St. Albert BMX - Provincial Championships

BMX EVENT MANAGER, Report Created 12/Sep/2011 17:41:28

FULL RESULTS

Total Entries = 432

Total Riders = 407

10 Male (28 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 ST. ALBERT BMX AB Jared HILDEBRANDT
Factory Avent Canada
1st 1st - 3 1st 1st 1st
AB1 CALGARY BMX AB Nate BIERD
Bow Cycle
2nd 1st - 3 1st 1st 1st
AB7 EDMONTON BMX AB Parker MCELHERAN
Park Cycle
3rd 2nd - 5 2nd 1st 2nd
917 OKOTOKS BMX AB Benjamin NELSON
Ride factory / Advanced Cycle
4th 2nd - 8 1st 4th 3rd
AB5 CALGARY BMX AB Reid TOOTH
JT Racing
5th 4th - 10 7th 1st 2nd
AB8 OKOTOKS BMX AB Zachary BEAVER 6th 4th - 8 2nd 2nd 4th
3X OKOTOKS BMX AB Jack GALAN 7th 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
AB4 OKOTOKS BMX AB Justin SCOTT
Alberta Stair Works
8th 3rd - 7 3rd 3rd 1st
C1 OKOTOKS BMX AB Matthew TAILBY 5th - 4 1st 2nd 1st
N8 Club Unknown ? Connor MURPHY 5th - 9 4th 2nd 3rd
15 EDMONTON BMX AB Connor WENSEL
United Cycle
6th - 10 2nd 3rd 5th
122 OKOTOKS BMX AB Matteo BREGLIANO 6th - 11 5th 4th 2nd
7 ST. ALBERT BMX AB Bryce SKISTOD 7th - 11 3rd 3rd 5th
4 STONY PLAIN BMX AB Foster DINIUS
Golden Arrow
7th - 13 3rd 4th 6th
C3 OKOTOKS BMX AB Kieran SLAPMAN 8th - 11 4th 4th 3rd
625 OKOTOKS BMX AB Thomas FRANK
Advanced Cycle and Extreme Sports
8th - 12 4th 5th 3rd
14 RED DEER BMX AB Owen GREEN - - 14 5th 5th 4th
701 ST. ALBERT BMX AB Joel THIBAULT - - 16 6th 6th 4th
3 EDMONTON BMX AB Stian GLEDDIE
GNOPHAT Consulting
- - 16 6th 5th 5th
N7 CALGARY BMX AB Brendan VANDERKUIP - - 16 7th 3rd 6th
11 RED DEER BMX AB Ryker KELLY - - 17 6th 6th 5th
619 CALGARY BMX AB Jake ALLAN - - 17 5th 6th 6th
826 AIRDRIE BMX AB Jack ZRUNA - - 17 4th 6th 7th
409 Club Unknown ? Ethan ADAMS - - 17 3rd 5th CR:9
C4 OKOTOKS BMX AB Caleb BOONE
Ride Factory
- - 20 5th CR:9 6th
8 RED DEER BMX AB Matthew MARSHALL - - 20 6th 7th 7th
10 OKOTOKS BMX AB Jacob WONG - - 21 7th 7th 7th
110 EDMONTON BMX AB Simon WHYTE - - ## CR:9 DNS 4th

12 Male (31 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 ST. ALBERT BMX AB Ethan BURGER
Shaklee Performance
1st 1st - 3 1st 1st 1st
AB8 Club Unknown ? Steven SWEET 2nd 1st - 6 3rd 1st 2nd
C2 EDMONTON BMX AB Brett DUCHARME
Thermex Metal Treating
3rd 3rd - 5 2nd 2nd 1st
3 AIRDRIE BMX AB Corbin NUNWEILER 4th 4th - 9 2nd 5th 2nd
AB2 STONY PLAIN BMX AB Luke HAGGART
JD Haggart Contracting
5th 2nd - 4 2nd 1st 1st
120 EDMONTON BMX AB Dexter GOURLAY
Park Cycle
6th 4th - 4 1st 2nd 1st
6 EDMONTON BMX AB Raine BROST
Velocity Cycle
7th 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
505 LETHBRIDGE BMX AB Kaleb MANN
Artisan Scapes
DNF 2nd - 5 1st 1st 3rd
AB7 EDMONTON BMX AB Tyler HUPKA
Velocity Cycle
5th - 9 3rd 4th 2nd
C3 STONY PLAIN BMX AB Andrew UNGUREANU
United Cycle
5th - 13 5th 4th 4th
222 LETHBRIDGE BMX AB Riley LAVORATO
Bert and Macs
6th - 11 3rd 4th 4th
902 CALGARY BMX AB Brayden WASYLIW 6th - 12 4th 5th 3rd
6X MEDICINE HAT BMX AB Alexander FORBES 7th - 9 3rd 3rd 3rd
418 EDMONTON BMX AB Jensen MCELHERAN
Park Cycle
7th - 11 1st 3rd 7th
323 STONY PLAIN BMX AB Liam FREUND
Winterburn Truss
8th - 9 4th 2nd 3rd
601 OKOTOKS BMX AB Corbin RUTHVEN 8th - 14 4th 3rd 7th
9 EDMONTON BMX AB Jared PERRY
Velocity Cycling Club
- - 15 5th 6th 4th
702 COALHURST BMX AB Jevon SEAFORTH - - 16 5th 7th 4th
7 EDMONTON BMX AB Joshua EASTGAARD - - 16 5th 5th 6th
218 COALHURST BMX AB Keegan REEDYK - - 17 6th 5th 6th
N3 AIRDRIE BMX AB Jacob DUNCANSON
Shaklee Performance
- - 17 4th 3rd REL:10
C4 MEDICINE HAT BMX AB Jesseppe HERTER
Dirty Deeds
- - 18 7th 6th 5th
11X STONY PLAIN BMX AB Damion DINIUS
Golden Arrow
- - 18 6th 7th 5th
11 EDMONTON BMX AB Jayson VEENEMAN - - 18 6th 4th 8th
15 RED DEER BMX AB Jordan BOONE - - 19 8th 6th 5th
420 Club Unknown ? Steven SACHKIW
Earls Banff
- - 19 7th 7th 5th
923 AIRDRIE BMX AB James ZRUNA - - 21 6th 8th 7th
4 OKOTOKS BMX AB Chandler VAN DER HOEK - - 22 DNF:8 8th 6th
030 EDMONTON BMX AB Teigan HEIDINGER - - 22 8th 6th 8th
512 EDMONTON BMX AB Daniel KUZZ
Mud, Sweat, and Gears
- - 23 7th 7th CR:9
811 MEDICINE HAT BMX AB Nicholas DOEHRING - - ## 7th CR:10 DNS

