End of Report

2012 Provincial Championships

Alberta BMX

BMX EVENT MANAGER, Report Created 09/Sep/2012 19:28:54

FULL RESULTS

Total Entries = 412

Total Riders = 397

Junior Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 CALGARY BMX AB Eliane MCADAM 1 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
N1 CALGARY BMX AB Morgan MCADAM 2 6 1st
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
623 MEDICINE HAT BMX AB Chelsea KINGSTON
GHP Bombshell
3 7 3rd
0.000
3rd
0.000
1st
0.000
N6 EDMONTON BMX AB Cassidy MONAGHAN
Park Cycle Racing
4 12 4th
0.000
4th
0.000
DNF:4

Junior Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
224 ST. ALBERT BMX AB Calvin MCRAE
YESS Factory
1 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
516 AIRDRIE BMX AB Justin TUCHSCHERER
B&P Cycle
2 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
723 CALGARY BMX AB Dayton PETERSON
GHP
3 10 3rd
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
N7 CALGARY BMX AB Louis CHARTRAIN
Elite Training Source / B&P Cycle
4 11 4th
0.000
3rd
0.000
4th
0.000
N5 RED DEER BMX AB Timothy PRATT 5 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000

Elite Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
911 COCHRANE AB Sabrina MILLMAN
STAATS, Elite Training Source, 2 PEdals Designs
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
277 AIRDRIE BMX AB Rachelle ASH
Elite Training Source
2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
45 AIRDRIE BMX AB Christine MILLER 3 10 3rd
0.000
3rd
0.000
4th
0.000
22 CALGARY BMX AB Kaylee JACOBSEN
Alberta Crupi
4 13 5th
0.000
5th
0.000
3rd
0.000
N4 LETHBRIDGE BMX AB Lindsay HARRINGTON 5 13 4th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
N5 ST. ALBERT BMX AB Nicoline HEBERT
Velocity Cycle
6 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000

Elite Male (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS M 1 M 2 M 3 TT 1
195 Club Unknown ? Connor MCCORMACH
Redman/Rockstar
1st
0.000
3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
38.150
927 INDEPENDENT CAN Nick FOX
YESS
2nd
0.000
3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
38.000
93 CALGARY BMX AB Karsten MILLMAN
STAATS, Elite Training Source, 2 Pedals Designs
3rd
0.000
6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
41.210
4 INDEPENDENT CAN Manuel CADLE
ROC
4th
0.000
6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
49.480
803 CALGARY BMX AB Adam BOURNS
GHP
5th
0.000
12 3rd
0.000
5th
0.000
4th
0.000
45.190
780 INDEPENDENT CAN Mitchell WARKEN
Park Cycle
6th
0.000
9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
42.390
22 ST. ALBERT BMX AB Taylor MILLIGAN
Alberta Crupi
7th
0.000
12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
46.440
217 AIRDRIE BMX AB Jeffrey JACOBSEN
O'neal MX
8th
0.000
10 4th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
40.660
2 AIRDRIE BMX AB Brandon KERIK
Intense bmx/ fly racing/ jagger.co

0.000
14 5th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
43.220
3 OKOTOKS BMX AB Cameron HELM
Alberta Digital Jukebox

0.000
18 DNF:6 6th
0.000
6th
0.000
DNF
715 AIRDRIE BMX AB Andrew JONES
0.000
18 5th
0.000
5th
0.000
CR:8 45.280
C3 INDEPENDENT CAN Issiah HILL
0.000
## CR:8 DNS DNS CR

5 Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
717 OKOTOKS BMX AB Giuliana BREGLIANO
Elizabeth Street Pet Hospital
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
101 EDMONTON BMX AB Tabitha PERRIN-HARDING 2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
616 AIRDRIE BMX AB Hayden CHALUPIAK 3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000

6 Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 CALGARY BMX AB Hailey TREMEL 1 4 1st
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
517 RED DEER BMX AB Montana BEATTIE 2 5 2nd
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
AB1 OKOTOKS BMX AB Aurora ROCHELEAU 3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
2 AIRDRIE BMX AB Sydney SMITH 4 12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
712 RED DEER BMX AB Olivia RUSH 5 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
702 OKOTOKS BMX AB Dior SELLERS 6 19 7th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
925 OKOTOKS BMX AB Olivia TAYLOR 7 20 6th
0.000
7th
0.000
7th
0.000

7 Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 AIRDRIE BMX AB Abygale REEVE
Under Armour
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB1 AIRDRIE BMX AB Mykena WALKER 2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
125 AIRDRIE BMX AB Hannah NORTHWOOD 3 10 3rd
0.000
3rd
0.000
4th
0.000
424 EDMONTON BMX AB Devin KAUFFMAN 4 13 4th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
524 MEDICINE HAT BMX AB Abby BACON
Spider Electric
5 16 5th
0.000
DNF:5 6th
0.000
519 AIRDRIE BMX AB Aza KORVER 6 17 6th
0.000
CR:8 3rd
0.000

8 Female (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Amber HUPKA
Velocity Cycle
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB2 COCHRANE AB Braelynn MANN
Artisan Scapes
2 7 3rd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
905 OKOTOKS BMX AB Isabella BREGLIANO
Elizabeth Street Pet Hospital
3 8 2nd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
AB5 RED DEER BMX AB Halle GRAHAM 4 12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
910 OKOTOKS BMX AB Sophia GIBBS 5 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
423 OKOTOKS BMX AB Hannah WONG
Advanced Cyce
6 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
101 COCHRANE AB Kaylee MAY 7 21 7th
0.000
7th
0.000
7th
0.000
419 OKOTOKS BMX AB Jorianna MCALISTER
RollFab Industries
8 ## CR:10 DNS DNS

9 Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 CALGARY BMX AB Mia BIERD 1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
626 CALGARY BMX AB Cienna KINGHORN 2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
AB3 AIRDRIE BMX AB Emily HENDERSON 3 10 4th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
AB4 RED DEER BMX AB Lindsay HALL 4 11 3rd
0.000
4th
0.000
4th
0.000
AB2 EDMONTON BMX AB Faith PERRIN
Park Cycle
5 17 5th
0.000
5th
0.000
CR:7

