Cochrane BMX - Provincial #6

BMX EVENT MANAGER, Report Created 15/Aug/2010 20:12:17

FULL RESULTS

Total Entries = 416

Total Riders = 384

Elite Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
70 Club Unknown ? Anders GRONSUND
Supercross
1st - 4 2nd 1st 1st
248 COCHRANE AB Karsten MILLMAN 2nd - 6 1st 3rd 2nd
027 MEDICINE HAT BMX AB Sam LEUCK 3rd - 5 2nd 1st 2nd
C03 OKOTOKS BMX AB Cameron HELM
Alberta Digital Jukebox
4th - 11 4th 2nd 5th
462 CALGARY BMX AB Trent BATCHELOR
Switchstream Racing
5th - 12 4th DNF:5 3rd
227 AIRDRIE BMX AB Dillon SWEENEY
B&P
6th - 6 1st 4th 1st
AB05 EDMONTON BMX AB Ronald TOWNSEND
Velocity
7th - 8 3rd 2nd 3rd
326 ST. ALBERT BMX AB Garth HEBERT
Shaklee
8th - 10 3rd 3rd 4th
417 LETHBRIDGE BMX AB Ryan KELLY
Phillips Excavating
- 15 6th 5th 4th
714 OKOTOKS BMX AB Michael BAILEY - 15 5th 4th 6th
322 EDMONTON BMX AB Nick BAILIE
Velocity Riverside Honda
- 16 5th 6th 5th

14 Expert Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 AIRDRIE BMX AB Christina ULRICH
Shaklee Performance
1st - 3 1st 1st 1st
123 STONY PLAIN BMX AB Ilana JUST
Crupi Canada BMX
2nd - 6 2nd 1st 3rd
AB2 EDMONTON BMX AB Heather STINSON
Velocity
3rd - 8 3rd 3rd 2nd
AB2X OKOTOKS BMX AB Paige WILSON (BW13.E)
Answer
4th - 4 1st 2nd 1st
AB4 EDMONTON BMX AB Shelby SCAMMELL
Velocity
5th - 9 2nd 3rd 4th
AB3 EDMONTON BMX AB Victoria STINSON (BW13.E)
Velocity
6th - 9 3rd 4th 2nd
C3 MEDICINE HAT BMX AB Yvonne KINGSTON
AXO
7th - 9 4th 2nd 3rd
AB6 STONY PLAIN BMX AB Julia BURGESS
United Cycle/ Redline
- 14 5th 4th 5th
C1 AIRDRIE BMX AB Caitlyn DUNCANSON
Shaklee Performance
- ## CR:6 DNS DNS

6 Novice Male (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
610 STONY PLAIN BMX AB Dawson DINIUS 1st - 9 1st 4th 4th
724 OKOTOKS BMX AB Jacob BERARDUCCI 2nd - 5 1st 3rd 1st
211 COCHRANE AB Evan MACDONALD 3rd - 5 2nd 2nd 1st
AB3 STONY PLAIN BMX AB Owen STEINKE
Total Modular Solutions
4th - 6 3rd 1st 2nd
AB4 CALGARY BMX AB Kadin SCHINDLER 5th - 9 2nd 1st 6th
512 ST. ALBERT BMX AB Andrew PARIE
SONZ MOTORS
6th - 11 3rd 4th 4th
406 EDMONTON BMX AB Evan ERICKSON 7th - 9 4th 2nd 3rd
501 LETHBRIDGE BMX AB Troy PUTTICK 8th - 13 6th 5th 2nd
916 RED DEER BMX AB Ethan GLENN - 14 CR:8 3rd 3rd
511 MEDICINE HAT BMX AB Cody HERTER
Dirty Deeds
- 15 4th 6th 5th
201 EDMONTON BMX AB Mathiue DUCHARME
Thermax Metal
- 16 5th 6th 5th
204 AIRDRIE BMX AB Tyler RYAN
Human Kanvas Tattoo
- 16 5th 5th 6th

7 Novice Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
728 RED DEER BMX AB Kaden CORRIGAN 1st - 4 1st 1st 2nd
125 RED DEER BMX AB William WELIKOKLAD
CRUPI/HOME BUILDING CENTRE
2nd - 5 2nd 2nd 1st
402 AIRDRIE BMX AB Nicholas NORTHWOOD 3rd - 7 1st 3rd 3rd
326 RED DEER BMX AB Zander KELLY 4th - 7 2nd 4th 1st
529 CALGARY BMX AB Spencer TOOTH 5th - 10 3rd 5th 2nd
821 EDMONTON BMX AB Kieran NIELD
3 Sons Welding
6th - 9 3rd 1st 5th
??? LETHBRIDGE BMX AB Nickolas NEUMAN 7th - 10 4th 3rd 3rd
821X EDMONTON BMX AB Duncan NIELD
3 Sons Welding
- 10 4th 2nd 4th
921 COCHRANE AB Coen NEUBERT - ## CR:7 DNS DNS

9 Novice Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
122 OKOTOKS BMX AB Matteo BREGLIANO 1st - 8 1st 6th 1st
018X EDMONTON BMX AB Connor WENSEL 2nd - 8 4th 2nd 2nd
3 ST. ALBERT BMX AB Joel THIBAULT 3rd - 4 2nd 1st 1st
603 COCHRANE AB Tyler PENKOFF 4th - 12 6th 4th 2nd
828 STONY PLAIN BMX AB Foster DINIUS 5th - 8 3rd 1st 4th
505 OKOTOKS BMX AB Jordan ROCHELEAU 6th - 7 1st 3rd 3rd
6 RED DEER BMX AB Matthew MARSHALL 7th - 12 5th 2nd 5th
118 CALGARY BMX AB Griffin KLAPAK 8th - 13 3rd 7th 3rd
002X RED DEER BMX AB Sam BECK - 13 2nd 5th 6th
002 RED DEER BMX AB Ben BECK - 14 4th 4th 6th
016 OKOTOKS BMX AB Caleb BOONE - 15 5th 3rd 7th
018 OKOTOKS BMX AB Jacob WONG - 16 6th 6th 4th
115 EDMONTON BMX AB Logan KELLY - 17 7th 5th 5th