13 Male (25 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 RED DEER BMX AB Cody PRATT 1st 1st - 3 1st 1st 1st
10 OKOTOKS BMX AB Cody KNAPPE
Cedar Creek Custom Homes
2nd 1st - 4 1st 1st 2nd
AB6 STONY PLAIN BMX AB Bailey SPROXTON 3rd 2nd - 4 1st 2nd 1st
C3 LETHBRIDGE BMX AB Kirby PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
4th 2nd - 3 1st 1st 1st
C4 CALGARY BMX AB Carter PASTUSZKO
Advanced Cycle & Extreme Sports/Sunridge Nissan
5th 4th - 6 2nd 2nd 2nd
AB8 LETHBRIDGE BMX AB Blake KEMPENAAR
Shaklee Performance
6th 3rd - 8 2nd 3rd 3rd
C6 Club Unknown ? Noah MAISONNEUVE
Home Smarts Consulting and Contracting
7th 4th - 10 2nd 3rd 5th
C5 AIRDRIE BMX AB River PEACOCK 8th 3rd - 7 2nd 3rd 2nd
404 RED DEER BMX AB Coleman KOMULA
Colerose Bookeeping Services
5th - 10 4th 2nd 4th
410 LETHBRIDGE BMX AB Kenton GRETZINGER 5th - 10 3rd 3rd 4th
AB4 CALGARY BMX AB Cole WILSON
Crupi
6th - 6 3rd 2nd 1st
228 OKOTOKS BMX AB Nicholas FRANK
Advanced Cycle and Extreme Sports
6th - 9 3rd 4th 2nd
516 LETHBRIDGE BMX AB Tyler ENNS
Need a Ride Auto Sales
7th - 12 5th 4th 3rd
501 AIRDRIE BMX AB Keon VAN DER LINDE 7th - 13 3rd 5th 5th
AB5 ST. ALBERT BMX AB Garrett HEBERT
Shaklee
8th - 8 4th 1st 3rd
13 EDMONTON BMX AB Logan LADOUCEUR
Velocity Cycle
8th - 12 4th 4th 4th
9 OKOTOKS BMX AB Spencer HARREN - - 14 4th 4th 6th
521 RED DEER BMX AB Kayd RIGUIDEL - - 16 5th CR:8 3rd
303 EDMONTON BMX AB Marcus SANCHEZ
Mud, Sweat & Gears
- - 16 6th 6th 4th
C7 Club Unknown ? Curtis GAMMON - - 16 6th 5th 5th
718 AIRDRIE BMX AB Trevor SWAN
Shaklee
- - 16 5th 5th 6th
028 RED DEER BMX AB Cole MALCOLM - - 17 6th 6th 5th
502 MEDICINE HAT BMX AB James TEEL - - ## 7th CR:8 DNS
3 EDMONTON BMX AB Caleb HICKMORE - - ## CR:8 DNS DNS
912 EDMONTON BMX AB Zachary HICKMORE - - ## CR:8 DNS DNS

6 Male (17 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 OKOTOKS BMX AB Joey HUBER
Advanced Cycle & Nissan
1st 1st - 3 1st 1st 1st
701 EDMONTON BMX AB Brendan MORGAN 2nd 2nd - 9 2nd 1st 6th
C1 OKOTOKS BMX AB Teagan SLAPMAN 3rd 2nd - 6 3rd 2nd 1st
712 RED DEER BMX AB Quinn SAMPSON-GOODMAN 4th 3rd - 5 1st 2nd 2nd
302 CALGARY BMX AB Brody RAYNER 5th 1st - 4 2nd 1st 1st
406 EDMONTON BMX AB Marcus PACHECO 6th 4th - 11 5th 3rd 3rd
C2 OKOTOKS BMX AB Pacey BOONE
Ride Factory
7th 4th - 10 3rd 4th 3rd
208 INDEPENDENT CAN Evan GOUCHER
B&P Cycle
8th 3rd - 8 4th 2nd 2nd
525 RED DEER BMX AB Nickolas NUGENT 5th - 10 2nd 4th 4th
AB4 STONY PLAIN BMX AB Brock HAWES 5th - 13 3rd CR:7 3rd
909 AIRDRIE BMX AB Ty OCHITWA
Thanks Mom & Dad
6th - 9 4th 3rd 2nd
713 OKOTOKS BMX AB Garrett COMMANDEUR 6th - 13 5th 4th 4th
407 EDMONTON BMX AB Gavin O'BRIEN - - 13 5th 3rd 5th
910 RED DEER BMX AB Tymen GREEN - - 15 6th 5th 4th
AB6 RED DEER BMX AB Jack WELIKOKLAD
Crupi
- - 15 4th 6th 5th
203 RED DEER BMX AB Keanu REDBEAR - - 17 6th 5th 6th
002 OKOTOKS BMX AB Kohen HOFFMAN - - ## 1st CR:8 DNS

