End of Report

Edmonton Provincial 4

Alberta BMX

BMX EVENT MANAGER, Report Created 24/Jun/2012 21:06:44

FULL RESULTS

Total Entries = 411

Total Riders = 387

Junior Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 CALGARY BMX AB Morgan MCADAM 1 4 2nd 1st 1st
AB3 CALGARY BMX AB Eliane MCADAM 2 8 1st 2nd 5th
623 MEDICINE HAT BMX AB Chelsea KINGSTON
Avent Bombshell factory, DW's deluxa Sammiches OR chicken
3 10 3rd 3rd 4th
AB1 RED DEER BMX AB Jordin RIGUIDEL 4 11 4th 4th 3rd
N03 EDMONTON BMX AB Cassidy MONAGHAN
Park Cycle Racing
5 12 5th 5th 2nd

Junior Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Calvin MCRAE
YESS Factory
1st - 3 1st 1st 1st
C2 CALGARY BMX AB Louis CHARTRAIN
Elite Training Source / B&P Cycle
2nd - 5 1st 2nd 2nd
C1 RED DEER BMX AB Timothy PRATT 3rd - 6 2nd 1st 3rd
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Cam LAVORATO
Bert and Macs
4th - 10 4th 3rd 3rd
516 AIRDRIE BMX AB Justin TUCHSCHERER
B&P Cycle
5th - 11 2nd 4th 5th
AB2 ST. ALBERT BMX AB Tanor MILLIGAN
Alberta Crupi
6th - 8 3rd 3rd 2nd
AB5 EDMONTON BMX AB Steven LOEWEN
Velocity Cycle
7th - 9 3rd 2nd 4th
002 RED DEER BMX AB Tyson BEST
Velocity Cycle
DNF - 10 4th 5th 1st
723 CALGARY BMX AB Dayton PETERSON
GHP
- 13 5th 4th 4th
AB7 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY - 15 5th 5th 5th

Elite Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
911 COCHRANE AB Sabrina MILLMAN
Staats / Elite Training Source
1 3 1st 1st 1st
388 AIRDRIE BMX AB Wendy VANDENHOVEN
Shaklee / Yess
2 6 2nd 2nd 2nd
22 CALGARY BMX AB Kaylee JACOBSEN
Alberta Crupi
3 9 3rd 3rd 3rd
226 LETHBRIDGE BMX AB Lindsay HARRINGTON 4 13 4th 5th 4th
328 ST. ALBERT BMX AB Nicoline HEBERT
Velocity Cycle
5 14 5th 4th 5th
904 EDMONTON BMX AB Jessica MERKLEY 6 18 6th 6th 6th

Elite Male (15 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
913 EDMONTON BMX AB Ryan NICHOLLS
United Cyc;e
1st - 6 3rd 2nd 1st
93 CALGARY BMX AB Karsten MILLMAN
Elite Training Source
2nd - 5 2nd 1st 2nd
N8 STONY PLAIN BMX AB Mitchell WARKEN
Park Cycle
3rd - 8 2nd 3rd 3rd
803 CALGARY BMX AB Adam BOURNS
GHP
4th - 10 3rd 4th 3rd
AB7 AIRDRIE BMX AB Brandon ULRICH
Shaklee
5th - 11 6th 3rd 2nd
4 Club Unknown ? Manuel CADLE
ROC
6th - 7 1st 2nd 4th
326 ST. ALBERT BMX AB Garth HEBERT
Velocity Cycle
7th - 13 4th 5th 4th
94 AIRDRIE BMX AB James BROWN
Intense/Fly
8th - 3 1st 1st 1st
715 AIRDRIE BMX AB Andrew JONES - 13 4th 4th 5th
AB06 EDMONTON BMX AB Ryan STEWART
Park Cycle
- 16 5th 5th 6th
22 ST. ALBERT BMX AB Taylor MILLIGAN
Alberta Crupi
- 17 5th 6th 6th
108 EDMONTON BMX AB Brandon HETHERINGTON - 19 6th 6th 7th
106 ST. ALBERT BMX AB Craig KUNZ - 20 7th 8th 5th
509 OKOTOKS BMX AB Tyler PAGET - 22 8th 7th 7th
462 CALGARY BMX AB Trent BATCHELOR - 22 7th 7th 8th

6 Novice Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 CALGARY BMX AB Hailey TREMEL 1 3 1st 1st 1st
2 AIRDRIE BMX AB Sydney SMITH 2 7 2nd 3rd 2nd
101 EDMONTON BMX AB Tabitha PERRIN-HARDING (5NF) 3 9 4th 2nd 3rd
717 OKOTOKS BMX AB Giuliana BREGLIANO (5NF)
Elizabeth Street Pet Hospital
4 11 3rd 4th 4th
421 EDMONTON BMX AB Kate ROGERS 5 ## CR:7 DNS DNS

7 Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
519 AIRDRIE BMX AB Aza KORVER 1 4 1st 2nd 1st
424 EDMONTON BMX AB Devin KAUFFMAN 2 6 2nd 1st 3rd
125 AIRDRIE BMX AB Hannah NORTHWOOD 3 8 3rd 3rd 2nd

8 Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
905 OKOTOKS BMX AB Isabella BREGLIANO
Elizabeth Street Pet Hospital
1 3 1st 1st 1st
AB3 OKOTOKS BMX AB Justina WIENS 2 6 2nd 2nd 2nd
AB5 RED DEER BMX AB Halle GRAHAM 3 9 3rd 3rd 3rd

9 Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Amber HUPKA (8XF)
Velocity Cycle
1 3 1st 1st 1st
626 CALGARY BMX AB Cienna KINGHORN 2 6 2nd 2nd 2nd
AB4 RED DEER BMX AB Lindsay HALL 3 9 3rd 3rd 3rd