9 Intermediate Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 EDMONTON BMX AB Parker MCELHERAN
Park Cycle
1st - 3 1st 1st 1st
AB7 CALGARY BMX AB Reid TOOTH 2nd - 4 1st 1st 2nd
AB2 OKOTOKS BMX AB Justin SCOTT 3rd - 8 3rd 4th 1st
C7 I OKOTOKS BMX AB Matthew TAILBY 4th - 10 2nd 3rd 5th
10 OKOTOKS BMX AB Jack GALAN 5th - 7 3rd 2nd 2nd
707 COCHRANE AB Connor MURPHY 6th - 7 2nd 2nd 3rd
C3 STONY PLAIN BMX AB Bryce SKISTOD 7th - 12 4th 5th 3rd
C1 AIRDRIE BMX AB Zac RYAN
Broken Skin Tatoo
8th - 11 4th 3rd 4th
C5 STONY PLAIN BMX AB Ethan ADAMS - 14 6th 4th 4th
C8 I OKOTOKS BMX AB Thomas FRANK
Advanced Cycle and Exterme Sports
- 15 5th 5th 5th
11 OKOTOKS BMX AB Kieran SLAPMAN - 17 5th 6th 6th
410 EDMONTON BMX AB Eric WOYCHUK - 19 7th 6th 6th
106 COCHRANE AB Liam MACDONALD - 20 6th 7th 7th
321 RED DEER BMX AB Ryker KELLY - 21 7th 7th 7th

10 Novice Male (16 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
130 AIRDRIE BMX AB Chase VANDENHOVEN
Shaklee Performance
1st - 3 1st 1st 1st
16 CALGARY BMX AB Nathan MUIR 2nd - 7 2nd 3rd 2nd
310 AIRDRIE BMX AB Kodiak SMITH-AVENDANO 3rd - 6 3rd 2nd 1st
6 CALGARY BMX AB Caleb GRAHAM 4th - 12 4th 4th 4th
4 OKOTOKS BMX AB Owen WIENS 5th - 10 1st 1st 8th
909 RED DEER BMX AB Kallen VICKERY 6th - 12 2nd 5th 5th
112 AIRDRIE BMX AB Devon GILES 7th - 12 3rd 3rd 6th
426 EDMONTON BMX AB James KAKOSCHKE
Mud, Sweat and Gears
8th - 9 5th 2nd 2nd
223 CALGARY BMX AB Jordan LEE - 13 4th 6th 3rd
606 OKOTOKS BMX AB Landon REAGAN - 14 6th 5th 3rd
124 CALGARY BMX AB Timothy GILBERT - 15 7th 4th 4th
422 Club Unknown ? Stewart THOMPSON - 17 6th 6th 5th
829 RED DEER BMX AB Kendall SCHULTZ - 19 5th 7th 7th
222 EDMONTON BMX AB Ethan NIELD
3 Sons Welding
- 21 7th 8th 6th
907 EDMONTON BMX AB Ethan WORKUN
Atomic Improv
- 23 8th 8th 7th
811 OKOTOKS BMX AB Noah CLAYTON - 23 8th 7th 8th

10 Intermediate Male (15 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
229 CALGARY BMX AB Maximus GIANGUALANO 1st - 6 1st 2nd 3rd
330 AIRDRIE BMX AB Kurtis DONOVAN 2nd - 5 3rd 1st 1st
705 OKOTOKS BMX AB Jacob FUNK 3rd - 11 6th 2nd 3rd
AB5 EDMONTON BMX AB Kellen RAAS
Mud Sweat & Gears
4th - 13 3rd 6th 4th
908 COALHURST BMX AB Caden SEAFORTH
Multi Trades and Services
5th - 11 2nd 3rd 6th
AB7 RED DEER BMX AB Dakota LUTE 6th - 10 5th 3rd 2nd
322 EDMONTON BMX AB Brendan STAFFORD
Reebok
7th - 5 2nd 1st 2nd
C1 OKOTOKS BMX AB Liam THIBODEAU
Independant Battery
CR - 6 1st 4th 1st
5 EDMONTON BMX AB Connor SCAMMELL
Velocity
- 16 7th 5th 4th
322X OKOTOKS BMX AB Jacob THIBODEAU - 16 7th 4th 5th
6 EDMONTON BMX AB Mackenzie MOTA
Velocity
- 16 4th 7th 5th
9 STONY PLAIN BMX AB Ethan STEINKE
Total Modular Solutions
- 16 4th 6th 6th
13 EDMONTON BMX AB Carter LADOUCEUR - 17 5th 5th 7th
808 EDMONTON BMX AB Keenan WEBSTER
Atomic Improv
- 20 6th 7th 7th
220 RED DEER BMX AB Jack SNAPE
Heritage Brick & Tile
- ## CR:10 DNS DNS

11 Novice Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
104 EDMONTON BMX AB William KAKOSCHKE
Mud Sweat & Gears
1st - 5 1st 3rd 1st
330 RED DEER BMX AB Spencer KELLY 2nd - 6 3rd 1st 2nd
218 COALHURST BMX AB Keagan REEDYK 3rd - 5 2nd 2nd 1st
316 COALHURST BMX AB Garrett EVERSON 4th - 6 1st 2nd 3rd
031 MEDICINE HAT BMX AB Jesse HERTER
Dirty Deeds
5th - 10 3rd 4th 3rd
519 AIRDRIE BMX AB Patrick KIRBY 6th - 11 4th 3rd 4th
922 COALHURST BMX AB Max BACEDA 7th - 14 5th 4th 5th
221 OKOTOKS BMX AB Chandler VANDERHOEK DNF - 5 2nd 1st 2nd
427 EDMONTON BMX AB Melvin SPIESS
JBM
- 14 4th 5th 5th
205 EDMONTON BMX AB Daniel KUZZ - 16 CR:7 5th 4th