7 Male (19 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 STONY PLAIN BMX AB Sebastian WEBB 1st 1st - 3 1st 1st 1st
N2 CALGARY BMX AB Dylan TREMEL 2nd 1st - 4 1st 1st 2nd
C4 EDMONTON BMX AB Mathieu DUCHARME
Thermex Metal Treating
3rd 2nd - 5 2nd 2nd 1st
C1 OKOTOKS BMX AB Nolan FARREND 4th 3rd - 6 1st 3rd 2nd
C3 OKOTOKS BMX AB Jacob BERARDUCCI
Artifex Construction & Ride Factory
5th 2nd - 5 2nd 2nd 1st
AB8 EDMONTON BMX AB Evan ERICKSON 6th 4th - 10 3rd 3rd 4th
423 EDMONTON BMX AB Simon NEUFELD 7th 3rd - 6 2nd 1st 3rd
C2 LETHBRIDGE BMX AB Troy PUTTICK 8th 4th - 11 3rd 5th 3rd
731 ST. ALBERT BMX AB Nathan HART 5th - 11 6th 3rd 2nd
AB7 OKOTOKS BMX AB Kaiden FLYNN 5th - 11 4th 4th 3rd
5 STONY PLAIN BMX AB Dawson DINIUS
Golden Arrow
6th - 13 5th 4th 4th
AB4 EDMONTON BMX AB Julien DUBE
Park Cycle
REL:8 - 9 3rd 2nd 4th
517 EDMONTON BMX AB Liam GORMAN
SLB Productions
- - 13 4th 4th 5th
102 MEDICINE HAT BMX AB Cameron YOUNG - - 15 4th 5th 6th
629 STONY PLAIN BMX AB Tanner COLES
Riverside Yamaha
- - 17 6th 6th 5th
C5 MEDICINE HAT BMX AB Cody HERTER
Dirty Deeds
- - 17 5th 7th 5th
805 OKOTOKS BMX AB Jaron DEERING - - 17 5th 6th 6th
916 RED DEER BMX AB Ethan GLENN - - 18 7th 5th 6th
320 AIRDRIE BMX AB Kyler MOSS - - 19 6th 6th 7th

8 Male (23 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
413 EDMONTON BMX AB Matthew MORGAN 1st 1st - 3 1st 1st 1st
C1 OKOTOKS BMX AB Rylan SLAPMAN 2nd 1st - 4 1st 1st 2nd
AB4 RED DEER BMX AB Nicholas CYMBALUK 3rd 2nd - 5 2nd 2nd 1st
5X AIRDRIE BMX AB Tyler SMITH 4th 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
6X RED DEER BMX AB Ty REDBEAR 5th 2nd - 4 2nd 1st 1st
909 LETHBRIDGE BMX AB Joshua DUBLANKO 6th 3rd - 10 3rd 3rd 4th
AB6 RED DEER BMX AB William WELIKOKLAD
Crupi
7th 4th - 14 1st 3rd REL:10
AB8 RED DEER BMX AB Zander KELLY 8th 4th - 11 6th 3rd 2nd
128 RED DEER BMX AB Ryder GRAHAM 5th - 11 4th 4th 3rd
1 EDMONTON BMX AB Aiden STRANKS 5th - 11 3rd 5th 3rd
724X MEDICINE HAT BMX AB Cody DEMAN 6th - 11 3rd 5th 3rd
724 STONY PLAIN BMX AB Owen FEDYNIAK 6th - 12 6th 2nd 4th
AB5 RED DEER BMX AB Kaden CORRIGAN 7th - 12 4th 4th 4th
501 Club Unknown ? Morgan GERENESER 7th - 15 4th 6th 5th
3 CALGARY BMX AB Colten RICHTER 8th - 17 8th 4th 5th
4 AIRDRIE BMX AB Nicholas NORTHWOOD 8th - 17 5th 6th 6th
504 RED DEER BMX AB Christopher YOUNG - - 18 5th 7th 6th
523 MEDICINE HAT BMX AB Ethan REUER - - 19 7th 7th 5th
5 EDMONTON BMX AB Duncan NIELD
3 Sons Welding
- - 19 6th 7th 6th
704 MEDICINE HAT BMX AB Gavin BACON - - 19 7th 5th 7th
6 EDMONTON BMX AB Kieran NIELD
3 Sons Welding
- - 21 8th 6th 7th
606 EDMONTON BMX AB Zachary HOGAN - - 22 5th 8th CR:9
109 AIRDRIE BMX AB Curtis PATRICK - - 23 7th 8th 8th

9 Male (18 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
411 ST. ALBERT BMX AB Ronin PUSCH
Mud Sweat and Gears
1st 1st - 3 1st 1st 1st
AB1 OKOTOKS BMX AB Tyler BILOTTA
Advanced Cycle and Extreme Sports
2nd 2nd - 5 2nd 2nd 1st
C1 OKOTOKS BMX AB Nicholas BERARDUCCI
Artifex Construction & Ride Factory
3rd 2nd - 4 2nd 1st 1st
AB3 CALGARY BMX AB Brandon HUBER
Advanced Cycle & Nissan
4th 1st - 4 1st 1st 2nd
514 RED DEER BMX AB Evan STAHL 5th 4th - 11 1st 6th 4th
220 EDMONTON BMX AB Zachary NEUFELD 6th 3rd - 8 2nd 3rd 3rd
4 EDMONTON BMX AB Taryk JANKE
United Cycle
7th 3rd - 11 4th 5th 2nd
3 OKOTOKS BMX AB Ryan MYSEK
Rollfab industries
8th 4th 1st 13 5th 4th 4th
AB6 OKOTOKS BMX AB Wesley WIENS 5th - 10 3rd 4th 3rd
825 Club Unknown ? Reece DURAND 5th - 11 4th 2nd 5th
619 OKOTOKS BMX AB Darren COMMANDEUR 6th - 8 3rd 3rd 2nd
327 STONY PLAIN BMX AB Conner OLIVER 6th - 8 3rd 2nd 3rd
211 EDMONTON BMX AB Tanner PERRIN - 2nd 13 5th 4th 4th
320 EDMONTON BMX AB Noah MEYNEN
MUD SWEAT AND GEARS
- - 13 4th 3rd 6th
415 OKOTOKS BMX AB Jensen RUTHVEN - - 16 6th 5th 5th
815 LETHBRIDGE BMX AB Jarred VANDERHULST - - 16 6th 5th 5th
225 MEDICINE HAT BMX AB Ben LLOYD-STEWART - - 17 5th 6th 6th
420 AIRDRIE BMX AB Rylan WALKER - - 18 6th 6th 6th