10 Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 EDMONTON BMX AB Faith PERRIN (9XF)
Park Cycle
1 4 2nd 1st 1st
116 RED DEER BMX AB Tanika NUGENT 2 5 1st 2nd 2nd
C1 CALGARY BMX AB Haley FARREND 3 9 3rd 3rd 3rd

11 Novice Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 EDMONTON BMX AB Keltie MONAGHAN
Park Cycle
1 3 1st 1st 1st
AB6 MEDICINE HAT BMX AB Geneva GRONDIN 2 8 3rd 3rd 2nd
131 EDMONTON BMX AB Dezirae KAUFFMAN 3 8 2nd 2nd DNF:4
C1 OKOTOKS BMX AB Emma BERARDUCCI
Artifex Construction & Ride Factory
4 11 4th 4th 3rd

12 Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB7 CALGARY BMX AB Kelly Ann HEUGHAN 1 3 1st 1st 1st
X221 AIRDRIE BMX AB Mackenzie CAMERON 2 6 2nd 2nd 2nd
3 AIRDRIE BMX AB Jessica THAYER
RT Mud Consulting LTD.
3 9 3rd 3rd 3rd

12 Expert Female (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 ST. ALBERT BMX AB Avriana HEBERT
Velocity Cycle
1 4 1st 2nd 1st
N1 AIRDRIE BMX AB Kyla KELLN
Alberta BMX/Shaklee
2 5 2nd 1st 2nd
AB4 STONY PLAIN BMX AB Jensen SPROXTON 3 10 3rd 4th 3rd
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Kendra ENNS
Peak Physical Therapy
4 12 5th 3rd 4th
5 LETHBRIDGE BMX AB Aurelia GRETZINGER 5 16 4th 5th 7th
AB3X OKOTOKS BMX AB Jordan KNAPPE (11XF)
B&P CYCLE AND SPORTS
6 18 6th 6th 6th
AB1X EDMONTON BMX AB Hailey HOBBS (11XF)
Velocity Cycle
7 19 7th 7th 5th
922 EDMONTON BMX AB Alexandra PLESNIARSKI
Velocity Cycle
8 24 8th 8th 8th

13 Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB4 LETHBRIDGE BMX AB Jordan JENSEN 1 4 1st 2nd 1st
AB7 CALGARY BMX AB Jacqueline KLAPAK 2 6 3rd 1st 2nd
AB6 OKOTOKS BMX AB Brittany BEAVER 3 8 2nd 3rd 3rd

13 Expert Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Cayleigh VAN STAALDUINEN 1 3 1st 1st 1st
423 MEDICINE HAT BMX AB Jessalyn PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
2 7 2nd 2nd 3rd
AB2 RED DEER BMX AB Sarah STAHL 3 10 5th 3rd 2nd
AB3 ST. ALBERT BMX AB Vanessa WHALING
XanGo
4 12 3rd 5th 4th
AB5 MEDICINE HAT BMX AB Tanielle GOLDEN 5 13 4th 4th 5th

14 Expert Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Brianne VANDERKUIP
Alberta Devo Team
1 3 1st 1st 1st
AB3 STONY PLAIN BMX AB Nicole SCHILLING
DTN Contracting
2 8 3rd 2nd 3rd
C2 CALGARY BMX AB Nicole TAILBY 3 10 2nd 6th 2nd
AB4 LETHBRIDGE BMX AB Kiana VAN EE
bert and macs
4 11 4th 3rd 4th
AB6 CALGARY BMX AB Yasmine HARVEY (14NF)
Capz Canada
5 15 6th 4th 5th
AB7 EDMONTON BMX AB Madeline KUSS (14NF)
Park Cycle
6 16 5th 5th 6th

16 Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 AIRDRIE BMX AB Daina TUCHSCHERER (15XF)
Crupi
1 3 1st 1st 1st
N3 AIRDRIE BMX AB Caitlyn DUNCANSON
Shaklee / Yess / Alberta BMX Team
2 7 2nd 3rd 2nd
C1 MEDICINE HAT BMX AB Yvonne KINGSTON
SSquared
3 8 3rd 2nd 3rd

17 & Over Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
002 AIRDRIE BMX AB Courtney KELLAR 1 3 1st 1st 1st
127 MEDICINE HAT BMX AB Eva HERTER
Dirty Deeds
2 6 2nd 2nd 2nd
527 EDMONTON BMX AB Michelle TOWER 3 9 3rd 3rd 3rd

5 and Under Novice Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
429 RED DEER BMX AB Royce REDBEAR 1 3 1st 1st 1st
318 CALGARY BMX AB Stijn REHORST 2 7 2nd 3rd 2nd
521 OKOTOKS BMX AB Arlynd WIENS 3 8 3rd 2nd 3rd

6 Novice Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
913 RED DEER BMX AB Eric HUNTER 1st - 3 1st 1st 1st
918 EDMONTON BMX AB Brody SCOTT 2nd - 7 1st 1st DNF:5
915 EDMONTON BMX AB Hudson O'BRIEN
Park Cycle
3rd - 8 2nd 5th 1st
221 RED DEER BMX AB Cameron MCLEOD 4th - 11 4th 4th 3rd
912 EDMONTON BMX AB Ryker LOEWEN 5th - 6 2nd 2nd 2nd
207 EDMONTON BMX AB Jaxon SPENCE 6th - 12 3rd 5th 4th
221X LETHBRIDGE BMX AB Austin MCLEOD 7th - 11 5th 3rd 3rd
202 EDMONTON BMX AB Cameron SPENCE DNF - 7 3rd 2nd 2nd
AB7 RED DEER BMX AB Tate GRAHAM - 12 4th 3rd 5th
305 RED DEER BMX AB Maurice (Tiny) REDBEAR - 13 5th 4th 4th