11 Intermediate Male (16 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
AB7 COCHRANE AB Steven SWEET 1st - 3 1st 1st 1st
5 MEDICINE HAT BMX AB Alex FORBES
Ridge Spine and Sports - Dustin Laing
2nd - 11 8th 2nd 1st
C3I EDMONTON BMX AB Tyler HUPKA
United Cycle Edmonton
3rd - 9 3rd 2nd 4th
2 AIRDRIE BMX AB Corbin NUNWEILER 4th - 5 2nd 1st 2nd
6 EDMONTON BMX AB Brett DUCHARME
Thermex Metal
5th - 10 1st 6th 3rd
420 COCHRANE AB Steven SACHKIW
Earls Banff
6th - 12 6th 3rd 3rd
11 EDMONTON BMX AB Jensen MCELHERAN
Park Cycle
7th - 12 4th 3rd 5th
4 ST. ALBERT BMX AB Colton SAMUELSON 8th - 11 2nd 5th 4th
15 OKOTOKS BMX AB James JONAS - 12 3rd 4th 5th
826 COCHRANE AB Tegan VAN DEN BOSSCHE - 14 5th 7th 2nd
702 COALHURST BMX AB Jevon SEAFORTH
Multi Trades & Services
- 16 6th 4th 6th
010 AIRDRIE BMX AB Kaelan HAYDEN - 16 4th 6th 6th
18 EDMONTON BMX AB Jared PERRY
Velocity
- 20 7th 5th 8th
304 EDMONTON BMX AB Joshua EASTGAARD - 20 5th 7th 8th
001 STONY PLAIN BMX AB Damion DINIUS - 22 7th 8th 7th
611 RED DEER BMX AB Jordan BOONE - 23 8th 8th 7th

12 Intermediate Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
7 COCHRANE AB Noah MAISONNEUVE
Home Smarts Consulting and Contracting
1st - 3 1st 1st 1st
8 OKOTOKS BMX AB Kody FERRIS 2nd - 8 2nd 5th 1st
6 RED DEER BMX AB Kayd RIGUIDEL 3rd - 8 4th 2nd 2nd
C3 STONY PLAIN BMX AB Tristyn SICHKARYK
North American Diesel Performance
4th - 7 4th 1st 2nd
12 EDMONTON BMX AB Caleb HICKMORE 5th - 12 3rd 6th 3rd
516 LETHBRIDGE BMX AB Tyler ENNS
Need a Ride Used Cars
6th - 7 1st 2nd 4th
C6 I OKOTOKS BMX AB Nicholas FRANK
Advanced Cycle and Extreme Sports
7th - 11 2nd 4th 5th
9 RED DEER BMX AB Coleman KOMULA 8th - 12 6th 3rd 3rd
616 ST. ALBERT BMX AB Corbin HALLIDAY - 13 3rd 4th 6th
504 OKOTOKS BMX AB Cody KNAPPE - 14 7th 3rd 4th
022 EDMONTON BMX AB Logan LADOUCEUR
Mud Swear & Gears
- 19 5th 5th CR:9
410 LETHBRIDGE BMX AB Kenton GRETZINGER - ## CR:8 DNS DNS
4 AIRDRIE BMX AB Kyle PAULSON - ## CR:8 DNS DNS

12 Expert Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
410 RED DEER BMX AB Cody PRATT
Camp Cools
1st - 3 1st 1st 1st
N3 STONY PLAIN BMX AB Deven KAWA
Redline
2nd - 7 1st 2nd 4th
N1 OKOTOKS BMX AB Cole WILSON
Answer
3rd - 5 2nd 1st 2nd
AB2 ST. ALBERT BMX AB Garrett HEBERT
Shaklee
4th - 11 2nd 4th 5th
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Blake KEMPENAAR
Shaklee Performance
5th - 7 3rd 3rd 1st
306 LETHBRIDGE BMX AB Kirby PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
6th - 10 5th 2nd 3rd
1 AIRDRIE BMX AB River PEACOCK 7th - 11 4th 3rd 4th
C6 STONY PLAIN BMX AB Bailey SPROXTON
United Cycle/Redline
8th - 9 3rd 4th 2nd
AB5 STONY PLAIN BMX AB Cordin STEINKE
Total Modular Solutions
- 12 4th 5th 3rd
C8 CALGARY BMX AB Carter PASTUSZKO - 15 5th 5th 5th

13 Intermediate Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
415 OKOTOKS BMX AB Alexander THIBODEAU
Independant Battery
1st - 3 1st 1st 1st
3 EDMONTON BMX AB Brian JOHNSON 2nd - 4 1st 1st 2nd
615 CALGARY BMX AB Mitchell HILL 3rd - 6 3rd 2nd 1st
C3 EDMONTON BMX AB Liam HOBBS
United Cycle
4th - 7 2nd 2nd 3rd
727 COCHRANE AB Nicholas GODRI 5th - 10 2nd 4th 4th
10 AIRDRIE BMX AB Daniel ARANAS 6th - 9 4th 3rd 2nd
AB01 MEDICINE HAT BMX AB Lance TESSIER
The Gutter Factory
7th - 13 4th 4th 5th
13 COCHRANE AB Ethan TOPOLNISKY 8th - 9 3rd 3rd 3rd
812 RED DEER BMX AB Michael POPOWICH - 14 5th 5th 4th
219 LETHBRIDGE BMX AB Tristan MCLENNAN - 15 5th 5th 5th