11 Male (22 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB4 Club Unknown ? Lukas BECKER 1st 1st - 3 1st 1st 1st
AB2 AIRDRIE BMX AB Zachary CROFT
B&P CYcle
2nd 1st - 4 1st 1st 2nd
C2 OKOTOKS BMX AB Jacob THIBODEAU 3rd 2nd - 6 2nd 1st 3rd
4 RED DEER BMX AB Jack SNAPE 4th 2nd - 7 3rd 3rd 1st
10 CALGARY BMX AB Jacob FUNK 5th 3rd - 7 1st 2nd 4th
AB3 ST. ALBERT BMX AB Cory SKISTOD
ADG Kaban Sewer
6th 4th - 9 2nd 2nd 5th
AB7 EDMONTON BMX AB Mackenzine MOTA
Velocity Cycle
7th 3rd - 8 4th 3rd 1st
6 RED DEER BMX AB Dakota LUTE 8th 4th - 14 3rd 4th 7th
121 EDMONTON BMX AB Kellen RAAS 5th - 10 2nd 4th 4th
7X EDMONTON BMX AB Connor SCAMMELL
Velocity Cycle
5th - 11 5th 2nd 4th
16X CALGARY BMX AB Nathan MUIR 6th - 8 3rd 3rd 2nd
16 RED DEER BMX AB Kallen VICKERY 6th - 13 6th 5th 2nd
15 OKOTOKS BMX AB Owen WIENS 7th - 12 5th 4th 3rd
13 EDMONTON BMX AB Carter LADOUCEUR
Velocity Cycle
7th - 17 6th 5th 6th
105 OKOTOKS BMX AB Aidan FESER 8th - 14 4th 5th 5th
C3 Club Unknown ? Riley MAY 8th - 16 7th 6th 3rd
624 STONY PLAIN BMX AB Carter PELLETIER - - 18 7th 6th 5th
7 EDMONTON BMX AB Ethan NIELD
3 Sons Welding
- - 18 5th 7th 6th
029 STONY PLAIN BMX AB Austin WLADYKA
United Cycle
- - 19 4th 7th 8th
809 CALGARY BMX AB William MCARA - - ## CR:9 6th DNS
8 EDMONTON BMX AB Ethan WORKUN
ATOMIC IMPROV.
- - ## CR:9 DNS DNS
908 COALHURST BMX AB Caden SEAFORTH - - ## CR:10 DNS DNS

14 Male (23 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 AIRDRIE BMX AB Chase KELLN
Alberta BMX/Shaklee
1st 2nd - 3 1st 1st 1st
AB5 ST. ALBERT BMX AB Aidan BURGER
Shaklee Performance
2nd 1st - 6 3rd 1st 2nd
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Kylar VAN EE
bert and macs
3rd 1st - 5 2nd 2nd 1st
AB4 AIRDRIE BMX AB Taylor OTTERSON 4th 3rd - 5 1st 2nd 2nd
AB2 STONY PLAIN BMX AB Kiran KAWA
AXO America
5th 2nd - 3 1st 1st 1st
6 AIRDRIE BMX AB Benjamin CROFT
B&P Cycle
6th 3rd - 7 2nd 2nd 3rd
C3 MEDICINE HAT BMX AB Branden LACHAPELLE 7th 4th - 10 3rd 3rd 4th
C4 CALGARY BMX AB Evan MOTTERSHEAD 8th 4th - 12 5th 5th 2nd
C2 MEDICINE HAT BMX AB Christopher HAWES 5th - 9 3rd 3rd 3rd
C1 RED DEER BMX AB James SEKORA 5th - 11 4th 4th 3rd
13 EDMONTON BMX AB Jared COMPAGNON 6th - 13 4th 4th 5th
3 EDMONTON BMX AB Jonathan LEMANSKI
United Cycle
6th - 15 5th 4th 6th
427 STONY PLAIN BMX AB Fraser HURLEY 7th - 16 6th 5th 5th
219 LETHBRIDGE BMX AB Tristan MCLENNAN
Ascent Cycle
7th - 16 4th 5th 7th
AB7 RED DEER BMX AB Chase HARRISON
Crupi
8th - 12 2nd 6th 4th
5 EDMONTON BMX AB Liam HOBBS
Velocity Cycle
8th - 14 6th 3rd 5th
C5 LETHBRIDGE BMX AB Damian MATHEWS - - 18 5th 7th 6th
703 MEDICINE HAT BMX AB Lance TESSIER - - 19 7th 6th 6th
1 AIRDRIE BMX AB Tristan NUNWEILER - - 20 6th 7th 7th
325 EDMONTON BMX AB Alexander ANTAL
United Cycle
- - 22 CR:10 8th 4th
328 RED DEER BMX AB Austin TROHAN - - 22 8th 7th 7th
121 OKOTOKS BMX AB Brock VAN DER HOEK - - 23 CR:9 6th 8th
926 CALGARY BMX AB Nathan BRYSON - - 23 7th 8th 8th