6 Intermediate Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Austen WENSEL
Park Cycle
1 3 1st 1st 1st
525 Club Unknown ? Daylin ROCHON 2 6 2nd 2nd 2nd
124 CALGARY BMX AB Luke LAWFORD 3 9 3rd 3rd 3rd
N6 STONY PLAIN BMX AB Logan WEBB 4 12 4th 4th 4th
810 RED DEER BMX AB Shayne HALL 5 15 5th 5th 5th

7 Novice Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
117 CALGARY BMX AB Torin COLLINS 1st - 8 1st 6th 1st
225 EDMONTON BMX AB Orion HOSHI-MCLEAN 2nd - 4 2nd 1st 1st
602 COALHURST BMX AB Hesston BATES
Country Landscape
3rd - 9 1st 1st 7th
918 AIRDRIE BMX AB Aiden GALLEY 4th - 7 3rd 2nd 2nd
011 EDMONTON BMX AB Blake LAMARCHE 5th - 12 5th 4th 3rd
426 EDMONTON BMX AB Coen WINTER 6th - 7 2nd 3rd 2nd
6 RED DEER BMX AB Jack WELIKOKLAD
Crupi
7th - 11 6th 2nd 3rd
420 AIRDRIE BMX AB Alex CHALUPIAK 8th - 11 3rd 4th 4th
7 RED DEER BMX AB Tymen GREEN - 12 4th 3rd 5th
613 AIRDRIE BMX AB Brydon CAMERON - 15 5th 5th 5th
8 OKOTOKS BMX AB Garrett COMMANDEUR - 17 7th 6th 4th
824 RED DEER BMX AB Grady MCLEOD - 17 4th 7th 6th
722 EDMONTON BMX AB Owen SLAVENS - 18 7th 5th 6th
829 EDMONTON BMX AB Parker BOETTGER - 20 6th 7th 7th

7 Intermediate Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
407 EDMONTON BMX AB Gavin O'BRIEN
Park Cycle
1 3 1st 1st 1st
C1 OKOTOKS BMX AB Teagan SLAPMAN 2 7 2nd 3rd 2nd
AB4 RED DEER BMX AB Quinn SAMPSON-GOODMAN 3 11 6th 2nd 3rd
5 RED DEER BMX AB Nickolas NUGENT 4 11 3rd 4th 4th
01 OKOTOKS BMX AB Kohen HOFFMAN 5 15 4th 6th 5th
4 AIRDRIE BMX AB Ty OCHITWA 6 17 5th 5th 7th
5X RED DEER BMX AB Keanu REDBEAR 7 20 7th 7th 6th

8 Novice Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
407 CALGARY BMX AB Wout REHORST 1st - 4 2nd 1st 1st
507 ST. ALBERT BMX AB Riley ROBERTSON 2nd - 11 1st 1st CR:9
014 RED DEER BMX AB Noah BOYKO 3rd - 7 3rd 2nd 2nd
515 EDMONTON BMX AB Tristin PASITNEY 4th - 7 1st 3rd 3rd
218 EDMONTON BMX AB Riley PARDY 5th - 7 3rd 3rd 1st
114 EDMONTON BMX AB Ty ABBOTT 6th - 10 2nd 4th 4th
C5 MEDICINE HAT BMX AB Cody HERTER
Dirty Deeds
7th - 8 4th 2nd 2nd
428 EDMONTON BMX AB Chase BOETTGER 8th - 12 4th 5th 3rd
230 EDMONTON BMX AB Caleb JONES
Velocity Cycle
- 13 5th 4th 4th
5X AIRDRIE BMX AB Kyler MOSS - 17 6th 5th 6th
409 EDMONTON BMX AB Kaydan SPENCE - 18 7th 6th 5th
615 AIRDRIE BMX AB Ethan MCCAGHERTY - 18 6th 7th 5th
902 Club Unknown ? Zachary HARTUM - 20 5th 6th CR:9
522 AIRDRIE BMX AB Creston HENDERSON - ## CR:9 DNS DNS

8 Intermediate Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB6 EDMONTON BMX AB Evan ERICKSON
Park Cycle
1 5 1st 3rd 1st
517 EDMONTON BMX AB Liam GORMAN
SLB Productions
2 7 4th 1st 2nd
C3 CALGARY BMX AB Jacob BERARDUCCI
Artifex Construction
3 7 2nd 2nd 3rd
C4 EDMONTON BMX AB Mathieu DUCHARME
Park Cycle
4 15 6th 4th 5th
129 MEDICINE HAT BMX AB Ashton LERNER 5 15 3rd 6th 6th
628 EDMONTON BMX AB Joshua OGILVIE 6 17 8th 5th 4th
102 MEDICINE HAT BMX AB Cameron YOUNG
Younger Oilfield Consul
7 21 7th 7th 7th
2 AIRDRIE BMX AB Tyler RYAN
Rock N Rolla Tattoo
8 21 5th 8th 8th

8 Expert Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 STONY PLAIN BMX AB Sebastian WEBB 1 3 1st 1st 1st
N2 CALGARY BMX AB Dylan TREMEL
Crupi Alberta
2 6 2nd 2nd 2nd
C1 CALGARY BMX AB Nolan FARREND 3 9 3rd 3rd 3rd
AB7 EDMONTON BMX AB Simon NEUFELD 4 12 4th 4th 4th
C2 LETHBRIDGE BMX AB Troy WILLIAMS
Flexahopper
5 15 5th 5th 5th