13 Expert Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 STONY PLAIN BMX AB Kiran KAWA
Redline
1st - 4 1st 1st 2nd
C3 COCHRANE AB Taylor OTTERSON
CBO Design
2nd - 4 2nd 1st 1st
AB7 LETHBRIDGE BMX AB Kylar VAN EE
Bert & Macs
3rd - 6 3rd 2nd 1st
110 MEDICINE HAT BMX AB Brandon LACHAPELLE 4th - 13 4th 5th 4th
C5 RED DEER BMX AB James SEKORA
Millerdale Pharmacy/Brabowski Mechanical
5th - 8 2nd 3rd 3rd
130 MEDICINE HAT BMX AB Chris HAWES 6th - 12 5th 3rd 4th
217 LETHBRIDGE BMX AB Damian MATHEWS 7th - 10 3rd 4th 3rd
N4 AIRDRIE BMX AB Ben CROFT
B&P Cycle
8th - 5 1st 2nd 2nd
10 EDMONTON BMX AB Jared COMPAGNON
Velocity
- 13 4th 4th 5th
C4 ST. ALBERT BMX AB Aidan BURGER
Xtreme Wear and Tear
- ## 5th CR:7 DNS

14 Expert Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
N3 AIRDRIE BMX AB Tanner VANDENHOVEN
Shaklee Performance
1st - 4 1st 2nd 1st
11 CALGARY BMX AB Dominic GACCIOLI 2nd - 5 2nd 1st 2nd
412 COCHRANE AB Carson ERDMAN 3rd - 6 4th 1st 1st
C4 STONY PLAIN BMX AB John MCCANN
Velocity
4th - 7 1st 3rd 3rd
AB7 STONY PLAIN BMX AB Austin SCHWANKE
Mud Sweat & Gears
5th - 9 2nd 4th 3rd
AB5 EDMONTON BMX AB Ray FENWICK
Mud Sweat & Gears
6th - 7 3rd 2nd 2nd
AB8 AIRDRIE BMX AB Jayme JOHNSON
Shaklee
7th - 10 3rd 3rd 4th
8 STONY PLAIN BMX AB Jared SPROXTON
United Cycle/Redline
- 12 4th 4th 4th
AB4 ST. ALBERT BMX AB Sean PEACOCK - ## CR:7 DNS DNS

Cruiser 40 to 44 Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL Run
Off
M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 LETHBRIDGE BMX AB Darren WILLIAMS
Flexahopper GHP 661 Lipz
1st - 4 2nd 1st 1st
AB2 EDMONTON BMX AB Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
2nd - 5 1st 2nd 2nd
C2 COCHRANE AB Brian OTTERSON
CBO Design
3rd - 3 1st 1st 1st
918 INDEPENDENT CAN Jeff MEADE
Hyper BMX
4th - 7 3rd 2nd 2nd
826 OKOTOKS BMX AB Kevin CLAYTON 5th - 13 4th 3rd 6th
716 ST. ALBERT BMX AB Ralph FERGUSSON 6th - 14 5th 6th 3rd
C3 OKOTOKS BMX AB James VANDERKUIP 7th - 9 2nd 3rd 4th
711 AIRDRIE BMX AB Brent DUNCANSON
Shaklee Performance
8th - 10 3rd 4th 3rd
C4 STONY PLAIN BMX AB Chris LUNGER
Hyper BMX
- 14 6th 4th 4th
425 OKOTOKS BMX AB Conrad KARDASH
CCR Creative Renovations
- 14 4th 5th 5th
827 OKOTOKS BMX AB Troy KOCH - 16 5th 5th 6th
327 EDMONTON BMX AB Andrew LADOUCEUR
Mud Sweat & Gears
- 18 6th 7th 5th
128 EDMONTON BMX AB Kevin KELLY - 20 7th 6th 7th

Junior Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
55 AIRDRIE BMX AB Simon MEILI
Supercross
1 3 1st 1st 1st
301 RED DEER BMX AB Timothy PRATT
Camp Cools
2 8 2nd 2nd 4th
43 AIRDRIE BMX AB Brandon KERIK
Alter Air,Camp Cools,Grandparents
3 9 3rd 3rd 3rd
608 CALGARY BMX AB David HILL 4 10 4th 4th 2nd
C05 STONY PLAIN BMX AB Mitchell WARKEN 5 16 6th 5th 5th
322 LETHBRIDGE BMX AB Cam LAVORATO
Bert and Macs
6 20 8th 6th 6th
AB03 AIRDRIE BMX AB Brandon ULRICH
Shaklee Performance
7 20 5th 8th 7th
228 MEDICINE HAT BMX AB Justin IRVING 8 22 7th 7th 8th

Elite Female (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
56 AIRDRIE BMX AB Samantha COOLS
Supercross
1 3 1st 1st 1st
911 COCHRANE AB Sabrina MILLMAN (BWJ) 2 6 2nd 2nd 2nd
101 RED DEER BMX AB Abby GRAALMAN
Staats Factory
3 9 3rd 3rd 3rd
310 CALGARY BMX AB Makara MARTIN
B&P Cycle
4 13 4th 5th 4th
623 MEDICINE HAT BMX AB Chelsea KINGSTON (BWJ)
AXO
5 14 5th 4th 5th
666 CALGARY BMX AB Michilla NEGENMAN
Redline
6 19 7th 6th 6th
830 AIRDRIE BMX AB Wendy VANDENHOVEN
Shaklee Performance
7 20 6th 7th 7th
C6 INDEPENDENT CAN Lori SMITH
The Bike Doctor
8 24 8th 8th 8th

6 Novice Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
326 EDMONTON BMX AB Amber HUPKA
United Cycle Edmonton
1 3 1st 1st 1st
AB4 OKOTOKS BMX AB Jorianna MCALISTER
Rollfab Industries
2 8 2nd 3rd 3rd
121 COCHRANE AB Holly MOORES 3 9 5th 2nd 2nd
423 OKOTOKS BMX AB Hannah WONG 4 12 4th 4th 4th
927 COCHRANE AB Heidi MOORES (BW5.N) 5 13 3rd 5th 5th
313 OKOTOKS BMX AB Aurora ROCHELEAU (BW5.N) 6 19 6th 7th 6th
206 OKOTOKS BMX AB Autumn COSTALL 7 20 7th 6th 7th