15 Male (20 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL 1/2 Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 AIRDRIE BMX AB Tanner VANDENHOVEN
Shaklee Performance
1st 1st - 3 1st 1st 1st
AB3 RED DEER BMX AB Tyson WHITE
Alberta Crupi
2nd 3rd - 8 2nd 2nd 4th
AB5 STONY PLAIN BMX AB John MCCANN
Velocity Cycle, Riverside Honda
3rd 1st - 3 1st 1st 1st
AB4 CALGARY BMX AB Jayme JOHNSON
RT Mudding
4th 4th - 8 3rd 2nd 3rd
6 STONY PLAIN BMX AB Jared SPROXTON 5th 4th - 9 4th 3rd 2nd
11 CALGARY BMX AB Dominic GACCIOLI
B&P Cycle, MGND Associates
6th 2nd - 13 7th 3rd 3rd
024 STONY PLAIN BMX AB Austin SCHWAWKE
Transition BMX
7th 3rd - 7 2nd 3rd 2nd
C2 EDMONTON BMX AB Ray FENWICK
Park Cycle
8th 2nd - 4 1st 1st 2nd
C7 Club Unknown ? Cody GAMMON 5th - 11 4th 4th 3rd
AB7 ST. ALBERT BMX AB Sean PEACOCK
Bird Perch Workshop
5th - 11 3rd 4th 4th
C4 OKOTOKS BMX AB Keegan GRASZA
B&P Cycle
6th - 5 2nd 2nd 1st
AB8 OKOTOKS BMX AB Brulan KROON
Concept Electric Ltd
6th - 12 3rd 5th 4th
613 AIRDRIE BMX AB Braden KARISH
Shaklee
7th - 15 6th 4th 5th
C5 Club Unknown ? Noah BEAN 7th - 15 5th 5th 5th
1 EDMONTON BMX AB Thomas ARSENAULT 8th - 15 4th 5th 6th
210 EDMONTON BMX AB Anthony WILKINSON
Mud, Sweat & Gears
8th - 16 5th 6th 5th
207 CALGARY BMX AB Kody PHILLIPS - - 17 5th 6th 6th
220 MEDICINE HAT BMX AB Tylend LLOYD - - 19 6th 7th 6th
C6 AIRDRIE BMX AB Tyler BELL - - 20 7th 6th 7th
7 OKOTOKS BMX AB Shelby MYSEK
Rollfab Industries
- - ## CR:8 DNS DNS

30+ Male (15 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
326 ST. ALBERT BMX AB Garth HEBERT
Shaklee
1st - 5 1st 2nd 2nd
C1 LETHBRIDGE BMX AB Darren WILLIAMS
FLEXAHOPPER GHP
2nd - 5 1st 3rd 1st
AB3 AIRDRIE BMX AB Brian OTTERSON 3rd - 6 2nd 1st 3rd
AB2 EDMONTON BMX AB Kieran ARDS
Park Cycle Racing
4th - 5 3rd 1st 1st
AB7 EDMONTON BMX AB Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
5th - 8 2nd 2nd 4th
619 AIRDRIE BMX AB Matt SMITH 6th - 13 5th 4th 4th
AB6 AIRDRIE BMX AB James ASH
Elite Training Source
7th - 12 4th 3rd 5th
1 OKOTOKS BMX AB Kenneth MCALISTER
RollFab Industries Ltd
8th - 14 6th 5th 3rd
614 OKOTOKS BMX AB Christopher FLYNN - 14 3rd 4th 7th
C3 OKOTOKS BMX AB Shane BERARDUCCI
Artifex Construction & Ride Factory
- 16 4th CR:10 2nd
AB8 OKOTOKS BMX AB Paul KROON
Concept Electric Ltd
- 16 5th 6th 5th
1X EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT (25-29M)
Velocity Cycle
- 18 7th 5th 6th
207 OKOTOKS BMX AB Christopher DOLL - 20 8th 6th 6th
722 OKOTOKS BMX AB Marco BREGLIANO - 20 6th 7th 7th
922 LETHBRIDGE BMX AB Kristopher MANN
Artisan Scapes
- ## CR:9 DNS DNS

Elite Male (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS M 1 M 2 M 3
93 Club Unknown ? Karsten MILLMAN
Elite Training Source
1st 4 1st 1st 2nd
217 CALGARY BMX AB Jeffrey JACOBSEN
B&P Cycle
2nd 5 2nd 2nd 1st
780 STONY PLAIN BMX AB Mitchell WARKEN 3rd 5 1st 1st 3rd
608 Club Unknown ? Manuel CADLE
GRA
4th 8 5th 2nd 1st
026 CALGARY BMX AB Erick NICOL 5th 11 3rd 3rd 5th
803 CALGARY BMX AB Adam BOURNS
Crupi
6th 7 2nd 3rd 2nd
019 AIRDRIE BMX AB Brandon ULRICH
Shaklee
7th 11 3rd 4th 4th
5 OKOTOKS BMX AB Cameron HELM
Alberta Digital Jukebox
8th 11 4th 4th 3rd
462 CALGARY BMX AB Trent BATCHELOR 14 5th 5th 4th
509 OKOTOKS BMX AB Tyler PAGET 14 4th 5th 5th
927 EDMONTON BMX AB Neil FLUET
Velocity
## CR:8 DNS DNS
AB6 CALGARY BMX AB Dillon SWEENEY
BMP Cycle
## CR:8 DNS DNS

11 Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 ST. ALBERT BMX AB Avriana HEBERT
Shaklee
1st - 3 1st 1st 1st
N1 AIRDRIE BMX AB Kyla KELLN
Alberta BMX/Shaklee
2nd - 6 2nd 2nd 2nd
AB6 LETHBRIDGE BMX AB Kendra ENNS
Need a Ride Auto Sales
3rd - 8 2nd 3rd 3rd
AB3 STONY PLAIN BMX AB Jensen SPROXTON 4th - 6 3rd 1st 2nd
AB5 LETHBRIDGE BMX AB Aurelia GRETZINGER 5th - 8 1st 3rd 4th
318 LETHBRIDGE BMX AB Hannah VANDERHULST 6th - 11 4th 2nd 5th
118 CALGARY BMX AB Kelly Ann HEUGHAN 7th - 8 3rd 4th 1st
AB4 STONY PLAIN BMX AB Jaya KAWA - 12 4th 5th 3rd
020 RED DEER BMX AB Dylan Grace MCNAMARA
Team ACE
- 13 5th 4th 4th

12 Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 ST. ALBERT BMX AB Cayleigh VAN STAALDUINEN 1st - 3 1st 1st 1st
603 RED DEER BMX AB Sarah STAHL 2nd - 7 2nd 4th 1st
022 STONY PLAIN BMX AB Vanessa WHALING
Cyclework West
3rd - 4 1st 1st 2nd
AB6 COALHURST BMX AB Jordan JENSEN 4th - 6 2nd 2nd 2nd
627 MEDICINE HAT BMX AB Tanielle GOLDEN 5th - 9 3rd 2nd 4th
AB5 OKOTOKS BMX AB Brittany BEAVER 6th - 10 4th 3rd 3rd
AB4 CALGARY BMX AB Jacqueline KLAPAK 7th - 9 3rd 3rd 3rd
214 OKOTOKS BMX AB Mckayla ROCHELEAU - 12 4th 4th 4th
6 MEDICINE HAT BMX AB Diedre HIEBERT - 15 5th 5th 5th