9 Novice Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
214 EDMONTON BMX AB Eliot SLAVENS 1st - 3 1st 1st 1st
224 AIRDRIE BMX AB Noah KORVER 2nd - 7 3rd 3rd 1st
123 AIRDRIE BMX AB Nicholas MOODOO 3rd - 4 1st 1st 2nd
102 AIRDRIE BMX AB Liam MULLETT 4th - 9 2nd 4th 3rd
027 EDMONTON BMX AB Connor CHRISTENSEN 5th - 9 5th 2nd 2nd
606 EDMONTON BMX AB Zachary HOGAN 6th - 11 4th 2nd 5th
202 EDMONTON BMX AB Hishaam HANIF 7th - 11 2nd 5th 4th
724 STONY PLAIN BMX AB Cole EATON CR - 12 6th 3rd 3rd
625 EDMONTON BMX AB Lucas KAUFFMAN - 13 5th 4th 4th
721 EDMONTON BMX AB Lincoln BUTT - 15 3rd DNF:6 6th
5 EDMONTON BMX AB Kieran NIELD
3 Sons Welding
- 17 4th 7th 6th
826 EDMONTON BMX AB Fred IRVINE
Powerslave Mech
- 18 7th 6th 5th
4 EDMONTON BMX AB Duncan NIELD
3 Sons Welding
- 20 6th 5th CR:9

9 Intermediate Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
7 RED DEER BMX AB Ryder GRAHAM 1st - 6 1st 3rd 2nd
AB6 LETHBRIDGE BMX AB Joshua DUBLANKO
www.capturefamilymoments.com digital scrapbooking
2nd - 4 2nd 1st 1st
AB4 AIRDRIE BMX AB Tyler SMITH 3rd - 7 2nd 2nd 3rd
1 EDMONTON BMX AB Aiden STRANKS 4th - 3 1st 1st 1st
803 AIRDRIE BMX AB Luka DIKIC 5th - 9 3rd 4th 2nd
8 CALGARY BMX AB Colton RICHTER
Partridge Animal Care Services LTD.
6th - 8 3rd 2nd 3rd
10 RED DEER BMX AB Kaden CORRIGAN 7th - 11 4th 3rd 4th
724 STONY PLAIN BMX AB Owen FEDYNIAK - 13 5th 4th 4th
12 AIRDRIE BMX AB Nicholas NORTHWOOD - 14 4th 5th 5th

9 Expert Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Matthew MORGAN 1 3 1st 1st 1st
AB7 RED DEER BMX AB William WELIKOKLAD
Crupi
2 8 4th 2nd 2nd
301 OKOTOKS BMX AB Logan COSTALL 3 9 2nd 3rd 4th
C1 OKOTOKS BMX AB Rylan SLAPMAN 4 12 3rd 6th 3rd
AB5 RED DEER BMX AB Ty REDBEAR 5 15 6th 4th 5th
AB3 RED DEER BMX AB Nicholas CYMBALUK 6 16 5th 5th 6th

10 Novice Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
403 AIRDRIE BMX AB Joshua GALLEY 1st - 3 1st 1st 1st
210 CALGARY BMX AB Ben BESSEL 2nd - 5 1st 2nd 2nd
618 EDMONTON BMX AB Tanner BUSH 3rd - 8 2nd 3rd 3rd
218 AIRDRIE BMX AB Sidney ENGLOT 4th - 5 3rd 1st 1st
901 RED DEER BMX AB Alexander LISCHEWSKI 5th - 6 2nd 2nd 2nd
124 EDMONTON BMX AB Austin HALLGREN 6th - 10 3rd 4th 3rd
513 MEDICINE HAT BMX AB Kyle MCCUTCHAN 7th - 11 4th 3rd 4th
330 EDMONTON BMX AB Ronnie HISCOCK - 13 4th 4th 5th
829 AIRDRIE BMX AB Carter KYLLO - 14 5th 5th 4th

10 Intermediate Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 CALGARY BMX AB Caleb GILBERT 1 7 2nd 2nd 3rd
1 OKOTOKS BMX AB Wesley WIENS 2 9 5th 3rd 1st
123 CALGARY BMX AB Josh UKRAINETZ 3 10 4th 4th 2nd
327 STONY PLAIN BMX AB Conner OLIVER 4 10 1st 1st 8th
6 EDMONTON BMX AB Tanner PERRIN 5 12 3rd 5th 4th
4 EDMONTON BMX AB Ethan BROST 6 17 6th 6th 5th
AB7 EDMONTON BMX AB Taryk JANKE
Velocity Cycle
7 21 8th 7th 6th
1X OKOTOKS BMX AB Darren COMMANDEUR 8 22 7th 8th 7th

10 Expert Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB6 EDMONTON BMX AB Zachary NEUFELD 1 4 1st 1st 2nd
AB5 RED DEER BMX AB Evan STAHL 2 5 2nd 2nd 1st
411 ST. ALBERT BMX AB Ronin PUSCH
Mud Sweat and Gears
3 ## CR:5 DNS DNS

11 Novice Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
106 AIRDRIE BMX AB Brycen ANDREWS 1 3 1st 1st 1st
104 CALGARY BMX AB Bayly KINGHORN 2 6 2nd 2nd 2nd
606 EDMONTON BMX AB Jamie BROOKES 3 11 5th 3rd 3rd
205 EDMONTON BMX AB Cody NEUMANN 4 13 3rd 6th 4th
122 EDMONTON BMX AB Liam CARROLL 5 15 6th 4th 5th
2 AIRDRIE BMX AB Jack ZRUNA 6 17 4th 7th 6th
8 CALGARY BMX AB Griffin KLAPAK 7 19 7th 5th 7th
904 OKOTOKS BMX AB Tanner KENTEL 8 ## CR:10 DNS DNS