9 Novice Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 CALGARY BMX AB Mia BIERD (BW7.N) 1 4 2nd 1st 1st
C1 AIRDRIE BMX AB Taylor SABISTON (BW7.E) 2 5 1st 2nd 2nd
AB4 OKOTOKS BMX AB Jordan KNAPPE 3 10 3rd 3rd 4th
726 LETHBRIDGE BMX AB Alyssa NEUMAN 4 12 5th 4th 3rd
AB3 MEDICINE HAT BMX AB Karol-Ann BROOKS 5 16 4th 5th 7th
307 EDMONTON BMX AB Bailey BROKENSHIRE 6 17 6th 6th 5th
119 COCHRANE AB Kathryn SACHKIW 7 20 7th 7th 6th

9 Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 OKOTOKS BMX AB Tatum WILSON
Answer
1 3 1st 1st 1st
AB1 STONY PLAIN BMX AB Alissa ERDMAN (BW8.E) 2 7 3rd 2nd 2nd
C2 EDMONTON BMX AB Hailey HOBBS
United Cycle
3 8 2nd 3rd 3rd

10 Novice Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
226 LETHBRIDGE BMX AB Aurelia GRETZINGER 1 6 1st 1st 4th
024 ST. ALBERT BMX AB Josie PUSCH
Hardcorps Bootcamp Inc
2 7 4th 2nd 1st
318 LETHBRIDGE BMX AB Hannah VANDERHULST 3 9 2nd 4th 3rd
C1 AIRDRIE BMX AB Breanna O'HARA
Shaklee
4 10 3rd DNF:5 2nd
020 RED DEER BMX AB Dylan MCNAMRA 5 13 5th 3rd 5th

10 Expert Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 ST. ALBERT BMX AB Avriana HEBERT
Shaklee
1 3 1st 1st 1st
C2 STONY PLAIN BMX AB Jensen SPROXTON
United Cycle/Redline
2 9 2nd 5th 2nd
N4 STONY PLAIN BMX AB Jaya KAWA
Redline
3 9 3rd 2nd 4th
AB6 LETHBRIDGE BMX AB Kendra ENNS
Need a Ride Auto Sales
4 10 4th 3rd 3rd
AB8 COCHRANE AB Emily LUCIER 5 14 5th 4th 5th

11 Novice Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
603 RED DEER BMX AB Sarah STAHL 1 3 1st 1st 1st
AB6 COALHURST BMX AB Jordan JENSEN 2 8 3rd 3rd 2nd
411 CALGARY BMX AB Jackie KLAPAK 3 9 2nd 2nd 5th
C2N LETHBRIDGE BMX AB Jessalyn PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
4 13 4th 6th 3rd
214 OKOTOKS BMX AB Mckayla ROCHELEAU 5 13 5th 4th 4th
AB5 COCHRANE AB Lahra GODRI 6 17 6th 5th 6th
322 MEDICINE HAT BMX AB Deidre HIEBERT 7 21 7th 7th 7th

11 Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 ST. ALBERT BMX AB Cayleigh VANSTAALDUINEN 1 3 1st 1st 1st
N1 ST. ALBERT BMX AB Alexie PUSCH
Hardcorps Bootcamp Team Alberta
2 6 2nd 2nd 2nd
C1 STONY PLAIN BMX AB Vanessa WHALING
Upshift Clothing and Xango
3 9 3rd 3rd 3rd

12 Expert Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 STONY PLAIN BMX AB Nicole SCHILLING
Velocity Cycle
1 5 1st 2nd 2nd
C2 OKOTOKS BMX AB Brianne VANDERKUIP 2 7 5th 1st 1st
AB3 LETHBRIDGE BMX AB Kiana VAN EE
Bert & Macs
3 8 2nd 3rd 3rd
AB4 ST. ALBERT BMX AB Meg VICKERY
Mud, Sweat & Gears
4 12 3rd 4th 5th
AB5 OKOTOKS BMX AB Nicole TAILBY 5 13 4th 5th 4th
728 RED DEER BMX AB Chantel GAGNON (BW12.N)
Ace of Hearts
6 18 6th 6th 6th

Cruiser 10 to 12 Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
410 RED DEER BMX AB Cody PRATT
Camp Cools
1 3 1st 1st 1st
AB4 LETHBRIDGE BMX AB Blake KEMPENAAR
Shaklee Performance
2 6 2nd 2nd 2nd
AB1 EDMONTON BMX AB Heather STINSON (BCSW14)
Velocity
3 9 3rd 3rd 3rd
AB01 AIRDRIE BMX AB Zach CROFT
B&P Cycle
4 14 4th 6th 4th
7 CALGARY BMX AB Brodie KERFOOT
B&P Cycle
5 16 6th 4th 6th
AB6 LETHBRIDGE BMX AB Riley LAVORATO
Bert and Macs
6 17 5th 7th 5th
AB01X EDMONTON BMX AB Victoria STINSON (BCSW14)
Velocity
7 19 7th 5th 7th

16 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N5 AIRDRIE BMX AB Cody BASIUK 1 3 1st 1st 1st
AB7 STONY PLAIN BMX AB Justin SCHWANKE
Mud Sweat & Gears
2 7 2nd 3rd 2nd
AB8 EDMONTON BMX AB Steven LOEWEN
Velocity
3 9 4th 2nd 3rd
6 EDMONTON BMX AB Cody DECHANEY
Ron Dickson & associates
4 13 5th 4th 4th
8 EDMONTON BMX AB Robbie TOWNSEND
Velocity
5 13 3rd 5th 5th
10 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY
Mud Sweat & Gears
6 19 7th 6th 6th
706 COCHRANE AB Ross EATON 7 20 6th 7th 7th