13 Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N1 CALGARY BMX AB Brianne VANDERKUIP 1st - 3 1st 1st 1st
C2 OKOTOKS BMX AB Nicole TAILBY 2nd - 7 3rd 2nd 2nd
AB2 STONY PLAIN BMX AB Nicole SCHILLING
DTN Contracting
3rd - 4 2nd 1st 1st
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Kiana VAN EE
bert and macs
4th - 5 1st 2nd 2nd
AB5 Club Unknown ? Megan VICKERY 5th - 10 4th 3rd 3rd
619 CALGARY BMX AB Yasmine HARVEY 6th - 9 2nd 4th 3rd
128 EDMONTON BMX AB Madeline KUSS 7th - 10 3rd 3rd 4th
AB6 RED DEER BMX AB Chantel GAGNON
Team ACE
- 13 4th 4th 5th
224 MEDICINE HAT BMX AB Ciarra LLOYD - 14 5th 5th 4th

5 Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
103 EDMONTON BMX AB Austen WENSEL
United Cycle
1st - 9 CR:7 1st 1st
N6 STONY PLAIN BMX AB Logan WEBB 2nd - 4 1st 2nd 1st
401 AIRDRIE BMX AB Mitchell PATRICK 3rd - 5 2nd 1st 2nd
AB5 EDMONTON BMX AB Jacob DUBE
Park Cycle
4th - 12 3rd CR:7 2nd
626 MEDICINE HAT BMX AB Quade VANDERSPRUIT 5th - 9 4th 2nd 3rd
209 OKOTOKS BMX AB Easton MCALISTER
RollFab Industries
6th - 10 1st 4th 5th
026 RED DEER BMX AB Tate GRAHAM 7th - 9 3rd 3rd 3rd
405 ST. ALBERT BMX AB Bennett HENDERSON 8th - 10 2nd 4th 4th
104 ST. ALBERT BMX AB Jarret SKISTOD - 12 5th 3rd 4th
810 RED DEER BMX AB Shayne HALL - ## CR:7 DNS DNS

16 Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 AIRDRIE BMX AB Justin TUCHSCHERER
B&P Cycle
1st - 4 1st 1st 2nd
6 ST. ALBERT BMX AB Tanor MILLIGAN
Alberta Crupi
2nd - 6 3rd 2nd 1st
AB7 RED DEER BMX AB Joshua SNAPE 3rd - 9 2nd 4th 3rd
C2 OKOTOKS BMX AB Max LAVALLEE 4th - 9 3rd 2nd 4th
2 RED DEER BMX AB Justin MAINVILLE
Crazy Horse Casing
5th - 12 2nd 5th 5th
3 COALHURST BMX AB Dylan BROWN
Bert and Macs
6th - 13 CR:7 3rd 3rd
AB8 MEDICINE HAT BMX AB Matthew TEEL 7th - 3 1st 1st 1st
C1 LETHBRIDGE BMX AB Lance PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
8th - 9 4th 3rd 2nd
529 COALHURST BMX AB Keenan LUKACS
Candie Co Clothing
- 13 5th 4th 4th
223 CALGARY BMX AB Adam MURRAY - 15 4th 6th 5th
5 CALGARY BMX AB Nickolas WILSON
Bad Ass Brad
- 17 6th 5th 6th

17-24 Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB7 Club Unknown ? Craig KUNZ 1st - 6 4th 1st 1st
AB2 ST. ALBERT BMX AB Kyle ROBB 2nd - 8 2nd 3rd 3rd
AB5 STONY PLAIN BMX AB Justin SCHWAWKE
Transition BMX
3rd - 4 1st 1st 2nd
930 ST. ALBERT BMX AB Brandon STILES 4th - 8 3rd 2nd 3rd
219 INDEPENDENT CAN Sam WESTCOTT 5th - 8 2nd 4th 2nd
AB6 EDMONTON BMX AB Ryan STEWART
Park Cycle
6th - 9 1st 3rd 5th
AB3 EDMONTON BMX AB Robert TOWNSEND
Velocity
7th - 6 3rd 2nd 1st
AB06 RED DEER BMX AB Matthew PIDHIRNEY 8th - 14 6th 4th 4th
113X CALGARY BMX AB Jason LEIDING - 14 5th 5th 4th
1 Club Unknown ? Rory BRACONNIER - 16 5th 6th 5th
105 COALHURST BMX AB Rory FILGAS - 17 4th 6th 7th
225 RED DEER BMX AB Derry VICKERY - 18 7th 5th 6th
C1 STONY PLAIN BMX AB Jon MILLER
QJ Duiker
- ## CR:8 DNS DNS

Cruiser 13 and 14 Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 RED DEER BMX AB James SEKORA 1st - 3 1st 1st 1st
AB4 RED DEER BMX AB Chase HARRISON
Crupi
2nd - 9 REL:7 1st 1st
AB5 EDMONTON BMX AB Jared COMPAGNON 3rd - 6 2nd 2nd 2nd
6 CALGARY BMX AB Brodie KERFOOT
b & p cycle calgary
4th - 6 2nd 2nd 2nd
325 EDMONTON BMX AB Alexander ANTAL
United Cycle
5th - 7 1st 3rd 3rd
AB1X EDMONTON BMX AB Heather STINSON (C1516F)
Velocity Cycle
6th - 10 3rd 4th 3rd
214 STONY PLAIN BMX AB Ross TOMLINSON 7th - 11 4th 3rd 4th
209 RED DEER BMX AB Saige BEAUMONT (C1516F) - 12 3rd 5th 4th
AB1 LETHBRIDGE BMX AB Blake KEMPENAAR
Shaklee Performance
- ## CR:6 DNS DNS

