St Albert Provincial 5 Aug 19 2007

BMX EVENT MANAGER, Report Created 21-08-2007 07:25:52

FINALS RESULTS

Total Entries = 326

Total Riders = 292

6 Novice Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
502 okbmx Jack GALAN
Wilson Energy
1st 4 - - - -
8 calbmx Brendan VANDERKUIP 2nd 3 - - - -
409 stnbmx Ethan ADAMS 3rd 7 - - - -
705 redbmx Kaden BARNES 4th 8 - - - -
130 stabmx Dylan BOKENFOHR 5th 7 - - - -
25 calbmx Thomas FRANK 6th 12 - - - -
410 stnbmx Carter HAGEL 7th 9 - - - -
414 hatbmx Griffon KLASSEN 8th 12 - - - -
406 okbmx Ryan MYSEK (5NM) 13 - - - -

8 Novice Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
806 stnbmx Kaden FONT 1st 6 - - - -
4 okbmx Steven SATINK 2nd 5 - - - -
820 calbmx Connor KERFOOT 3rd 4 - - - -
119 redbmx Kyle JACKSON 4th 9 - - - -
323 stnbmx Liam FREUND 5th 6 - - - -
310 stabmx Hyram OLIVER 6th 10 - - - -
017 edmbmx Jared PERRY 7th 10 - - - -
7 airbmx Corbin NUNWEILER 8th 12 - - - -
831 crnbmx Duran BEAVER 14 - - - -
923 redbmx Dacota BARNES 14 - - - -

8 Intermediate Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
312 stnbmx Brandon ALLEN 1st 8 - - - -
C5 calbmx Brayden WASYLIW 2nd 7 - - - -
AB2 crnbmx Finn ILES 3rd 3 - - - -
309 ??? Nicholas REIMER 4th 11 - - - -
728 crnbmx Parker WILLIAMS 5th 7 - - - -
621 edmbmx Raine BROST
Velocity Cycle
6th 6 - - - -
347 airbmx Jacob DUNCANSON 7th 7 - - - -
1 airbmx Ayden PARAFINA 8th 12 - - - -
426 stnbmx Levi SATERMO 14 - - - -
227 stabmx Colten SAMUELSON 15 - - - -

9 Intermediate Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
N5 okbmx Cole WILSON
Wilson Energy
1st 3 - - - -
702 calbmx Brodie KERFOOT 2nd 9 - - - -
11 stnbmx Cordin STEINKE
Over Pass Auto
3rd 8 - - - -
AB5 calbmx Carter PASTUSZKO 4th 10 - - - -
4 redbmx Kayd RIGUIDEL 5th 9 - - - -
901 stnbmx Ryan BELLAMY 6th 7 - - - -
125 airbmx Zakkary FLEMING
Double_kk Masonry
7th 12 - - - -
9 ??? Garrett HEBERT 8th 4 - - - -
111 edmbmx Tyler ANTON 14 - - - -
10 redbmx Davin DELAUNAY 15 - - - -
AB6 redbmx Reis FUGLSANG ## - - - -

10 Intermediate Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
N6 redbmx Chase HARRISON
Crupi
1st 3 - - - -
4 stnbmx Kiran KAWA
Alberta Transmission
2nd 4 - - - -
6X redbmx Mitchell MUTTITT 3rd 7 - - - -
212 airbmx Jacob RENAUD 4th 10 - - - -
109 stnbmx Darien MILLER 5th 7 - - - -
7 edmbmx Jared COMPAGNON
Velocity Cycle
6th 6 - - - -
6 stnbmx Ross TOMLINSON 7th 12 - - - -
730 okbmx Lucas BYL 8th 12 - - - -
1 calbmx Mitchell HILL 14 - - - -
217 airbmx Damian MATHEWS 16 - - - -
012 stabmx Tayt TWETEN ## - - - -

11 Intermediate Male (12 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
412 crnbmx Carson ERDMAN 1st 6 - - - -
7 stnbmx Austin SCHWANKE
RVC
2nd 7 - - - -
215 edmbmx Ray FENWICK 3rd 12 - - - -
AB5 crnbmx Jack ILES 4th 3 - - - -
13 stnbmx Jared SPROXTON 5th 8 - - - -
6 stnbmx Lucas BEYER 6th 9 - - - -
C6 okbmx Shelby MYSEK 7th 11 - - - -
108 stnbmx Connor TIEULIE
United Cycle
DNS 11# - - - -
406 airbmx Ty WATSON 12 - - - -
622 crnbmx Noah BEAN 15 - - - -
707 okbmx Coltin KARDASH
CCR Creative Renovations
16 - - - -
909 redbmx Robert WARRENER 16 - - - -