11 Intermediate Male (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
5 EDMONTON BMX AB Connor WENSEL
Park Cycle
1st - 3 1st 1st 1st
AB6 OKOTOKS BMX AB Zachary BEAVER 2nd - 5 1st 3rd 1st
N8 COCHRANE AB Connor MURPHY
EGB Manufacturing
3rd - 6 2nd 2nd 2nd
C5 AIRDRIE BMX AB Alexander TYSSEN 4th - 9 3rd 1st 5th
105 EDMONTON BMX AB Stian GLEDDIE
GNOPHAT Consulting
5th - 6 2nd 2nd 2nd
625 OKOTOKS BMX AB Thomas FRANK
Advanced Cycle and Extreme Sports
6th - 11 3rd 4th 4th
C3 OKOTOKS BMX AB Kieran SLAPMAN 7th - 11 4th 4th 3rd
4 OKOTOKS BMX AB Matteo BREGLIANO
Elizabeth Street Pet Hospital
8th - 10 4th 3rd 3rd
10 RED DEER BMX AB Owen GREEN - 15 6th 5th 4th
619 OKOTOKS BMX AB Owen DREW - 15 5th 5th 5th
13 MEDICINE HAT BMX AB Hunter GOLDEN - 17 5th 6th 6th
15 EDMONTON BMX AB Joshua BEAUDIN - 18 6th 6th 6th

11 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 EDMONTON BMX AB Parker MCELHERAN
Park Cycle
1 3 1st 1st 1st
C1 CALGARY BMX AB Matthew TAILBY 2 9 2nd 5th 2nd
2 AIRDRIE BMX AB Zachary RYAN
Rock N Rolla Tattoo Studio
3 10 4th 3rd 3rd
AB4 CALGARY BMX AB Benjamin NELSON
B&P Cycle
4 11 3rd 4th 4th
AB8 OKOTOKS BMX AB Justin SCOTT
Alberta Stair Works
5 14 7th 2nd 5th
N7 CALGARY BMX AB Brendan VANDERKUIP 6 18 6th 6th 6th
409 STONY PLAIN BMX AB Ethan ADAMS 7 19 5th 7th 7th

12 Novice Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
829 RED DEER BMX AB Kendell SCHULTZ 1 4 1st 1st 2nd
407 OKOTOKS BMX AB Justin TERRY 2 7 2nd 4th 1st
4 EDMONTON BMX AB Ethan NIELD
3 Sons Welding
3 8 3rd 2nd 3rd
113 EDMONTON BMX AB Chase BAINARD-BEGIN 4 11 4th 3rd 4th
5 EDMONTON BMX AB Ethan WORKUN
ATOMIC IMPROV.
5 15 5th 5th 5th
905 RED DEER BMX AB Taye NEISH 6 ## CR:8 DNS DNS

12 Intermediate Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB4 RED DEER BMX AB Jack SNAPE
Heritage Brick and Tile
1st - 3 1st 1st 1st
AB5 CALGARY BMX AB Jacob FUNK
Mom & Dad
2nd - 5 2nd 2nd 1st
8 EDMONTON BMX AB Kellen RAAS 3rd - 6 1st 3rd 2nd
10 OKOTOKS BMX AB Owen WIENS 4th - 5 2nd 1st 2nd
908 COALHURST BMX AB Caden SEAFORTH 5th - 10 3rd 4th 3rd
12 EDMONTON BMX AB Carter LADOUCEUR
Velocity Cycle
6th - 9 4th 2nd 3rd
C3 COCHRANE AB Riley MAY
Kojah Powder Coating
7th - 11 4th 3rd 4th
3 EDMONTON BMX AB Zachary HICKMORE - 11 3rd 4th 4th
124 CALGARY BMX AB Timothy GILBERT - 15 5th 5th 5th

12 Expert Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C2 CALGARY BMX AB Jacob THIBODEAU 1 5 3rd 1st 1st
AB1 COCHRANE AB Lukas BECKER 2 8 1st 3rd 4th
AB7 EDMONTON BMX AB Mackenzine MOTA
Velocity Cycle
3 9 2nd 4th 3rd
AB2 AIRDRIE BMX AB Zachary CROFT
B&P CYcle
4 10 6th 2nd 2nd
113 RED DEER BMX AB Kade BEST 5 15 4th 6th 5th
029 STONY PLAIN BMX AB Austin WLADYKA
SEA-CAN CONTAINERS LTD.
6 16 5th 5th 6th

13 Novice Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
016 EDMONTON BMX AB Chandler FRIESEN 1 3 1st 1st 1st
208 EDMONTON BMX AB Cole NEILL 2 7 3rd 2nd 2nd
708 AIRDRIE BMX AB Jordan HARRIS 3 8 2nd 3rd 3rd
121 EDMONTON BMX AB Austyn LOCKE 4 13 4th 4th 5th
6 AIRDRIE BMX AB Jarek HOKANSON 5 14 5th 5th 4th
117 COCHRANE AB Wyatt BENDER 6 18 6th 6th 6th

13 Intermediate Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
7 EDMONTON BMX AB Jared PERRY
Velocity Cycle
1st - 5 1st 1st 3rd
308 EDMONTON BMX AB Ty NEUMANN 2nd - 5 2nd 1st 2nd
304 EDMONTON BMX AB Joshua EASTGAARD 3rd - 8 2nd 2nd 4th
3 CALGARY BMX AB Corbin RUTHVEN 4th - 4 1st 2nd 1st
11 EDMONTON BMX AB Jayson VEENEMAN 5th - 7 3rd 3rd 1st
01 AIRDRIE BMX AB James ZRUNA 6th - 11 3rd 4th 4th
C4 MEDICINE HAT BMX AB Jesseppe HERTER
Dirty Deeds
7th - 11 5th 4th 2nd
5 OKOTOKS BMX AB James JONAS 8th - 12 4th 5th 3rd
10 RED DEER BMX AB Jordan BOONE - 15 4th 5th 6th
702 COALHURST BMX AB Jevon SEAFORTH - 16 CR:8 3rd 5th
218 COALHURST BMX AB Keegan REEDYK - 16 5th 6th 5th