10 Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
116 RED DEER BMX AB Tanika NUGENT 1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB2 OKOTOKS BMX AB Kylie FLYNN 2 9 5th
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
211 RED DEER BMX AB Molly SIMPSON 3 9 2nd
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
N4 CALGARY BMX AB Haley FARREND 4 10 3rd
0.000
3rd
0.000
4th
0.000
405 CALGARY BMX AB Tegan COLLINS 5 14 4th
0.000
5th
0.000
5th
0.000

11 Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Hailey HOBBS
Velocity Cycle
1 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
N4 OKOTOKS BMX AB Jordan KNAPPE
B&P CYCLE AND SPORTS
2 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
AB4 LETHBRIDGE BMX AB Alyssa NEUMAN
Ascent Cycle
3 11 3rd
0.000
4th
0.000
4th
0.000
N3 EDMONTON BMX AB Keltie MONAGHAN
Park Cycle
4 12 6th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
AB6 MEDICINE HAT BMX AB Geneva GRONDIN 5 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
131 EDMONTON BMX AB Dezirae KAUFFMAN 6 16 4th
0.000
6th
0.000
6th
0.000

12 Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Avriana HEBERT
Velocity Cycle
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N3 AIRDRIE BMX AB Kyla KELLN
Alberta BMX/Shaklee
2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Kendra ENNS
Peak Physical Therapy
3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
AB7 CALGARY BMX AB Kelly Ann HEUGHAN
Well Green Tech
4 13 4th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
AB5 LETHBRIDGE BMX AB Aurelia GRETZINGER 5 15 6th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
N4 STONY PLAIN BMX AB Jensen SPROXTON 6 17 5th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
020 RED DEER BMX AB Emily SIMPSON 7 21 DNF:7 7th
0.000
7th
0.000

13 Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Cayleigh VAN STAALDUINEN 1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N2 RED DEER BMX AB Sarah STAHL 2nd
0.000
- 4 2nd
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB3 ST. ALBERT BMX AB Vanessa WHALING
XanGo
3rd
0.000
- 5 1st
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
N3 CALGARY BMX AB Jacqueline KLAPAK 4th
0.000
- 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
423 MEDICINE HAT BMX AB Jessalyn PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
5th
0.000
- 9 3rd
0.000
4th
0.000
2nd
0.000
3 OKOTOKS BMX AB Mckayla ROCHELEAU 6th
0.000
- 11 4th
0.000
3rd
0.000
4th
0.000
AB4 LETHBRIDGE BMX AB Jordan JENSEN 7th
0.000
- 7 2nd
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
104 CALGARY BMX AB Kiera ROXBURGH
0.000
- 12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
AB5 MEDICINE HAT BMX AB Tanielle GOLDEN
0.000
- 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000

14 Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 CALGARY BMX AB Brianne VANDERKUIP
Alberta Devo Team
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB4 LETHBRIDGE BMX AB Kiana VAN EE
bert and macs
2 8 2nd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
N3 STONY PLAIN BMX AB Nicole SCHILLING
DTN Contracting
3 9 3rd
0.000
2nd
0.000
4th
0.000
N6 CALGARY BMX AB Yasmine HARVEY
Capz Canada
4 11 5th
0.000
4th
0.000
2nd
0.000
N5 CALGARY BMX AB Nicole TAILBY 5 17 7th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
02 MEDICINE HAT BMX AB Ciarra LLOYD 6 17 4th
0.000
6th
0.000
7th
0.000
AB7 EDMONTON BMX AB Madeline KUSS
Park Cycle
7 19 6th
0.000
7th
0.000
6th
0.000

15 Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 AIRDRIE BMX AB Daina TUCHSCHERER
Crupi
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
2 INDEPENDENT CAN Abby FOX
Moto Asylum
2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
204 EDMONTON BMX AB Victoria STINSON
Velocity Cycle
3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000

17+ Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3T EDMONTON BMX AB Heather STINSON (16F)
Velocity Cycle
1 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
4 MEDICINE HAT BMX AB Yvonne KINGSTON (16F)
SSquared
2 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
AB2 CALGARY BMX AB Karlie BULLIVANT
B&P Cycle
3 11 4th
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
AB3 CALGARY BMX AB Catherine FAULKNER 4 12 3rd
0.000
3rd
0.000
6th
0.000
AB3X CALGARY BMX AB Michaela WASYLIW
Advance Cycle
5 14 5th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
527 EDMONTON BMX AB Michelle TOWER 6 17 6th
0.000
6th
0.000
5th
0.000

5 Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
015 OKOTOKS BMX AB Seth NEILSON 1 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
125 COCHRANE AB Ethan MANN
Artisan Scapes
2 6 1st
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
816 OKOTOKS BMX AB Ryan CHIRZYNSKI 3 10 3rd
0.000
3rd
0.000
4th
0.000
AB4 EDMONTON BMX AB Jacob DUBE
Park Cycle
4 12 6th
0.000
5th
0.000
1st
0.000
616 EDMONTON BMX AB Lachlan BRENNER 5 13 4th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
318 CALGARY BMX AB Stijn REHORST 6 17 5th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
626 EDMONTON BMX AB Kaiden WINTER 7 21 7th
0.000
7th
0.000
7th
0.000

6 Male (19 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 STONY PLAIN BMX AB Logan WEBB 1st
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB1 EDMONTON BMX AB Austen WENSEL
Park Cycle
2nd
0.000
1st
0.000
- 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
124 CALGARY BMX AB Luke LAWFORD 3rd
0.000
3rd
0.000
- 8 5th
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
AB3 AIRDRIE BMX AB Mitchell PATRICK 4th
0.000
2nd
0.000
- 7 3rd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
913 RED DEER BMX AB Eric HUNTER 5th
0.000
3rd
0.000
- 7 2nd
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
N5 COCHRANE AB Caleb GRAHAM 6th
0.000
2nd
0.000
- 11 3rd
0.000
5th
0.000
3rd
0.000
918 EDMONTON BMX AB Brody SCOTT 7th
0.000
4th
0.000
- 10 5th
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
509 RED DEER BMX AB Silas PRICE 8th
0.000
4th
0.000
- 10 4th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
608 CALGARY BMX AB Oliver JACKSON
0.000
5th
0.000
- 4 2nd
0.000
1st
0.000
1st
0.000
810 RED DEER BMX AB Shayne HALL
0.000
5th
0.000
- 10 2nd
0.000
4th
0.000
4th
0.000
915 EDMONTON BMX AB Hudson O'BRIEN
Park Cycle

