bainard-Begin
VELOCITY
2 7 1st 4th 2nd
AB8 MEDICINE HAT BMX AB Aidan Barrett 3 7 3rd 1st 3rd
608 EDMONTON BMX AB Julian Jubin 4 9 2nd 3rd 4th
03 EDMONTON BMX AB Ethan Workun
Atomic Improv
5 18 7th 6th 5th
124 CALGARY BMX AB Timothy Gilbert 6 18 5th 7th 6th
3 CALGARY BMX AB William Mcara 7 18 6th 5th 7th

14 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 AIRDRIE BMX AB Lukas Becker
B&P Cycle
1 3 1st 1st 1st
N4 AIRDRIE BMX AB Zachary Croft
B&P Cycle
2 6 2nd 2nd 2nd
6 RED DEER BMX AB Jack Snape 3 11 4th 4th 3rd
N6 CALGARY BMX AB Jacob Funk
CRANX BMX
4 13 3rd 3rd 7th
N2 EDMONTON BMX AB Mackenzie Mota 5 15 5th 6th 4th
N7 CALGARY BMX AB Justin Terry
CranX BMX
6 16 6th 5th 5th
N8 STONY PLAIN BMX AB Austin Wladyka
Velocity
7 20 7th 7th 6th

15 Novice Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 AIRDRIE BMX AB Jarek Hokanson 1 3 1st 1st 1st
906 STONY PLAIN BMX AB Evan Macleod (14NM) 2 6 2nd 2nd 2nd
3 AIRDRIE BMX AB Luke Esau
ParaSport Science
3 9 3rd 3rd 3rd
4 CALGARY BMX AB Marcus Mcara (14NM) 4 12 4th 4th 4th

15 Expert Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 LETHBRIDGE BMX AB Riley Lavorato
Bert & Mac's
1 3 1st 1st 1st
AB2 AIRDRIE BMX AB Corbin Nunweiler 2 7 3rd 2nd 2nd
N6 STONY PLAIN BMX AB Luke Haggart
Neathway Medal Mounting
3 9 2nd 4th 3rd
N7 EDMONTON BMX AB Brett Ducharme 4 11 4th 3rd 4th
7 EDMONTON BMX AB Jensen Mcelheran
Crupi Canada
5 15 5th 5th 5th
AB8 MEDICINE HAT BMX AB Jesseppe Herter
Dirty Deeds
6 19 6th 6th 7th
4 RED DEER BMX AB Jordan Boone 7 20 7th 7th 6th
AB1 COCHRANE BMX AB Steven Sweet
Alberta Provincial Team
- ## CR:10 DNS DNS

16 Intermediate Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
01 MEDICINE HAT BMX AB Nicholas Doehring (15IM)
Sterling Trailer Sales
1 4 2nd 1st 1st
3 CALGARY BMX AB Nicholas Frank 2 5 1st 2nd 2nd
1 AIRDRIE BMX AB Konner Smith-Hein
RT MUD CONSULTING
3 10 3rd 3rd 4th
3X AIRDRIE BMX AB Jordan Harris (15IM)
AAA Doors
4 11 4th 4th 3rd

16 Expert Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 ST. ALBERT BMX AB Deven Kawa
Alberta Provincial Team
1st - 3 1st 1st 1st
N4 RED DEER BMX AB Cody Pratt 2nd - 5 2nd 2nd 1st
N6 AIRDRIE BMX AB River Peacock
Athletic Spirit Inc.
3rd - 6 1st 2nd 3rd
N5 STONY PLAIN BMX AB Bailey Sproxton 4th - 6 3rd 1st 2nd
AB4 LETHBRIDGE BMX AB Blake Kempenaar
Useable Used Auto Parts
5th - 8 2nd 4th 2nd
AB7 CALGARY BMX AB Cody Knappe
CRANKS BMX
6th - 10 3rd 3rd 4th
AB5 RED DEER BMX AB Coleman Komula
Colerose Bookkeeping
7th - 10 4th 3rd 3rd
726 AIRDRIE BMX AB Kyle Paulson 8th - 12 4th 4th 4th
N7 CALGARY BMX AB Carter Pastuszko
Cranx BMX
- 15 5th 5th 5th
8 LETHBRIDGE BMX AB Tyler Enns - 17 5th 5th CR:7