Cruiser 40 to 44 Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 EDMONTON BMX AB Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
1st - 5 2nd 1st 2nd
N4 AIRDRIE BMX AB Greg VAN DER LINDE 2nd - 3 1st 1st 1st
224 EDMONTON BMX AB Jeff SCAMMELL
Velocity Cycle
3rd - 5 2nd 2nd 1st
C1 CALGARY BMX AB James VANDERKUIP 4th - 6 1st 2nd 3rd
727 AIRDRIE BMX AB Bob SWAN
Shaklee
5th - 10 3rd 4th 3rd
501 EDMONTON BMX AB Robert HOGAN 6th - 9 4th 3rd 2nd
12 EDMONTON BMX AB Andrew LADOUCEUR 7th - 11 3rd 4th 4th
610 EDMONTON BMX AB Mike PERRIN - 14 CR:7 3rd 4th
AB7 ST. ALBERT BMX AB Ralph FERGUSSON - ## CR:6 DNS DNS

Cruiser 45 to 49 Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2X AIRDRIE BMX AB Brian OTTERSON 1st - 4 1st 1st 2nd
C1 LETHBRIDGE BMX AB Darren WILLIAMS
FLEXAHOPPER GHP
2nd - 3 1st 1st 1st
AB1 EDMONTON BMX AB Tony FLUET
Velociy
3rd - 7 2nd 2nd 3rd
AB2 OKOTOKS BMX AB Paul KROON
Concept Electric Ltd
4th - 5 2nd 2nd 1st
AB04 AIRDRIE BMX AB Brent DUNCANSON
Shaklee Performance
5th - 10 4th 4th 2nd
AB3 STONY PLAIN BMX AB George SCHWAWKE
Transition BMX
6th - 10 3rd 3rd 4th
AB4 EDMONTON BMX AB Bruce BAILIE
Velocity
7th - 9 3rd 3rd 3rd
708 Club Unknown ? Michel COTE - 13 4th 4th 5th
AB8 ST. ALBERT BMX AB Frank VAN STAALDUINEN - 14 5th 5th 4th

Junior Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 RED DEER BMX AB Timothy PRATT 1 7 2nd 4th 1st
C2 CALGARY BMX AB Louis CHARTRAIN
B&P Cycle & Sports
2 9 5th 2nd 2nd
322 LETHBRIDGE BMX AB Cam LAVORATO
Bert and Macs
3 11 4th 3rd 4th
N1 ST. ALBERT BMX AB Calvin MCRAE
Geortzen Race Academy
4 12 1st 1st CR:10
AB02 EDMONTON BMX AB Steven LOEWEN
Velocity Cycle
5 13 3rd 7th 3rd
AB8 ST. ALBERT BMX AB Colin HILDEBRANDT
Factory Avent Canada
6 17 6th 6th 5th
7 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY
Mud, Sweat & Gears
7 18 7th 5th 6th
N6 AIRDRIE BMX AB Cody BASIUK 8 ## CR:10 DNS DNS

Junior Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
623 MEDICINE HAT BMX AB Chelsea KINGSTON
Avent Bombshell factory team
1 5 1st 2nd 2nd
AB01 CALGARY BMX AB Morgan MCADAM 2 6 4th 1st 1st
AB02 CALGARY BMX AB Eliane MCADAM 3 9 2nd 3rd 4th
130 OKOTOKS BMX AB Shayla MYSEK
Rollfab Industries
4 10 3rd 4th 3rd

Elite Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
911 Club Unknown ? Sabrina MILLMAN
Elite Training Source/Formula
1 3 1st 1st 1st
277 AIRDRIE BMX AB Rachelle HAIGHT
Elite Training Source
2 6 2nd 2nd 2nd
666 CALGARY BMX AB Michilla NEGENMAN
Redline
3 11 4th 3rd 4th
830 AIRDRIE BMX AB Wendy VANDENHOVEN
Shaklee Performance
4 12 3rd CR:6 3rd

Cruiser 10 to 12 Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 EDMONTON BMX AB Raine BROST
Velocity Cycle
1 3 1st 1st 1st
120 EDMONTON BMX AB Dexter GOURLAY
Park Cycle
2 6 2nd 2nd 2nd
222 LETHBRIDGE BMX AB Riley LAVORATO
Bert and Macs
3 9 3rd 3rd 3rd
917 OKOTOKS BMX AB Benjamin NELSON
Ride factory / Advanced Cycle
4 12 4th 4th 4th
AB2X EDMONTON BMX AB Ethan BROST (C10-M) 5 15 5th 5th 5th

6 Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
105 AIRDRIE BMX AB Mykena WALKER 1 3 1st 1st 1st
AB1 OKOTOKS BMX AB Aurora ROCHELEAU (5F) 2 6 2nd 2nd 2nd
920 CALGARY BMX AB Hailey TREMEL (5F) 3 9 3rd 3rd 3rd

7 Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Amber HUPKA
Velocity Cycle
1 4 1st 1st 2nd
102 LETHBRIDGE BMX AB Braelynn MANN
Artisan Scapes
2 5 2nd 2nd 1st
827 OKOTOKS BMX AB Justina WIENS 3 10 3rd 4th 3rd
419 OKOTOKS BMX AB Jorianna MCALISTER
RollFab Industries
4 14 CR:7 3rd 4th
AB2 RED DEER BMX AB Halle GRAHAM 5 14 4th 5th 5th

8 Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 CALGARY BMX AB Mia BIERD 1 3 1st 1st 1st
2 EDMONTON BMX AB Faith PERRIN 2 7 2nd 3rd 2nd
126 AIRDRIE BMX AB Emily HENDERSON 3 8 3rd 2nd 3rd
426 RED DEER BMX AB Lindsay HALL 4 12 4th 4th 4th

9 Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 STONY PLAIN BMX AB Alissa ERDMAN
United Cycle
1 5 3rd 1st 1st
101 OKOTOKS BMX AB Kylie FLYNN 2 6 1st 3rd 2nd
AB2 EDMONTON BMX AB Abbie MOTA
Velocity Cycle
3 7 2nd 2nd 3rd