0.000
6th
0.000
- 10 1st
0.000
4th
0.000
5th
0.000
AB5 MEDICINE HAT BMX AB Quade VANDERSPRUIT
0.000
6th
0.000
- 12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
318 RED DEER BMX AB Damon WANDLER
0.000
- - 13 5th
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
208 CALGARY BMX AB Jonah BIERD
0.000
- - 14 3rd
0.000
DNF:7 4th
0.000
405 ST. ALBERT BMX AB Bennett HENDERSON
0.000
- - 16 6th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
026 OKOTOKS BMX AB Samuel STADNYK
0.000
- - 17 4th
0.000
6th
0.000
7th
0.000
221 RED DEER BMX AB Cameron MCLEOD
0.000
- - 18 7th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
221X RED DEER BMX AB Austin MCLEOD
0.000
- - 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
4 OKOTOKS BMX AB Easton MCALISTER
RollFab Industries

0.000
- - ## CR:8 DNS DNS

7 Male (19 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB5 CALGARY BMX AB Brody RAYNER
GHP Alberta
1st
0.000
1st
0.000
- 4 2nd
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB1X CALGARY BMX AB Joey HUBER
Plan It Builders
2nd
0.000
1st
0.000
- 4 1st
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
407 EDMONTON BMX AB Gavin O'BRIEN
Park Cycle
3rd
0.000
2nd
0.000
- 6 3rd
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
1 OKOTOKS BMX AB Kohen HOFFMAN
Gramma
4th
0.000
3rd
0.000
- 8 2nd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
C1 OKOTOKS BMX AB Teagan SLAPMAN 5th
0.000
2nd
0.000
- 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
N4 AIRDRIE BMX AB Ty OCHITWA 6th
0.000
4th
0.000
- 9 4th
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
5 RED DEER BMX AB Nickolas NUGENT 7th
0.000
4th
0.000
- 6 1st
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
117 CALGARY BMX AB Torin COLLINS 8th
0.000
3rd
0.000
- 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
203 RED DEER BMX AB Keanu REDBEAR
0.000
5th
0.000
- 10 3rd
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
611 RED DEER BMX AB Ryan RAYMONT
0.000
5th
0.000
- 11 3rd
0.000
4th
0.000
4th
0.000
6 RED DEER BMX AB Jack WELIKOKLAD
Crupi

0.000
6th
0.000
- 12 4th
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
408 AIRDRIE BMX AB Atley CARSON
0.000
6th
0.000
- 13 5th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
528 OKOTOKS BMX AB Karsten CHIRZYNSKI
0.000
- - 14 4th
0.000
6th
0.000
4th
0.000
7 RED DEER BMX AB Tymen GREEN
0.000
- - 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
426 EDMONTON BMX AB Coen WINTER
0.000
- - 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
011 EDMONTON BMX AB Blake LAMARCHE
0.000
- - 17 6th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
824 RED DEER BMX AB Grady MCLEOD
0.000
- - 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
8 OKOTOKS BMX AB Garret COMMANDEUR
0.000
- - 20 7th
0.000
6th
0.000
7th
0.000
918 AIRDRIE BMX AB Aiden GALLEY
0.000
- - ## CR:8 DNS DNS

8 Male (27 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 STONY PLAIN BMX AB Sebastian WEBB 1st
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
813 CALGARY BMX AB Dylan TREMEL
Crupi Alberta
2nd
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N6 CALGARY BMX AB Nolan FARREND 3rd
0.000
2nd
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N7 CALGARY BMX AB Jacob BERARDUCCI
Artifex Construction
4th
0.000
2nd
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB6 EDMONTON BMX AB Evan ERICKSON
Park Cycle
5th
0.000
3rd
0.000
- 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
014 RED DEER BMX AB Noah BOYKO 6th
0.000
4th
0.000
- 10 3rd
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
129 MEDICINE HAT BMX AB Ashton LERNER
T&T Monster Truck
7th
0.000
3rd
0.000
- 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
2 OKOTOKS BMX AB Kaiden FLYNN 8th
0.000
4th
0.000
- 11 3rd
0.000
5th
0.000
3rd
0.000
515 EDMONTON BMX AB Tristin PASITNEY
0.000
5th
0.000
- 8 2nd
0.000
2nd
0.000
4th
0.000
C2 LETHBRIDGE BMX AB Troy WILLIAMS
Flexahopper

0.000
5th
0.000
- 10 2nd
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
1 RED DEER BMX AB Ethan GLENN
0.000
6th
0.000
- 11 3rd
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
230 EDMONTON BMX AB Caleb JONES
Velocity Cycle

0.000
6th
0.000
- 12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
4 OKOTOKS BMX AB Jaron DEERING
0.000
DNF:7 - 7 3rd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
102 MEDICINE HAT BMX AB Cameron YOUNG
Younger Oilfield Consul

0.000
7th
0.000
- 15 5th
0.000
7th
0.000
3rd
0.000
218 EDMONTON BMX AB Riley PARDY
0.000
8th
0.000
- 12 6th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
407 CALGARY BMX AB Wout REHORST
0.000
DNS - 14# REL:9 3rd
0.000
2nd
0.000
330 OKOTOKS BMX AB Gabriel CHANUT
0.000
- - 15 7th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
125 OKOTOKS BMX AB Joshua STADNYK
0.000
- - 15 4th
0.000
7th
0.000
4th
0.000
2X EDMONTON BMX AB Julien DUBE
Park Cycle

0.000
- - 15 6th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
615 AIRDRIE BMX AB Ethan MCCAGHERTY
0.000
- - 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
806 CALGARY BMX AB Owen FRANK
0.000
- - 16 5th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
402 OKOTOKS BMX AB Noah SUYKENS
0.000
- - 16 4th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
015 COCHRANE AB Malcolm EVANS
0.000
- - 16 4th
0.000
5th
0.000
7th
0.000
7 AIRDRIE BMX AB Tyler RYAN
RT Mudding