17 to 24 Intermediate Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 Medicine Hat Bmx AB Lance Tessier 1 4 1st 2nd 1st
1 AIRDRIE BMX AB Kolbi Smith-Hein
RT MUD CONSULTING
2 6 2nd 1st 3rd
911 AIRDRIE BMX AB Tyler Statham (24NM) 3 8 3rd 3rd 2nd
4 STONY PLAIN BMX AB Ross Tomlinson 4 12 4th 4th 4th
906 LETHBRIDGE BMX AB James Croke
Trukkers
5 15 5th 5th 5th

17 to 24 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
029 AIRDRIE BMX AB Liam Hobbs
Velocity Cycle
1 3 1st 1st 1st
6 AIRDRIE BMX AB Benjamin Croft
B&P Cycle
2 8 3rd 3rd 2nd
1X EDMONTON BMX AB Brian Johnson 3 8 2nd 2nd 4th
AB5 Medicine Hat Bmx AB Lance Phillips
Phillips Excavating
4 11 4th 4th 3rd
AB7 AIRDRIE BMX AB Tyler Bell 5 15 5th 5th 5th
804 ST. ALBERT BMX AB Devon Vickery 6 18 6th 6th 6th
1 Medicine Hat Bmx AB Tylend Lloyd
Taylors Used Tires
7 21 7th 7th 7th

30 to 39 Novice Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
317 AIRDRIE BMX AB Jordan Abrahamson (29NM)
RT Muddin
1st - 3 1st 1st 1st
105 RED DEER BMX AB Christopher Nugent 2nd - 8 2nd 4th 2nd
N6 CALGARY BMX AB Scott Olmstead
RCR Racing
3rd - 4 1st 2nd 1st
312 OKOTOKS BMX AB Kurtis Motycka 4th - 8 3rd 3rd 2nd
011 CALGARY BMX AB Calvin Kimmitt 5th - 6 2nd 1st 3rd
611 OKOTOKS BMX AB Kyle Irving 6th - 10 4th 2nd 4th
818 AIRDRIE BMX AB Greg Lubin
RT Mud
7th - 13 6th 3rd 4th
AB2 EDMONTON BMX AB Adam Knight (29XM)
Velocity Cycle
8th - 13 5th 5th 3rd
906 MEDICINE HAT BMX AB Andrew Motz - 13 3rd 4th 6th
10 AIRDRIE BMX AB Shane Carson - 15 5th 5th 5th
7 RED DEER BMX AB Robin Veleti - 15 4th 6th 5th

40+ Novice Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 AIRDRIE BMX AB Jon Ochitwa 1 3 1st 1st 1st
AB6 OKOTOKS BMX AB Marco Bregliano 2 10 5th 3rd 2nd
403 AIRDRIE BMX AB Dennis Statham
Myziuk World Racing
3 11 6th 2nd 3rd
AB7 OKOTOKS BMX AB Paul Kroon
solaris electric
4 12 4th 4th 4th
226 COCHRANE BMX AB Igor Ganakovsky
Vista Projects Ltd
5 14 2nd 6th 6th
125 CALGARY BMX AB Bruno Stappers 6 17 7th 5th 5th
528 AIRDRIE BMX AB Richard Yoshimura 7 17 3rd 7th 7th

40+ Expert Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 LETHBRIDGE BMX AB Darren Williams
DW's Delux Sammiches or Chikin
1 3 1st 1st 1st
AB2 COCHRANE BMX AB Brian Otterson 2 7 2nd 3rd 2nd
1 OKOTOKS BMX AB Kenny Mcalister (30-39XM)
RollFab Industries
3 8 3rd 2nd 3rd