17 to 24 Expert Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 STONY PLAIN BMX AB Jon MILLER 1 3 1st 1st 1st
106 EDMONTON BMX AB Francois BONJEAN
Velocity
2 8 4th 2nd 2nd
C6 ST. ALBERT BMX AB Kyle ROBB 3 9 2nd 3rd 4th
AB7 EDMONTON BMX AB Ryan STEWART
Park Cycle
4 11 3rd 5th 3rd
9 INDEPENDENT CAN Karl ROBERTS 5 14 5th 4th 5th

15 Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
N8 RED DEER BMX AB Jordin RIGUIDEL 1 3 1st 1st 1st
AB2 MEDICINE HAT BMX AB Stephanie HOOD 2 6 2nd 2nd 2nd
AB6 CALGARY BMX AB Michaela WASYLIW 3 9 3rd 3rd 3rd

5 and Under Novice Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
403 STONY PLAIN BMX AB Logan WEBB 1 4 1st 1st 2nd
301 OKOTOKS BMX AB Teagan SLAPMAN 2 7 3rd 3rd 1st
202 OKOTOKS BMX AB Pacey BOONE 3 7 2nd 2nd 3rd
906 RED DEER BMX AB Jack WELIKOKLAD
HOME BUILDING CENTRE
4 12 4th 4th 4th
124 EDMONTON BMX AB Jacob DUBE 5 15 5th 5th 5th

6 Intermediate Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
308 STONY PLAIN BMX AB Sebastian WEBB 1 3 1st 1st 1st
813 OKOTOKS BMX AB Dylan TREMEL
Advanced Cycle & Extreme Sports
2 7 2nd 2nd 3rd
AB2 OKOTOKS BMX AB Nolan FARREND 3 8 3rd 3rd 2nd
608 STONY PLAIN BMX AB Brock HAWES (BM5.I) 4 14 6th 4th 4th
AB5 EDMONTON BMX AB Julien DUBE
Park Cycle
5 15 5th 5th 5th
AB1 OKOTOKS BMX AB Joey HUBER (BM5.I)
Advanced Cycle
6 16 4th 6th 6th

7 Intermediate Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 ST. ALBERT BMX AB Tanner PARIE
SONZ MOTORS
1 4 2nd 1st 1st
516 STONY PLAIN BMX AB Hayden ZABLOTNY
CBS
2 5 1st 2nd 2nd
AB2 OKOTOKS BMX AB Rylan SLAPMAN 3 10 4th 3rd 3rd
131 RED DEER BMX AB Ty REDBEAR 4 13 3rd 5th 5th
6 AIRDRIE BMX AB Tyler SMITH 5 15 5th 4th 6th
C1 OKOTOKS BMX AB Colten PARTRIDGE-RICHTER 6 17 7th 6th 4th
AB04 AIRDRIE BMX AB Bryant PARAFINA 7 20 6th 7th 7th
317 EDMONTON BMX AB Tej NELSON 8 24 8th 8th 8th

8 Novice Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
923 COCHRANE AB Baird EVANS 1 3 1st 1st 1st
815 LETHBRIDGE BMX AB Jarred VANDERHULST 2 7 2nd 2nd 3rd
7 EDMONTON BMX AB Carter WEBSTER
Atomic Improv
3 9 4th 3rd 2nd
726 EDMONTON BMX AB Taryk JANKE 4 11 3rd 4th 4th

30+ Expert Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 LETHBRIDGE BMX AB Darren WILLIAMS
Flexahopper GHP 661 Lipz
1 3 1st 1st 1st
C4 OKOTOKS BMX AB Ken MCALISTER (BM30.I)
Rollfab Industries
2 8 2nd 3rd 3rd
AB3 EDMONTON BMX AB Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
3 9 5th 2nd 2nd
C5 EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT (BM25-29.E) 4 12 3rd 4th 5th
AB1 EDMONTON BMX AB Brad FRICK (BM30.I)
Outlaw Ranch Inc.
5 13 4th 5th 4th

8 Intermediate Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB4 RED DEER BMX AB Evan STAHL 1 3 1st 1st 1st
118 AIRDRIE BMX AB Carson DONOVAN 2 7 3rd 2nd 2nd
116 OKOTOKS BMX AB Nicholas BERARDUCCI 3 9 2nd 4th 3rd
305 CALGARY BMX AB Caleb GILBERT 4 14 4th 5th 5th
AB7 COCHRANE AB Konner VAN DEN BOSSCHE 5 17 8th 3rd 6th
AB6 CALGARY BMX AB Nikolas SCHINDLER 6 18 6th 8th 4th
120 OKOTOKS BMX AB Wesley WIENS 7 18 5th 6th 7th
406 OKOTOKS BMX AB Ryan MYSEK
Rollfab Industries
8 22 7th 7th 8th

8 Expert Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
622 OKOTOKS BMX AB Tyler BILOTTA
Advancedcycle.ca and Extreme Sports
1 3 1st 1st 1st
N1 ST. ALBERT BMX AB Ronin PUSCH
Mud Sweat and Gears
2 6 2nd 2nd 2nd
AB2 COCHRANE AB Peter VERHEYDE 3 9 3rd 3rd 3rd
N3 OKOTOKS BMX AB Brandon HUBER
Advanced Cycle
4 12 4th 4th 4th
AB01 OKOTOKS BMX AB Logan COSTALL (BM7.E) 5 15 5th 5th 5th

9 Expert Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 CALGARY BMX AB Nate BIERD
Bow Cycle
1 3 1st 1st 1st
917 OKOTOKS BMX AB Ben NELSON
Advanced cycle and Exterme Sports
2 6 2nd 2nd 2nd
C2 OKOTOKS BMX AB Brendan VANDERKUIP 3 9 3rd 3rd 3rd