0.000
- - 17 5th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
5 AIRDRIE BMX AB Kyler MOSS
0.000
- - 19 7th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
522 AIRDRIE BMX AB Creston HENDERSON
0.000
- - 19 6th
0.000
6th
0.000
7th
0.000
526 OKOTOKS BMX AB Grayson TAYLOR
0.000
- - 20 6th
0.000
7th
0.000
7th
0.000

9 Male (25 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Matthew MORGAN 1st
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB5 RED DEER BMX AB Ty REDBEAR 2nd
0.000
1st
0.000
- 4 2nd
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB7 RED DEER BMX AB William WELIKOKLAD
Crupi
3rd
0.000
2nd
0.000
- 4 1st
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
301 OKOTOKS BMX AB Logan COSTALL 4th
0.000
3rd
0.000
- 5 1st
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
AB6 LETHBRIDGE BMX AB Joshua DUBLANKO
www.capturefamilymoments.com digital scrapbooking
5th
0.000
4th
0.000
- 6 2nd
0.000
1st
0.000
3rd
0.000
C1 OKOTOKS BMX AB Rylan SLAPMAN 6th
0.000
3rd
0.000
- 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
AB3 RED DEER BMX AB Nicholas CYMBALUK 7th
0.000
2nd
0.000
- 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
AB4 AIRDRIE BMX AB Tyler SMITH 8th
0.000
4th
0.000
- 8 2nd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
7 RED DEER BMX AB Ryder GRAHAM
0.000
5th
0.000
- 7 3rd
0.000
3rd
0.000
1st
0.000
8 CALGARY BMX AB Colton RICHTER
Partridge Animal Care Services LTD.

0.000
5th
0.000
- 11 4th
0.000
5th
0.000
2nd
0.000
1 EDMONTON BMX AB Aiden STRANKS
Park Cycle

0.000
6th
0.000
- 11 5th
0.000
2nd
0.000
4th
0.000
724 STONY PLAIN BMX AB Owen FEDYNIAK
0.000
6th
0.000
- 13 5th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
12 AIRDRIE BMX AB Nicholas NORTHWOOD
0.000
7th
0.000
- 11 3rd
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
119 OKOTOKS BMX AB Sean SELLARS
0.000
7th
0.000
- 12 6th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
123 AIRDRIE BMX AB Nicholas MOODOO
RDM Distributors Inc.

0.000
8th
0.000
- 11 3rd
0.000
4th
0.000
4th
0.000
13 RED DEER BMX AB Christopher YOUNG
0.000
8th
0.000
- 12 3rd
0.000
6th
0.000
3rd
0.000
625 EDMONTON BMX AB Lucas KAUFFMAN
0.000
- - 13 4th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
6 AIRDRIE BMX AB Luka DIKIC
Mom & Dad

0.000
- - 13 4th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
011 LETHBRIDGE BMX AB Nickolas NEUMAN
Ascent Cycle

0.000
- - 15 6th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
3 MEDICINE HAT BMX AB Gavin BACON
Spider Electrical

0.000
- - 15 4th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
224 AIRDRIE BMX AB Noah KORVER
0.000
- - 16 5th
0.000
6th
0.000
5th
0.000
11 MEDICINE HAT BMX AB Ethan REUER
0.000
- - 18 7th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
812 AIRDRIE BMX AB Brady ESAU
0.000
- - 18 5th
0.000
6th
0.000
7th
0.000
606 EDMONTON BMX AB Zachary HOGAN
0.000
- - 19 6th
0.000
7th
0.000
6th
0.000
102 AIRDRIE BMX AB Liam MULLETT
0.000
- - ## CR:8 DNS DNS

10 Male (22 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB4 CALGARY BMX AB Brandon HUBER
Plan It Builders
1st
0.000
2nd
0.000
- 4 1st
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
N2 CALGARY BMX AB Nicholas BERARDUCCI
Artifex Construction
2nd
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB5 RED DEER BMX AB Evan STAHL 3rd
0.000
1st
0.000
- 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
AB6 EDMONTON BMX AB Zachary NEUFELD 4th
0.000
2nd
0.000
- 6 3rd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
2 CALGARY BMX AB Caleb GILBERT 5th
0.000
3rd
0.000
- 9 2nd
0.000
5th
0.000
2nd
0.000
123 CALGARY BMX AB Josh UKRAINETZ 6th
0.000
4th
0.000
- 9 4th
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
5 STONY PLAIN BMX AB Conner OLIVER 7th
0.000
4th
0.000
- 10 3rd
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
411 ST. ALBERT BMX AB Ronin PUSCH
Mud Sweat and Gears
REL
REL
3rd
0.000
- 6 2nd
0.000
3rd
0.000
1st
0.000
1 OKOTOKS BMX AB Wesley WIENS
0.000
5th
0.000
- 13 7th
0.000
2nd
0.000
4th
0.000
923 COCHRANE AB Baird EVANS
0.000
5th
0.000
- 13 2nd
0.000
7th
0.000
4th
0.000
1X OKOTOKS BMX AB Darren COMMANDEUR
0.000
6th
0.000
- 14 3rd
0.000
6th
0.000
5th
0.000
512 OKOTOKS BMX AB Joshua MALONEY
0.000
6th
0.000
- 15 4th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
AB8 OKOTOKS BMX AB Ryan MYSEK
Rollfab industries

0.000
7th
0.000
- 12 4th
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
210 CALGARY BMX AB Ben BESSEL
0.000
7th
0.000
- 14 5th
0.000
3rd
0.000
6th
0.000
6 EDMONTON BMX AB Tanner PERRIN
0.000
8th
0.000
- 13 6th
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
218 AIRDRIE BMX AB Sidney ENGLOT
0.000
DNF:8 - 16 6th
0.000
6th
0.000
4th
0.000
807 ST. ALBERT BMX AB Matthew MCMURDO
0.000
- - 16 5th
0.000
6th
0.000
5th
0.000
AB7 EDMONTON BMX AB Taryk JANKE
Velocity Cycle