13 Expert Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB6 EDMONTON BMX AB Dexter GOURLAY
Park Cycle
1st - 6 1st 4th 1st
AB1 ST. ALBERT BMX AB Ethan BURGER
Shaklee / Yess / AB Performance
2nd - 3 1st 1st 1st
AB5 STONY PLAIN BMX AB Luke HAGGART
Neathway Medal Mounting
3rd - 5 2nd 1st 2nd
AB7 EDMONTON BMX AB Raine BROST
Velocity Cycle
4th - 8 3rd 3rd 2nd
C2 EDMONTON BMX AB Brett DUCHARME
Park Cycle
5th - 9 4th 2nd 3rd
4 LETHBRIDGE BMX AB Riley LAVORATO
Bert and Macs
6th - 10 2nd 2nd 6th
N3 AIRDRIE BMX AB Jacob DUNCANSON
Shaklee / Yess / Alberta BMX Team
7th - 14 3rd 7th 4th
323 STONY PLAIN BMX AB Liam FREUND
Winterburn Truss
8th - 12 4th 5th 3rd
10 EDMONTON BMX AB Jensen MCELHERAN
Park Cycle
- 14 6th 3rd 5th
AB4 AIRDRIE BMX AB Corbin NUNWEILER
YESS / SHAKLEE
- 16 7th 5th 4th
6 EDMONTON BMX AB Tyler HUPKA
Velocity Cycle
- 16 5th 6th 5th
11 CALGARY BMX AB Brayden WASYLIW
GHP Alberta
- 17 5th 6th 6th
C3 STONY PLAIN BMX AB Andrew UNGUREANU - 17 6th 4th 7th

14 Novice Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
1 EDMONTON BMX AB Marcus SANCHEZ WILKINSON
Velocity
1 3 1st 1st 1st
3 CALGARY BMX AB Konner SMITH - HEIN
RT Mud Consulting LTD.
2 7 2nd 3rd 2nd
812 ST. ALBERT BMX AB Michael WEBB 3 8 3rd 2nd 3rd

14 Intermediate Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
8 EDMONTON BMX AB Logan LADOUCEUR
Velocity Cycle
1 5 1st 3rd 1st
228 OKOTOKS BMX AB Nicholas FRANK
Advanced Cycle and Extreme Sports
2 6 3rd 1st 2nd
121 AIRDRIE BMX AB Trystan (John) HALL 3 7 2nd 2nd 3rd
9 CALGARY BMX AB Spencer HARREN 4 12 4th 4th 4th
C7 COCHRANE AB Curtis GAMMON 5 15 5th 5th 5th

14 Expert Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
2 ST. ALBERT BMX AB Deven KAWA
Velocity Cycle
1st - 3 1st 1st 1st
C1 RED DEER BMX AB Cody PRATT
Mom & Dad
2nd - 6 2nd 2nd 2nd
C3 MEDICINE HAT BMX AB Kirby PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
3rd - 10 1st 3rd 6th
AB3 STONY PLAIN BMX AB Bailey SPROXTON 4th - 12 7th 3rd 2nd
3 ST. ALBERT BMX AB Garrett HEBERT
Velocity Cycle
5th - 6 2nd 1st 3rd
C4 CALGARY BMX AB Carter PASTUSZKO
Advanced Cycle & Extreme Sports/Sunridge Nissan
6th - 10 3rd 6th 1st
AB6 LETHBRIDGE BMX AB Blake KEMPENAAR
Shaklee Performance
7th - 10 4th 2nd 4th
C5 AIRDRIE BMX AB River PEACOCK
Athletic Spirit Inc.
8th - 12 5th 4th 3rd
929 CALGARY BMX AB Cole WILSON
CDi
- 12 3rd 5th 4th
AB2 OKOTOKS BMX AB Cody KNAPPE
B & P CYCLE AND SPORTS
- 14 4th 4th 6th
C6 COCHRANE AB Noah MAISONNEUVE - 17 7th 5th 5th
11 RED DEER BMX AB Coleman KOMULA
Colerose Bookeeping Services
- 17 6th 6th 5th
521 RED DEER BMX AB Kayd RIGUIDEL - 19 5th 7th 7th
12 LETHBRIDGE BMX AB Tyler ENNS
Peak Physical Therapy
- 20 6th 7th 7th

15 Intermediate Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
3 EDMONTON BMX AB Liam HOBBS
Velocity Cycle
1 4 1st 2nd 1st
710 EDMONTON BMX AB Jake HAZLETT 2 5 2nd 1st 2nd
2 EDMONTON BMX AB Jonathan LEMANSKI 3 9 3rd 3rd 3rd
4 MEDICINE HAT BMX AB Lance TESSIER 4 12 4th 4th 4th
2X AIRDRIE BMX AB Tristan NUNWEILER (15NM)
Yess/Shaklee
5 15 5th 5th 5th
1 CALGARY BMX AB Nathan BRYSON 6 19 6th 7th 6th
214 STONY PLAIN BMX AB Ross TOMLINSON (15NM) 7 20 DNF:7 6th 7th