Cruiser 10 to 12 Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
029 STONY PLAIN BMX AB Austin Wladyka (13-14MC)
Velocity
1st - 3 1st 1st 1st
813 CALGARY BMX AB Dylan Tremel 2nd - 5 1st 2nd 2nd
320 EDMONTON BMX AB Noah Meynen 3rd - 6 2nd 3rd 1st
014 RED DEER BMX AB Noah Boyko
Cornerstone Excavating
4th - 11 3rd 4th 4th
515 EDMONTON BMX AB Tristin Pasitney
Cranx BMX
5th - 8 4th 1st 3rd
N4 EDMONTON BMX AB Caleb Jones
Crupi team green Canada
6th - 6 2nd 2nd 2nd
426 RED DEER BMX AB Lindsay Hall (10-12FC) 7th - 11 3rd 3rd 5th
122 RED DEER BMX AB John Sansom - 12 4th 5th 3rd
810 RED DEER BMX AB Shayne Hall (9CM) - 13 5th 4th 4th

Cruiser 30 to 39 Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Calvin Kimmitt 1 3 1st 1st 1st
124 RED DEER BMX AB Lyndon Rush 2 6 2nd 2nd 2nd
AB1 Medicine Hat Bmx AB Nick Gauthier 3 9 3rd 3rd 3rd
224 LETHBRIDGE BMX AB Mathew Trechka
Precision Powersports
4 15 4th 5th 6th
319 RED DEER BMX AB Brad Willey 5 16 8th 4th 4th
AB4 COCHRANE BMX AB Douglas Murphy 6 17 6th 6th 5th
514 LETHBRIDGE BMX AB Cory Dublanko
SCR POS SOLUTIONS
7 20 5th 8th 7th
AB8 CALGARY BMX AB Sascha Chirzynski 8 22 7th 7th 8th

Cruiser 40+ Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 COCHRANE BMX AB Brian Otterson 1st - 4 1st 2nd 1st
807 AIRDRIE BMX AB Jon Ochitwa 2nd - 3 1st 1st 1st
N2 LETHBRIDGE BMX AB Darren Williams
DW's Delux Sammiches or Chikin
3rd - 5 2nd 1st 2nd
AB4 OKOTOKS BMX AB Paul Kroon
solaris electric
4th - 7 2nd 3rd 2nd
414 RED DEER BMX AB Greg Nelson 5th - 10 3rd 3rd 4th
909 RED DEER BMX AB Daniel Dyok 6th - 13 5th 4th 4th
4 CALGARY BMX AB Darcy Frank 7th - 11 4th 4th 3rd
AB3 Medicine Hat Bmx AB Andrew Bacon
Hydraco
8th - 8 3rd 2nd 3rd
N3X CALGARY BMX AB Chris Freeman - 14 4th 5th 5th
328 AIRDRIE BMX AB Brad Wilson - 16 5th 5th 6th
N3 AIRDRIE BMX AB Dave Moodoo
RT Muddin
- 17 6th 6th 5th

Cruiser 30 to 39 Female (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1X LETHBRIDGE BMX AB Deborah Williams (40+FC)
DW's Delux Sammiches OR Chikin
1st - 3 1st 1st 1st
N1 AIRDRIE BMX AB Rhonda Grenier 2nd - 4 1st 1st 2nd
3 AIRDRIE BMX AB Kreshka Young 3rd - 8 2nd 4th 2nd
823 OKOTOKS BMX AB Tara Sziva 4th - 9 3rd 3rd 3rd
908 RED DEER BMX AB Jodie Seymour 5th - 9 4th 2nd 3rd
N2 EDMONTON BMX AB Michelle Tower 6th - 12 3rd 5th 4th
526 CALGARY BMX AB Erin Frank 7th - 12 4th 3rd 5th
AB1 COCHRANE BMX AB Tracy Atto CR - 5 2nd 2nd 1st
129 RED DEER BMX AB Jodi Willey - 13 5th 4th 4th
2 LETHBRIDGE BMX AB Tasha Enns (40+FC) - 17 5th 6th 6th
809 OKOTOKS BMX AB Sandy Fokkens
Thompson Darrach CA's
- 18 6th 5th CR:7

Top of Report