0.000
- - 18 7th
0.000
4th
0.000
7th
0.000
87 CALGARY BMX AB Cole WEINMEYER
0.000
- - 18 6th
0.000
5th
0.000
7th
0.000
513 MEDICINE HAT BMX AB Kyle MCCUTCHAN
0.000
- - 19 5th
0.000
7th
0.000
7th
0.000
622 OKOTOKS BMX AB Phoenix PRINCE
0.000
- - 21 8th
0.000
7th
0.000
6th
0.000
403 AIRDRIE BMX AB Joshua GALLEY
0.000
- - ## CR:9 DNS DNS

11 Male (25 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 EDMONTON BMX AB Parker MCELHERAN
Park Cycle
1st
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB2 CALGARY BMX AB Nate BIERD
Bow Cycle, Team Alberta
2nd
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N5 CALGARY BMX AB Matthew TAILBY 3rd
0.000
2nd
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB4 CALGARY BMX AB Benjamin NELSON
B&P Cycle / GHP Alberta
4th
0.000
2nd
0.000
- 5 2nd
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
707 COCHRANE AB Connor MURPHY
EGB Manufacturing
5th
0.000
3rd
0.000
- 8 3rd
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
N3 AIRDRIE BMX AB Zachary RYAN
RT Mudding
6th
0.000
3rd
0.000
- 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
N6 EDMONTON BMX AB Connor WENSEL
Park Cycle
7th
0.000
4th
0.000
- 8 1st
0.000
3rd
0.000
4th
0.000
4 OKOTOKS BMX AB Matteo BREGLIANO
Elizabeth Street Pet Hospital
8th
0.000
4th
0.000
- 8 2nd
0.000
4th
0.000
2nd
0.000
AB6 OKOTOKS BMX AB Zachary BEAVER
0.000
5th
0.000
- 8 4th
0.000
1st
0.000
3rd
0.000
N7 CALGARY BMX AB Brendan VANDERKUIP
0.000
5th
0.000
- 8 3rd
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
C5 AIRDRIE BMX AB Alexander TYSSEN
0.000
6th
0.000
- 8 4th
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
106 AIRDRIE BMX AB Brycen ANDREWS
0.000
6th
0.000
- 11 3rd
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
619 CALGARY BMX AB Jake ALLAN
GHP Alberta

0.000
7th
0.000
- 12 6th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
123 CALGARY BMX AB Adam HOSIE
0.000
7th
0.000
- 13 5th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
C3 OKOTOKS BMX AB Kieran SLAPMAN
0.000
8th
0.000
- 10 3rd
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
10 RED DEER BMX AB Owen GREEN
0.000
8th
0.000
- 12 2nd
0.000
5th
0.000
5th
0.000
409 ST. ALBERT BMX AB Ethan ADAMS
0.000
- - 14 5th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
629 CALGARY BMX AB John CUMMINGS
0.000
- - 14 4th
0.000
6th
0.000
4th
0.000
625 OKOTOKS BMX AB Thomas FRANK
Advanced Cycle and Extreme Sports

0.000
- - 14 4th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
205 EDMONTON BMX AB Cody NEUMANN
Sherwood Dodge

0.000
- - 15 6th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
13 MEDICINE HAT BMX AB Hunter GOLDEN
0.000
- - 16 5th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
104 CALGARY BMX AB Bayly KINGHORN
0.000
- - 17 5th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
4X OKOTOKS BMX AB Jacob WONG
Advanced Cycle and Extreme Sports

0.000
- - 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
2 AIRDRIE BMX AB Jack ZRUNA
0.000
- - 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
15 EDMONTON BMX AB Joshua BEAUDIN
0.000
- - 21 7th
0.000
7th
0.000
7th
0.000

12 Male (17 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB5 CALGARY BMX AB Jacob FUNK
GHP Canada
1st
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N8 CALGARY BMX AB Jacob THIBODEAU
Mom & Dad
2nd
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB7 EDMONTON BMX AB Mackenzine MOTA
Velocity Cycle
3rd
0.000
2nd
0.000
- 5 2nd
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
AB4 RED DEER BMX AB Jack SNAPE
Heritage Brick and Tile
4th
0.000
3rd
0.000
- 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
029 STONY PLAIN BMX AB Austin WLADYKA
SEA-CAN CONTAINERS LTD.
5th
0.000
2nd
0.000
- 4 1st
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
407 OKOTOKS BMX AB Justin TERRY 6th
0.000
4th
0.000
- 8 2nd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
9 OKOTOKS BMX AB Aidan FESER 7th
0.000
4th
0.000
- 9 3rd
0.000
2nd
0.000
4th
0.000
10 OKOTOKS BMX AB Owen WIENS DNF
DNF
3rd
0.000
- 8 3rd
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
905 RED DEER BMX AB Taye NEISH
0.000
5th
0.000
- 11 5th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
628 OKOTOKS BMX AB Dominic COTTIS
0.000
5th
0.000
- 11 3rd
0.000
4th
0.000
4th
0.000
8 EDMONTON BMX AB Kellen RAAS
0.000
6th
0.000
- 11 4th
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
012 COCHRANE AB Riley MAY
Kojah Powder Coating

0.000
DNF:6 - 12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
809 CALGARY BMX AB William MCARA
0.000
- - 14 4th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
113X EDMONTON BMX AB Chase BAINARD-BEGIN
0.000
- - 16 6th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
124 CALGARY BMX AB Timothy GILBERT
0.000
- - 16 5th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
113 RED DEER BMX AB Kade BEST
0.000
- - ## CR:7 DNS DNS
908 COALHURST BMX AB Caden SEAFORTH
0.000
- - ## CR:8 DNS DNS