10 Female (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 EDMONTON BMX AB Hailey HOBBS
Velocity Cycle
1 5 1st 2nd 2nd
N2 EDMONTON BMX AB Keltie MONAGHAN
Park Cycle
2 9 3rd 3rd 3rd
AB1 OKOTOKS BMX AB Jordan KNAPPE
Cedar Creek Custom Homes
3 10 8th 1st 1st
726 LETHBRIDGE BMX AB Alyssa NEUMAN
Ascent Cycle
4 10 2nd 4th 4th
AB4 Club Unknown ? Kathryn SACHKIW
Earls Banff
5 16 6th 5th 5th
L7 MEDICINE HAT BMX AB Geneva GRONDIN 6 16 4th 6th 6th
C1 OKOTOKS BMX AB Emma BERARDUCCI
Artifex Construction & Ride Factory
7 21 7th 7th 7th
124 STONY PLAIN BMX AB Colesie PELLETIER 8 21 5th 8th 8th

15 Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
W3 AIRDRIE BMX AB Daina TUCHSCHERER (14F)
Crupi
1 3 1st 1st 1st
AB1 AIRDRIE BMX AB Christina ULRICH
Shaklee/Team Alberta
2 6 2nd 2nd 2nd
N3 AIRDRIE BMX AB Caitlyn DUNCANSON
Shaklee Performance
3 11 5th 3rd 3rd
AB3X EDMONTON BMX AB Heather STINSON
Velocity Cycle
4 11 3rd 4th 4th
521 MEDICINE HAT BMX AB Yvonne KINGSTON
Bombshell Advent
5 14 4th 5th 5th
AB3 CALGARY BMX AB Victoria BULLIVANT
B & P Cycle
6 18 6th 6th 6th

16 Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 RED DEER BMX AB Jordin RIGUIDEL 1 3 1st 1st 1st
AB6 CALGARY BMX AB Karlie BULLIVANT
B&P Cycle
2 7 2nd 2nd 3rd
211 CALGARY BMX AB Michaela WASYLIW
Advance Cycle
3 8 3rd 3rd 2nd

17+ Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 EDMONTON BMX AB Cassidy MONAGHAN
Park Cycle Racing
1 3 1st 1st 1st
AB2 LETHBRIDGE BMX AB Lindsay HARRINGTON 2 6 2nd 2nd 2nd
227 CALGARY BMX AB Catherine FAULKNER 3 9 3rd 3rd 3rd

Cruiser 17 to 29 Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
6 ST. ALBERT BMX AB Tanor MILLIGAN (C1516M)
Alberta Crupi
1 4 1st 1st 2nd
AB2 EDMONTON BMX AB Ryan STEWART
Park Cycle
2 8 5th 2nd 1st
C1 LETHBRIDGE BMX AB Lance PHILLIPS (C1516M)
Phillips Excavating Ltd.
3 9 2nd 3rd 4th
AB5 EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT
Velocity Cycle
4 10 3rd 4th 3rd
723 RED DEER BMX AB Todd GREEN 5 14 4th 5th 5th

Cruiser 35 to 39 Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1X EDMONTON BMX AB Kieran ARDS
Park Cycle Racing
1 4 2nd 1st 1st
807 AIRDRIE BMX AB Jon OCHITWA 2 5 1st 2nd 2nd
AB1 EDMONTON BMX AB Andrew MCELHERAN
Park Cycle
3 9 3rd 3rd 3rd
105 RED DEER BMX AB Christopher NUGENT (C3034M) 4 15 5th 6th 4th
AB2 EDMONTON BMX AB Aaron NIELD (C3034M)
3 Sons Welding
5 15 4th 4th 7th
AB3 EDMONTON BMX AB Augi MOTA
Velocity Cycle
6 16 6th 5th 5th
012 RED DEER BMX AB Jeffrey KOMULA 7 21 7th 8th 6th
AB7 CALGARY BMX AB Bradley WILSON
Bad Ass Brad
8 23 8th 7th 8th

Cruiser Elite Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
462 CALGARY BMX AB Trent BATCHELOR 1 4 1st 1st 2nd
1 CALGARY BMX AB Jeffrey JACOBSEN
B&P Cycle
2 5 2nd 2nd 1st
C2 RED DEER BMX AB Timothy PRATT (CJM) 3 9 3rd 3rd 3rd
927 EDMONTON BMX AB Neil FLUET
Velocity
4 12 4th 4th 4th
804 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY (CJM)
Mud, Sweat & Gears
5 15 5th 5th 5th
AB2 CALGARY BMX AB Dillon SWEENEY
BMP Cycle
6 ## CR:8 DNS DNS

Cruiser 50+ Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
023 ST. ALBERT BMX AB James STILES 1 3 1st 1st 1st
801 RED DEER BMX AB George VICKERY 2 6 2nd 2nd 2nd
206 EDMONTON BMX AB Patrick KNIGHT
Knight Racing / Velocity Cycle
3 9 3rd 3rd 3rd

Cruiser 35-39 Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 LETHBRIDGE BMX AB Deborah PUTTICK
FLEXAHOPPER
1 3 1st 1st 1st
AB2 ST. ALBERT BMX AB Nicoline HEBERT
Shaklee
2 6 2nd 2nd 2nd
217 EDMONTON BMX AB Melanie DUBE
Park Cycle
3 9 3rd 3rd 3rd
129 EDMONTON BMX AB Jody MOTA
Velocity Cycle
4 12 4th 4th 4th
C1X RED DEER BMX AB Janice SEKORA (C3034F) 5 15 5th 5th 5th
527 STONY PLAIN BMX AB Michelle TOWER 6 ## CR:8 DNS DNS

Cruiser 45 and Over Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1X OKOTOKS BMX AB Sandra KROON
Concept Electric Ltd
1 4 1st 2nd 1st
115 AIRDRIE BMX AB Carolyn CROFT (C4044F)
B&P Cycle
2 5 2nd 1st 2nd
AB1 EDMONTON BMX AB Karen BAILIE
Velocity
3 9 3rd 3rd 3rd
AB2 RED DEER BMX AB Karin WALLAT 4 14 6th 4th 4th
817 Club Unknown ? Tanya ADAMS 5 15 5th 5th 5th
202 RED DEER BMX AB Linda PIDHIRNEY 6 18 4th 7th 7th
322 OKOTOKS BMX AB Teresa WIENS (C4044F) 7 19 7th 6th 6th

Top of Report