15 Expert Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 AIRDRIE BMX AB Chase KELLN
Shaklee / Yess
1st - 3 1st 1st 1st
AB2 ST. ALBERT BMX AB Aidan BURGER
Shaklee / Yess / AB Performance
2nd - 6 1st 2nd 3rd
AB5 ST. ALBERT BMX AB Kiran KAWA
Velocity Cycle
3rd - 7 3rd 2nd 2nd
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Kylar VAN EE
bert and macs
4th - 9 2nd 3rd 4th
AB4 COCHRANE AB Taylor OTTERSON 5th - 4 2nd 1st 1st
C4 CALGARY BMX AB Evan MOTTERSHEAD 6th - 10 3rd 3rd 4th
C1 RED DEER BMX AB James SEKORA
Millerdale Pharmacy/Grabowski Mechanical
7th - 10 4th 4th 2nd
C2 MEDICINE HAT BMX AB Christopher HAWES
Spider Electric
8th - 14 7th 4th 3rd
13 EDMONTON BMX AB Alexander ANTAL - 15 4th 6th 5th
12 EDMONTON BMX AB Jared COMPAGNON
Velocity Cycle
- 16 5th 5th 6th
AB6 AIRDRIE BMX AB Benjamin CROFT
B&P Cycle
- 17 5th 5th 7th
C5 LETHBRIDGE BMX AB Damian WILLIAMS
Flexahopper
- 18 6th 6th 6th
C3 MEDICINE HAT BMX AB Branden LACHAPELLE - 19 7th 7th 5th
9 ST. ALBERT BMX AB Chase HARRISON
Crupi
- 20 6th 7th 7th

16 Expert Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 AIRDRIE BMX AB Tanner VANDENHOVEN
Shaklee / Yess
1st - 5 2nd 1st 2nd
C1 EDMONTON BMX AB Ray FENWICK
Park Cycle
2nd - 3 1st 1st 1st
C4 CALGARY BMX AB Keegan GRASZA
B&P Cycle
3rd - 9 2nd 4th 3rd
327 ST. ALBERT BMX AB Sean PEACOCK 4th - 11 4th 3rd 4th
AB7 STONY PLAIN BMX AB Austin SCHWAWKE 5th - 7 3rd 2nd 2nd
AB4 CALGARY BMX AB Jayme JOHNSON
RT Mudding
6th - 5 1st 3rd 1st
C7 COCHRANE AB Cody GAMMON 7th - 11 3rd 4th 4th
AB3 STONY PLAIN BMX AB John MCCANN
Velocity Cycle, Riverside Honda
8th - 10 5th 2nd 3rd
223 EDMONTON BMX AB Thomas ARSENAULT - 15 5th 5th 5th
C6 AIRDRIE BMX AB Tyler BELL - 15 4th 5th 6th
AB5 STONY PLAIN BMX AB Jared SPROXTON - 17 6th 6th 5th

17 to 24 Intermediate Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB5 RED DEER BMX AB Justin MAINVILLE
Crazy Horse Casing
1 3 1st 1st 1st
4 EDMONTON BMX AB Anthony WILKINSON (16IM)
Velocity Cycle
2 8 2nd 3rd 3rd
AB4 OKOTOKS BMX AB Max LAVALLEE 3 9 3rd 2nd 4th
223 CALGARY BMX AB Adam MURRAY 4 10 4th 4th 2nd
613 AIRDRIE BMX AB Braden KARISH (16IM)
Shaklee
5 16 6th 5th 5th
1 CALGARY BMX AB Kolbi SMITH - HEIN
RT Mud Consulting LTD.
6 17 5th 6th 6th
AB3 RED DEER BMX AB Joshua SNAPE 7 ## CR:9 DNS DNS

17 to 24 Expert Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 STONY PLAIN BMX AB Justin SCHWAWKE 1 5 2nd 2nd 1st
AB7 EDMONTON BMX AB Robert TOWNSEND
Velocity
2 7 3rd 1st 3rd
223 AIRDRIE BMX AB Spencer ROSKO
Shaklee/Yess
3 10 1st 3rd 6th
AB2 ST. ALBERT BMX AB Kyle ROBB 4 12 4th 6th 2nd
221 Club Unknown ? Graham SHEPHARD
Advanced Cycle/Planit Builders
5 13 5th 4th 4th
C1 MEDICINE HAT BMX AB Lance PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
6 16 6th 5th 5th

30+ Novice Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
11 CALGARY BMX AB Mike GACCIOLI 1 3 1st 1st 1st
4 AIRDRIE BMX AB Brent DUNCANSON
Shaklee Performance
2 7 2nd 3rd 2nd
705 CALGARY BMX AB James VANDERKUIP 3 12 7th 2nd 3rd
5 AIRDRIE BMX AB Timothy CROFT
B&P Cycle
4 13 3rd 4th 6th
7 OKOTOKS BMX AB Marco BREGLIANO 5 15 5th 6th 4th
6 EDMONTON BMX AB Augi MOTA
Velocity Cycle
6 16 4th 5th 7th
221 ST. ALBERT BMX AB Frank VAN STAALDUINEN 7 18 6th 7th 5th

30+ Expert Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 LETHBRIDGE BMX AB Darren WILLIAMS
FLEXAHOPPER - PURE
1 4 1st 1st 2nd
AB4 EDMONTON BMX AB Kieran ARDS
Park Cycle Racing
2 8 5th 2nd 1st
AB5 EDMONTON BMX AB Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
3 8 2nd 3rd 3rd
110 CALGARY BMX AB Darcy FAUTEUX 4 12 3rd 4th 5th
AB3 COCHRANE AB Brian OTTERSON 5 15 6th 5th 4th
1 EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT (29XM)
Velocity Cycle
6 16 4th 6th 6th

Cruiser Junior Male (2 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 RED DEER BMX AB Timothy PRATT 1 3 1st 1st 1st
AB2 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY 2 6 2nd 2nd 2nd