13 Male (31 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Ethan BURGER
Shaklee / Yess / AB Performance
1st
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N2 AIRDRIE BMX AB Jacob DUNCANSON
Shaklee / Yess / Alberta BMX Team
2nd
0.000
1st
0.000
- 5 1st
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
AB2 COCHRANE AB Steven SWEET 3rd
0.000
2nd
0.000
- 8 2nd
0.000
5th
0.000
1st
0.000
5 COCHRANE AB Kaleb MANN
Artisan Scapes
4th
0.000
4th
0.000
- 7 1st
0.000
1st
0.000
5th
0.000
808 OKOTOKS BMX AB Colton KROON
Concept Electric Ltd
5th
0.000
4th
0.000
- 7 4th
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
AB4 AIRDRIE BMX AB Corbin NUNWEILER
YESS / SHAKLEE
6th
0.000
3rd
0.000
- 7 2nd
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
11X CALGARY BMX AB Brayden WASYLIW
GHP Alberta
7th
0.000
3rd
0.000
- 6 3rd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
4 LETHBRIDGE BMX AB Riley LAVORATO
Bert and Macs
8th
0.000
2nd
0.000
- 6 2nd
0.000
3rd
0.000
1st
0.000
N6 CALGARY BMX AB Corbin RUTHVEN
0.000
5th
0.000
- 6 1st
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
6 EDMONTON BMX AB Tyler HUPKA
Velocity Cycle

0.000
5th
0.000
- 12 4th
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
323 STONY PLAIN BMX AB Liam FREUND
Winterburn Truss

0.000
6th
0.000
- 10 5th
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
N3 STONY PLAIN BMX AB Luke HAGGART
Neathway Medal Mounting

0.000
6th
0.000
- 10 2nd
0.000
1st
0.000
7th
0.000
01 AIRDRIE BMX AB James ZRUNA
0.000
7th
0.000
- 9 3rd
0.000
4th
0.000
2nd
0.000
C2 EDMONTON BMX AB Brett DUCHARME
Park Cycle

0.000
7th
0.000
- 11 3rd
0.000
4th
0.000
4th
0.000
7 EDMONTON BMX AB Jared PERRY
Velocity Cycle

0.000
8th
0.000
- 13 5th
0.000
5th
0.000
3rd
0.000
11 EDMONTON BMX AB Jayson VEENEMAN
0.000
8th
0.000
- 13 4th
0.000
6th
0.000
3rd
0.000
10 EDMONTON BMX AB Jensen MCELHERAN
Park Cycle

0.000
- - 13 3rd
0.000
3rd
0.000
7th
0.000
308 EDMONTON BMX AB Ty NEUMANN
Sherwood Dodge

0.000
- - 14 6th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
304 EDMONTON BMX AB Joshua EASTGAARD
0.000
- - 15 4th
0.000
7th
0.000
4th
0.000
10X RED DEER BMX AB Jordan BOONE
0.000
- - 15 6th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
5X OKOTOKS BMX AB James JONAS
0.000
- - 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
708 AIRDRIE BMX AB Jordan HARRIS
0.000
- - 17 5th
0.000
8th
0.000
4th
0.000
X117 COCHRANE AB Wyatt BENDER
0.000
- - 17 6th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
218 COALHURST BMX AB Keegan REEDYK
0.000
- - 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
117 AIRDRIE BMX AB Luke ESAU
0.000
- - 19 7th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
6X AIRDRIE BMX AB Jarek HOKANSON
Emco Corp

0.000
- - 19 7th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
8 MEDICINE HAT BMX AB Nicholas DOEHRING
Sterling Trailer Sales

0.000
- - 22 8th
0.000
7th
0.000
7th
0.000
208 EDMONTON BMX AB Cole NEILL
0.000
- - ## DNF:7 CR:10 DNS
AB7 EDMONTON BMX AB Raine BROST
Velocity Cycle

0.000
- - ## CR:10 DNS DNS
AB6 EDMONTON BMX AB Dexter GOURLAY
Park Cycle

0.000
- - ## CR:10 DNS DNS
702 COALHURST BMX AB Jevon SEAFORTH
0.000
- - ## CR:10 DNS DNS

14 Male (18 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 ST. ALBERT BMX AB Deven KAWA
Velocity Cycle
1st
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N5 RED DEER BMX AB Cody PRATT
Mom & Dad
2nd
0.000
1st
0.000
- 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
N8 CALGARY BMX AB Carter PASTUSZKO
Advanced Cycle & Extreme Sports/Sunridge Nissan
3rd
0.000
2nd
0.000
- 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
C5 AIRDRIE BMX AB River PEACOCK
Athletic Spirit Inc.
4th
0.000
4th
0.000
- 7 3rd
0.000
3rd
0.000
1st
0.000
N6 CALGARY BMX AB Cole WILSON
CDi
5th
0.000
2nd
0.000
- 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
N7 ST. ALBERT BMX AB Garrett HEBERT
Velocity Cycle
6th
0.000
4th
0.000
- 9 3rd
0.000
2nd
0.000
4th
0.000
AB3 STONY PLAIN BMX AB Bailey SPROXTON 7th
0.000
3rd
0.000
- 12 3rd
0.000
5th
0.000
4th
0.000
702 CALGARY BMX AB Brodie KERFOOT
b & p cycle calgary
8th
0.000
3rd
0.000
- 5 1st
0.000
1st
0.000
3rd
0.000
12 LETHBRIDGE BMX AB Tyler ENNS
Peak Physical Therapy

0.000
5th
0.000
- 11 5th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
C3 MEDICINE HAT BMX AB Kirby PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.

0.000
5th
0.000
- 11 4th
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
11 RED DEER BMX AB Coleman KOMULA
Colerose Bookeeping Services

0.000
6th
0.000
- 7 2nd
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
410 LETHBRIDGE BMX AB Kenton GRETZINGER
0.000
6th
0.000
- 13 5th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
228 OKOTOKS BMX AB Nicholas FRANK
Advanced Cycle and Extreme Sports

0.000
- - 13 4th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
3 CALGARY BMX AB Konner SMITH - HEIN
RT Mud Consulting LTD.