Cruiser Elite Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
310 CALGARY BMX AB Makara MARTIN
B&P Cycle
1 4 1st 2nd 1st
N01 RED DEER BMX AB Abby GRAALMAN
Staats Factory
2 6 3rd 1st 2nd
305 CALGARY BMX AB Megan FREW
Bowcycle/Wrex
3 8 2nd 3rd 3rd
C2 INDEPENDENT CAN Lori SMITH
The Bike Doctor
4 12 4th 4th 4th

Cruiser Junior Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
301 RED DEER BMX AB Timothy PRATT
Camp Cools
1 4 1st 1st 2nd
322 LETHBRIDGE BMX AB Cam LAVORATO
Bert and Macs
2 5 2nd 2nd 1st
AB3 AIRDRIE BMX AB Brandon ULRICH
Shaklee Performance
3 ## CR:5 DNS DNS

Cruiser Elite Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
248 COCHRANE AB Karsten MILLMAN 1 4 1st 1st 2nd
310 EDMONTON BMX AB Ronald TOWNSEND
Velocity
2 5 2nd 2nd 1st
462 CALGARY BMX AB Trent BATCHELOR
Switchstream Racing
3 10 3rd 3rd 4th
417 LETHBRIDGE BMX AB Ryan KELLY
Phillips Excavating
4 11 4th 4th 3rd

Cruiser 13 and 14 Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
412 COCHRANE AB Carson ERDMAN 1 3 1st 1st 1st
C01 RED DEER BMX AB James SEKORA
Millerdale Pharmacy/Brabowski Mechanical
2 6 2nd 2nd 2nd
C2 STONY PLAIN BMX AB John MCCANN
Velocity
3 10 3rd 4th 3rd
N3 AIRDRIE BMX AB Ben CROFT
B&P Cycle
4 11 4th 3rd 4th
AB3 EDMONTON BMX AB Jared COMPAGNON
Velocity
5 15 5th 5th 5th

30+ Novice Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
826 OKOTOKS BMX AB Kevin CLAYTON 1 4 1st 1st 2nd
711 AIRDRIE BMX AB Brent DUNCANSON
Shaklee Performance
2 7 2nd 2nd 3rd
323 OKOTOKS BMX AB Shane BERARDUCCI 3 8 4th 3rd 1st
AB8 OKOTOKS BMX AB Paul KROON
Concept Electric
4 11 3rd 4th 4th

10 Expert Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C5 ST. ALBERT BMX AB Cory SKISTOD 1 4 2nd 1st 1st
122 COCHRANE AB Lucas BECKER 2 5 1st 2nd 2nd
N1 AIRDRIE BMX AB Zach CROFT
B&P Cycle
3 10 3rd 3rd 4th
AB6 STONY PLAIN BMX AB Braden ERDMAN 4 11 4th 4th 3rd

11 Expert Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 ST. ALBERT BMX AB Ethan BURGER
Xtreme Wear and Tear
1 3 1st 1st 1st
C4 STONY PLAIN BMX AB Levi SATERMO
Redline
2 6 2nd 2nd 2nd
C5 AIRDRIE BMX AB Jacob DUNCANSON
Shaklee Performance
3 10 4th 3rd 3rd
AB3 STONY PLAIN BMX AB Luke HAGGART 4 11 3rd 4th 4th
308 EDMONTON BMX AB Mitchell WEBB
Velocity Cycle
5 16 5th 5th 6th
AB6 OKOTOKS BMX AB Colton KROON
Concept Electric
6 20 7th 6th 7th
AB2 LETHBRIDGE BMX AB Riley LAVORATO
Bert and Macs
7 21 8th 8th 5th
902 CALGARY BMX AB Brayden WASYLIW 8 21 6th 7th 8th

12 Novice Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
325 OKOTOKS BMX AB Hudson PURDY 1 3 1st 1st 1st
4 COCHRANE AB Curtis GAMMON 2 6 2nd 2nd 2nd
C1 AIRDRIE BMX AB Konner SMITH-HEIN 3 9 3rd 3rd 3rd
919 ST. ALBERT BMX AB Morgan FERGUSSON 4 12 4th 4th 4th
515 OKOTOKS BMX AB Spencer HARREN 5 ## CR:8 DNS DNS
219 COCHRANE AB Ash MOORES 6 ## CR:8 DNS DNS

13 Novice Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
503 AIRDRIE BMX AB Tristan NUNWEILER 1 3 1st 1st 1st
3 CALGARY BMX AB David VOYEVODA
BRS Financial/Orange Ink
2 6 2nd 2nd 2nd
126 Club Unknown ? Kyle DUNCAN 3 10 3rd 4th 3rd
121 OKOTOKS BMX AB Brock VANDERHOEK 4 11 4th 3rd 4th
208 Club Unknown ? Michael THOMPSON 5 15 5th 5th 5th
204 RED DEER BMX AB Jeffery PFEIFER
Ace of Hearts
6 18 6th 6th 6th
226 Club Unknown ? Luke CLUBB 7 21 7th 7th 7th

14 Novice Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB4 EDMONTON BMX AB Cassidy MONAGHAN (BW16.N)
Park Cycle
1 4 2nd 1st 1st
918 COCHRANE AB Joe MOORES 2 6 1st 3rd 2nd
79 CALGARY BMX AB Kody PHILLIPS 3 8 3rd 2nd 3rd
503 EDMONTON BMX AB Morgan RAAS (BW16.N)
Mud Sweat & Gears
4 13 5th 4th 4th
3 RED DEER BMX AB Austin GAGNON
Ace of Hearts
5 14 4th 5th 5th
111 MEDICINE HAT BMX AB Talan GRAHAM 6 ## 6th CR:8 DNS