Cruiser 13 and 14 Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C2 RED DEER BMX AB Cody PRATT
Mom & Dad
1 3 1st 1st 1st
AB4 CALGARY BMX AB Brodie KERFOOT
b & p cycle calgary
2 6 2nd 2nd 2nd
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Riley LAVORATO
Bert and Macs
3 12 5th 4th 3rd
AB01 EDMONTON BMX AB Raine BROST
Velocity Cycle
4 13 3rd 3rd 7th
AB02 EDMONTON BMX AB Dexter GOURLAY
Park Cycle
5 14 4th 5th 5th
AB4X CALGARY BMX AB Benjamin NELSON (10-12MC)
B&P Cycle
6 18 7th 7th 4th
712 CALGARY BMX AB Brendan VANDERKUIP (10-12MC) 7 18 6th 6th 6th

Cruiser 15 and 16 Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 RED DEER BMX AB James SEKORA
Millerdale Pharmacy/Grabowski Mechanical
1 4 1st 1st 2nd
AB3 EDMONTON BMX AB Jared COMPAGNON
Velocity Cycle
2 5 2nd 2nd 1st
AB2 ST. ALBERT BMX AB Chase HARRISON
Crupi
3 9 3rd 3rd 3rd
503 EDMONTON BMX AB Sebastian NEILL 4 12 4th 4th 4th

Cruiser 17 to 29 Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
723 STONY PLAIN BMX AB Colin HILDEBRANDT
Factory Avent Canada
1 3 1st 1st 1st
C1 MEDICINE HAT BMX AB Lance PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
2 6 2nd 2nd 2nd
709 MEDICINE HAT BMX AB Brandon ADAMS
Gravity Sports/Dirty Deeds
3 9 3rd 3rd 3rd
AB2 EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT
Velocity Cycle
4 12 4th 4th 4th

Cruiser 30 to 34 Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
211 EDMONTON BMX AB Sean LOCKE 1 3 1st 1st 1st
201 EDMONTON BMX AB Cody LOEWEN 2 7 2nd 2nd 3rd
AB3 RED DEER BMX AB Todd GREEN 3 8 3rd 3rd 2nd

Cruiser 35 to 39 Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Kieran ARDS
Park Cycle Racing
1st - 3 1st 1st 1st
AB2 AIRDRIE BMX AB Jon OCHITWA 2nd - 6 2nd 2nd 2nd
AB3 EDMONTON BMX AB Andrew MCELHERAN
Park Cycle
3rd - 5 3rd 1st 1st
110 CALGARY BMX AB Darcy FAUTEUX 4th - 9 4th 3rd 2nd
430 EDMONTON BMX AB Chad ERICKSON 5th - 9 2nd 4th 3rd
AB4 EDMONTON BMX AB Augi MOTA
Velocity Cycle
6th - 8 1st 3rd 4th
AB02 EDMONTON BMX AB Aaron NIELD
3 Sons Welding
7th - 10 5th 2nd 3rd
221 MEDICINE HAT BMX AB Micheal HERTER
Dirty Deeds
- 12 4th 4th 4th
804 EDMONTON BMX AB Micah SLAVENS - 13 3rd 5th 5th

Cruiser 40 to 44 Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
904 RED DEER BMX AB Dean BEST 1 3 1st 1st 1st
716 ST. ALBERT BMX AB Ralph FERGUSSON 2 7 2nd 2nd 3rd
4 CALGARY BMX AB Lon KERFOOT
B & P cycle calgary
3 8 3rd 3rd 2nd
C1 CALGARY BMX AB James VANDERKUIP 4 14 4th 6th 4th
AB6 EDMONTON BMX AB Robert HOGAN 5 15 5th 4th 6th
923 EDMONTON BMX AB Darren OZUBKO 6 16 6th 5th 5th
AB7 EDMONTON BMX AB Andrew LADOUCEUR 7 21 7th 7th 7th

Cruiser 45 to 49 Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB01 EDMONTON BMX AB Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
1 3 1st 1st 1st
AB1 COCHRANE AB Brian OTTERSON 2 7 3rd 2nd 2nd
C1 LETHBRIDGE BMX AB Darren WILLIAMS
FLEXAHOPPER - PURE
3 8 2nd 3rd 3rd
507 EDMONTON BMX AB David NEILL 4 12 4th 4th 4th
314 EDMONTON BMX AB Robert GOURLAY 5 15 5th 5th 5th
730 EDMONTON BMX AB Allan PLESNIARSKI (50+MC)
Velocity Cycle
6 18 6th 6th 6th

Cruiser 35 to 39 Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
814 EDMONTON BMX AB Cayla LOEWEN (17-29FC) 1 3 1st 1st 1st
AB4 EDMONTON BMX AB Jody MOTA
Velocity Cycle
2 6 2nd 2nd 2nd
109 AIRDRIE BMX AB Leanne HALL 3 10 3rd 3rd 4th
C1X RED DEER BMX AB Janice SEKORA (30-34FC)
Millerdale Pharmacy/Grabowski Mechanical
4 12 5th 4th 3rd
AB5 EDMONTON BMX AB Michelle TOWER 5 14 4th 5th 5th

Cruiser 40 to 44 Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 LETHBRIDGE BMX AB Deborah WILLIAMS
FLEXAHOPPER
1 3 1st 1st 1st
AB2 OKOTOKS BMX AB Teresa WIENS 2 6 2nd 2nd 2nd
707 EDMONTON BMX AB Leanne BUSH 3 9 3rd 3rd 3rd
429 EDMONTON BMX AB Jennifer ROGERS 4 ## CR:6 DNS DNS

Top of Report