0.000
- - 14 4th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
C7 COCHRANE AB Curtis GAMMON
0.000
- - 17 6th
0.000
6th
0.000
5th
0.000
812 ST. ALBERT BMX AB Michael WEBB
0.000
- - 17 6th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
9 CALGARY BMX AB Spencer HARREN
MDYP (mom and dad yell peddle)

0.000
- - 17 5th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
7 AIRDRIE BMX AB Trevor SWAN
Shaklee / Yess

0.000
- - ## CR:8 DNS DNS

15 Male (15 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 AIRDRIE BMX AB Chase KELLN
Shaklee / Yess
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N4 COCHRANE AB Taylor OTTERSON
CBO Designs
2nd
0.000
- 6 3rd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
N3 ST. ALBERT BMX AB Aidan BURGER
Shaklee / Yess / AB Performance
3rd
0.000
- 5 2nd
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Kylar VAN EE
Jagger Co. / Bert and Macs
4th
0.000
- 6 1st
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
C4 CALGARY BMX AB Evan MOTTERSHEAD 5th
0.000
- 9 4th
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
C3 MEDICINE HAT BMX AB Branden LACHAPELLE 6th
0.000
- 14 5th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
C1 RED DEER BMX AB James SEKORA
Millerdale Pharmacy/Grabowski Mechanical
7th
0.000
- 11 2nd
0.000
4th
0.000
5th
0.000
AB6 AIRDRIE BMX AB Benjamin CROFT
B&P Cycle
8th
0.000
- 10 3rd
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
9 ST. ALBERT BMX AB Chase HARRISON
Crupi

0.000
- 14 4th
0.000
3rd
0.000
DNF:7
4 MEDICINE HAT BMX AB Lance TESSIER
0.000
- 16 6th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
12X EDMONTON BMX AB Jared COMPAGNON
Velocity Cycle

0.000
- 17 6th
0.000
7th
0.000
4th
0.000
C5 LETHBRIDGE BMX AB Damian WILLIAMS
Flexahopper

0.000
- 17 5th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
1 CALGARY BMX AB Nathan BRYSON
0.000
- 19 7th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
328 RED DEER BMX AB Austin TROHAN
Wipeout

0.000
- 21 7th
0.000
7th
0.000
7th
0.000
N6 ST. ALBERT BMX AB Kiran KAWA
Velocity Cycle

0.000
- ## DNF:8 CR:10 DNS

16 Male (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 AIRDRIE BMX AB Tanner VANDENHOVEN
Shaklee / Yess
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N6 EDMONTON BMX AB Ray FENWICK
Park Cycle
2nd
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
C4 CALGARY BMX AB Keegan GRASZA
B&P Cycle
3rd
0.000
- 7 3rd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
AB7 STONY PLAIN BMX AB Austin SCHWANKE 4th
0.000
- 10 4th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
AB4 CALGARY BMX AB Jayme JOHNSON
RT Mudding
5th
0.000
- 7 2nd
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
267 CALGARY BMX AB Dominic GACCIOLI
B&P Cycle, MGND Associates
6th
0.000
- 10 2nd
0.000
2nd
0.000
6th
0.000
613 AIRDRIE BMX AB Braden KARISH
Shaklee
7th
0.000
- 12 5th
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
504 OKOTOKS BMX AB Shelby MYSEK
Rollfab Industries
8th
0.000
- 12 3rd
0.000
4th
0.000
5th
0.000
C6 AIRDRIE BMX AB Tyler BELL
0.000
- 15 6th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
C7 COCHRANE AB Cody GAMMON
0.000
- 15 4th
0.000
5th
0.000
DNF:6
3 MEDICINE HAT BMX AB Tylend LLOYD
0.000
- 16 6th
0.000
6th
0.000
4th
0.000
AB5 STONY PLAIN BMX AB Jared SPROXTON
0.000
- 16 5th
0.000
6th
0.000
5th
0.000

17-24 Male (18 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 AIRDRIE BMX AB Spencer ROSKO
Shaklee/Yess
1st
0.000
1st
0.000
- 4 1st
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
AB3 STONY PLAIN BMX AB Justin SCHWANKE 2nd
0.000
1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB5 RED DEER BMX AB Justin MAINVILLE
Crazy Horse Casing
3rd
0.000
2nd
0.000
- 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
831 CALGARY BMX AB Bryan BULLIVANT
B & P Cycle
4th
0.000
2nd
0.000
- 6 1st
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
C1 MEDICINE HAT BMX AB Lance PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
5th
0.000
4th
0.000
- 10 4th
0.000
4th
0.000
2nd
0.000
AB7 EDMONTON BMX AB Robert TOWNSEND
Velocity
6th
0.000
3rd
0.000
- 7 3rd
0.000
3rd
0.000
1st
0.000
AB2 ST. ALBERT BMX AB Kyle ROBB 7th
0.000
4th
0.000
- 8 2nd
0.000
2nd
0.000
4th
0.000
725 EDMONTON BMX AB Steven LOEWEN
Velocity Cycle
8th
0.000
3rd
0.000
- 9 6th
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
AB6 COALHURST BMX AB Dylan BROWN
Bert and Macs

0.000
5th
0.000
- 10 3rd
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
7 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY
0.000
5th
0.000
- 11 4th
0.000
4th
0.000
3rd
0.000
AB4 OKOTOKS BMX AB Max LAVALLEE
0.000
6th
0.000
- 10 2nd
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
223 CALGARY BMX AB Adam MURRAY
0.000
6th
0.000
- 11 3rd
0.000
3rd
0.000
5th
0.000
105 COALHURST BMX AB Rory FILGAS
0.000
- - 13 4th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
1 CALGARY BMX AB Kolbi SMITH - HEIN
RT Mud Consulting LTD.

0.000
- - 15 5th
0.000
6th
0.000
4th
0.000
529 COALHURST BMX AB Keenan LUKACS
0.000
- - 16 5th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
318 CALGARY BMX AB Jaymus SCHEIRIS
0.000
- - 16 5th
0.000
5th
0.000
6th
0.000
5 CALGARY BMX AB Nickolas WILSON
Bad Ass Brad

0.000
- - 17 6th
0.000
6th
0.000
5th
0.000
AB1 ST. ALBERT BMX AB Craig KUNZ
0.000
- - ## CR:8 DNS DNS

25-29 Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
910 MEDICINE HAT BMX AB Justin DOEHRING 1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
020 CALGARY BMX AB Scott OLMSTEAD 2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
1 EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT
Velocity Cycle
3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000