14 Intermediate Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
3 COCHRANE AB Noah BEAN 1 4 2nd 1st 1st
029 EDMONTON BMX AB Donovan KUZZ
Park Cycle
2 5 1st 2nd 2nd
613 AIRDRIE BMX AB Braden KARISH
Shaklee Performance
3 9 3rd 3rd 3rd
707 OKOTOKS BMX AB Coltin KARDASH
CCR Crative Renovations
4 12 4th 4th 4th
715 COCHRANE AB Cody GAMMON 5 ## CR:8 DNS DNS
504 OKOTOKS BMX AB Shelby MYSEK
Rollfab Industries
6 ## CR:8 DNS DNS

15 Novice Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
129 COCHRANE AB Murray PERRAULT 1 5 1st 2nd 2nd
509 RED DEER BMX AB Josh SNAPE
Heritage Brick & Tile
2 6 4th 1st 1st
529 COALHURST BMX AB Keenan LUKACS 3 8 2nd 3rd 3rd
C1 AIRDRIE BMX AB Kolbi SMITH-HEIN 4 11 3rd 4th 4th

15 Intermediate Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
2 OKOTOKS BMX AB Kole FERRIS 1 5 1st 3rd 1st
C2 OKOTOKS BMX AB Max LAVALLEE 2 5 2nd 1st 2nd
C1I LETHBRIDGE BMX AB Lance PHILLIPS
Phillips Excavating Ltd.
3 8 3rd 2nd 3rd
6 COALHURST BMX AB Dylan BROWN
Bert & Macs
4 12 4th 4th 4th

15 Expert Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 STONY PLAIN BMX AB Tyler SCHILLING
DTN Contracting
1 4 1st 1st 2nd
AB3 MEDICINE HAT BMX AB Ryley IRVING 2 5 2nd 2nd 1st
AB7 MEDICINE HAT BMX AB Matthew TEEL 3 9 3rd 3rd 3rd

16 Novice Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
1 MEDICINE HAT BMX AB Tyrell GRAHAM 1 5 3rd 1st 1st
225 RED DEER BMX AB Derry VICKERY 2 6 2nd 2nd 2nd
105 COALHURST BMX AB Rory FILGAS 3 7 1st 3rd 3rd

16 Intermediate Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
3 EDMONTON BMX AB Robbie FAIST
United Cycle
1 4 1st 1st 2nd
223 AIRDRIE BMX AB Spencer ROSKO
Shaklee
2 5 2nd 2nd 1st
5 LETHBRIDGE BMX AB Braydon ENNS
Need a Ride Used Cars
3 9 3rd 3rd 3rd
6 INDEPENDENT CAN Fletcher ROBERTS 4 12 4th 4th 4th

17 to 24 Intermediate Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
1 ST. ALBERT BMX AB Craig KUNZ 1 4 1st 2nd 1st
1X RED DEER BMX AB Rory BRACONNIER (BM17-24.N) 2 5 2nd 1st 2nd
716 OKOTOKS BMX AB Karl JONAS (BM17-24.N) 3 ## CR:5 DNS DNS

Cruiser 15 and 16 Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB2 EDMONTON BMX AB Steven LOEWEN
Velocity
1 3 1st 1st 1st
AB5 EDMONTON BMX AB Robbie TOWNSEND
Velocity
2 7 3rd 2nd 2nd
AB6 ST. ALBERT BMX AB Devon VICKERY
Mud Sweat & Gears
3 8 2nd 3rd 3rd

Cruiser 17 to 29 Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Ryan STEWART
Park Cycle
1 3 1st 1st 1st
213 ST. ALBERT BMX AB Kyle ROBB 2 6 2nd 2nd 2nd
C4 EDMONTON BMX AB Adam KNIGHT 3 9 3rd 3rd 3rd

Cruiser 35 to 39 Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB1 EDMONTON BMX AB Kieran ARDS (BCSM34)
Park Cycle
1 3 1st 1st 1st
AB03 EDMONTON BMX AB Andrew MCELHERAN
Park Cycle
2 6 2nd 2nd 2nd
AB8 EDMONTON BMX AB Augi MOTA
Velocity
3 9 3rd 3rd 3rd
AB7 AIRDRIE BMX AB Patrick O'HARA
Shaklee Performance
4 13 5th 4th 4th
103 EDMONTON BMX AB Aaron NIELD (BCSM34)
3 Sons Welding
5 14 4th 5th 5th

Cruiser 45+ Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
AB3 OKOTOKS BMX AB Paul KROON
Concept Electric
1 4 1st 1st 2nd
AB5 EDMONTON BMX AB Malcolm STINSON
Worlddoors.com
2 5 2nd 2nd 1st
606 ST. ALBERT BMX AB Ross VICKERY
Mud Sweat & Gears
3 11 3rd 5th 3rd
AB4 STONY PLAIN BMX AB George SCHWANKE
Mud Sweat & Gears
4 12 4th 3rd 5th
AB2 EDMONTON BMX AB Bruce BAILIE
Velocity
5 13 5th 4th 4th
724 OKOTOKS BMX AB Richard THIBODEAU
Independant Battery
6 18 6th 6th 6th

Cruiser 35 to 39 Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C2 LETHBRIDGE BMX AB Deborah PUTTICK
Flexahopper
1 3 1st 1st 1st
AB1 ST. ALBERT BMX AB Nicoline HEBERT
Shaklee
2 6 2nd 2nd 2nd
AB2 RED DEER BMX AB Janice SEKORA (BCSW34)
Millerdale Pharmacy/Grabowski Mechanical
3 9 3rd 3rd 3rd

Cruiser 45+ Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS M 1 M 2 M 3
C1 OKOTOKS BMX AB Sandy KROON (BCSW44)
Concept Electric
1 3 1st 1st 1st
217 EDMONTON BMX AB Karen BAILIE 2 6 2nd 2nd 2nd
AB2 RED DEER BMX AB Karin WALLAT 3 9 3rd 3rd 3rd

Top of Report