30+ Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N2 CALGARY BMX AB Mike GACCIOLI 1st
0.000
- 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
531 LETHBRIDGE BMX AB Kevin NEUMAN
Ascent Cycle
2nd
0.000
- 7 1st
0.000
2nd
0.000
4th
0.000
N3 EDMONTON BMX AB Kieran ARDS
Park Cycle Racing
3rd
0.000
- 5 2nd
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
N1 COCHRANE AB Brian OTTERSON
CBO Design
4th
0.000
- 9 4th
0.000
4th
0.000
1st
0.000
AB5 EDMONTON BMX AB Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
5th
0.000
- 10 4th
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
001 OKOTOKS BMX AB Tanner SELLARS 6th
0.000
- 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
N6 AIRDRIE BMX AB Brent DUNCANSON
Shaklee Performance
7th
0.000
- 13 3rd
0.000
4th
0.000
6th
0.000
AB7 AIRDRIE BMX AB James ASH
Elite Training Source
8th
0.000
- 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
AB6 AIRDRIE BMX AB Matt SMITH
0.000
- 15 6th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
N7 CALGARY BMX AB James VANDERKUIP
0.000
- 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
7 OKOTOKS BMX AB Marco BREGLIANO
Elizabeth Street Pet Hospital

0.000
- 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
1 OKOTOKS BMX AB Paul KROON
Concept Electric Ltd

0.000
- 18 5th
0.000
6th
0.000
7th
0.000
221 ST. ALBERT BMX AB Frank VAN STAALDUINEN
0.000
- 19 7th
0.000
7th
0.000
5th
0.000
AB8 OKOTOKS BMX AB Kenneth MCALISTER
RollFab Industries Ltd

0.000
- ## CR:9 DNS DNS

Cruiser 13 and 14 Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB4 CALGARY BMX AB Benjamin NELSON (C1012M)
B&P Cycle / GHP Alberta
1 7 1st
0.000
1st
0.000
CR:5
AB01 EDMONTON BMX AB Raine BROST
Velocity Cycle
2 ## CR:5 DNS DNS
AB02 EDMONTON BMX AB Dexter GOURLAY
Park Cycle
3 ## CR:5 DNS DNS

Cruiser 15 and 16 Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 ST. ALBERT BMX AB Chase HARRISON
Crupi
1 4 1st
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
AB3 EDMONTON BMX AB Jared COMPAGNON
Velocity Cycle
2 5 2nd
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
503 EDMONTON BMX AB Sebastian NEILL 3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000

Cruiser 17 to 29 Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
804 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY 1 4 1st
0.000
1st
0.000
2nd
0.000
C1 MEDICINE HAT BMX AB Lance PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
2 5 2nd
0.000
2nd
0.000
1st
0.000
AB2 EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT
Velocity Cycle
3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000

Cruiser 35 to 39 Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N4 AIRDRIE BMX AB Jon OCHITWA 1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
N3 EDMONTON BMX AB Kieran ARDS
Park Cycle Racing
2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
AB3 EDMONTON BMX AB Andrew MCELHERAN
Park Cycle
3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
430 EDMONTON BMX AB Chad ERICKSON 4 12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
AB3X RED DEER BMX AB Todd GREEN (C3034M) 5 15 5th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
825 AIRDRIE BMX AB Cameron NORTHWOOD 6 18 6th
0.000
6th
0.000
6th
0.000

Cruiser 40 to 44 Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
3 CALGARY BMX AB Jody JACOBSEN
B&P Cycle
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
716 ST. ALBERT BMX AB Ralph FERGUSSON 2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
6 AIRDRIE BMX AB Scott HENDERSON 3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000
610 EDMONTON BMX AB Mike PERRIN 4 13 4th
0.000
4th
0.000
5th
0.000
923 EDMONTON BMX AB Darren OZUBKO 5 14 5th
0.000
5th
0.000
4th
0.000
501 EDMONTON BMX AB Robert HOGAN 6 19 7th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
AB7 EDMONTON BMX AB Andrew LADOUCEUR
Shawneequa man child music
7 20 6th
0.000
7th
0.000
7th
0.000
727 AIRDRIE BMX AB Bob SWAN
Shaklee/YESS
8 ## CR:10 DNS DNS

Cruiser 45 to 49 Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB01 EDMONTON BMX AB Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB5 AIRDRIE BMX AB Brent DUNCANSON
Shaklee Performance
2 7 2nd
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
AB4 OKOTOKS BMX AB Paul KROON
Concept Electric Ltd
3 8 3rd
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
118 EDMONTON BMX AB Malcom STINSON (C50+M)
worlddoors.com
4 14 6th
0.000
4th
0.000
4th
0.000
507 EDMONTON BMX AB David NEILL 5 14 4th
0.000
5th
0.000
5th
0.000
207 EDMONTON BMX AB Michael DUBE
Park Cycle Racing
6 17 5th
0.000
6th
0.000
6th
0.000
AB3 EDMONTON BMX AB Patrick KNIGHT (C50+M)
Knight Racing / Velocity Cycle
7 21 7th
0.000
7th
0.000
DNF:7
314 EDMONTON BMX AB Robert GOURLAY 8 ## CR:10 DNS DNS

Cruiser 17-29 Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Heather STINSON (C1516F)
Velocity Cycle
1 4 2nd
0.000
1st
0.000
1st
0.000
204 EDMONTON BMX AB Victoria STINSON (C1516F)
Velocity Cycle
2 5 1st
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
AB2 RED DEER BMX AB Saige BEAUMONT 3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000

Cruiser 35-39 Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB5 EDMONTON BMX AB Michelle TOWER 1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB4 EDMONTON BMX AB Jody MOTA
Velocity Cycle
2 7 2nd
0.000
2nd
0.000
3rd
0.000
217 EDMONTON BMX AB Melanie DUBE
Park Cycle
3 8 3rd
0.000
3rd
0.000
2nd
0.000
N1 RED DEER BMX AB Janice SEKORA (C3034F)
Millerdale Pharmacy/Grabowski Mechanical
4 12 4th
0.000
4th
0.000
4th
0.000

Cruiser 40-44 Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 LETHBRIDGE BMX AB Deborah WILLIAMS
FLEXAHOPPER
1 3 1st
0.000
1st
0.000
1st
0.000
AB1 OKOTOKS BMX AB Sandra KROON (C45+F)
Concept Electric Ltd
2 6 2nd
0.000
2nd
0.000
2nd
0.000
322 OKOTOKS BMX AB Teresa WIENS 3 9 3rd
0.000
3rd
0.000
3rd
0.000

Top of Report