12 Expert Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
C4 stabmx Calvin MCRAE
Velocity Cycle
1st 3 - - - -
C1 redbmx Tyson BEST
Staats
2nd 5 - - - -
AB2 stnbmx Tyler SCHILLING
Alberta Cycle
3rd 4 - - - -
AB7 edmbmx Justin TUCHSCHERER 4th 8 - - - -
C2 redbmx Tanor MILLIGAN
AB Crupi
5th 11 - - - -
C6 stabmx Wayde DOCHUK
Redneck Const.
6th 7 - - - -
916 edmbmx Jake SPILDE
Velocity Cycle
7th 12 - - - -
828 ??? Austin SAYER 8th 13 - - - -
201 okbmx Graham HUGHES 13 - - - -
AB6 redbmx Nathan MOLANDER 14 - - - -

13 Intermediate Male (10 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
4 calbmx David HILL
TCB Machine Shop
1st 5 - - - -
5 stnbmx Justin SCHWANKE
RVC
2nd 8 - - - -
420 stnbmx Brad FONT 3rd 3 - - - -
721 calbmx Devon DESROCHERS 4th 11 - - - -
12 edmbmx Robert FAIST
RVC
5th 11 - - - -
317 hatbmx Jordan WEST 6th 7 - - - -
7 redbmx Matthew PIDHIRNEY 7th 10 - - - -
11 stabmx Devon VICKERY
RVC
8th 9 - - - -
1 calbmx Colin URQUHART
DMT Specialties
13 - - - -
8 edmbmx Peter LEMANSKI
RVC
13 - - - -

15 Expert Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 1/4 1/8 Run
Off
AB6 edmbmx Ronald TOWNSEND
River Valley Cycle
1st 3 - - - -
N4 calbmx Erick NICOL
B&P Redline
2nd 5 - - - -
C2 airbmx Dillon SWEENEY
B&P Redline
3rd 9 - - - -
C3 okbmx Cameron HELM
Alberta Digital Jukebox
4th 7 - - - -
C5 redbmx Josh WOOLMAN
Alberta Crupi
5th 5 - - - -
C7 edmbmx Nick BAILIE
Riverside Honda
6th 11 - - - -
224 edmbmx Harley ENSOR
Velocity Cycle
7th 11 - - - -
221X stabmx Michael BODDEZ 8th 12 - - - -
221 okbmx Karl ROBERTS 12 - - - -

13 Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C4 okbmx Megan BOSAK (12XF)
Bosak Cons.
1 3 - - -
4 edmbmx Jacqui CHAMBERS
RVC
2 6 - - -
C6 redbmx Jordan RIGUIDEL (12XF) 3 9 - - -

Elite Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
N01 airbmx Kaila SWEENEY
Supercross BMX
1 4 - - -
N3 okbmx Jocelyn RUTKO (JRF)
Steelhorse Truck
2 5 - - -
AB03 edmbmx Cayla LOEWEN (JRF)
Velocity
3 9 - - -
N5 ??? Lori SMITH
The Bike Doctor
4 12 - - -

Junior Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
820 airbmx Aaron LEPP (EM)
Campcools, redline
1 3 - - -
08 airbmx Alexander SAILER
Redman Yamaha Waverunner
2 8 - - -
04 calbmx Jeffrey JACOBSEN
AB Crupi B&P Cycle
3 9 - - -
N3 crnbmx Karsten MILLMAN
Wrex
4 10 - - -
N1 lthbmx Shane CLARK 5 15 - - -

16 Expert Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
N2 calbmx Kyra MCLEOD (15XF)
B&P
1 3 - - -
N3 calbmx Megan FREW
Bowcycle
2 7 - - -
C4 calbmx Natasha VERGARA
BB O-zone
3 8 - - -
C6 calbmx Audra MILLER 4 12 - - -

7 Novice Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
W7 redbmx Neige DELAUNAY 1 3 - - -
811 airbmx Kyla KELLN 2 9 - - -
AB3 stnbmx Jensen SPROXTON 3 10 - - -
922 edmbmx Alexandra PLESNIARSKI 4 12 - - -
022 stnbmx Jaya KAWA
Alberta Transmission
5 13 - - -
317 stnbmx Alissa ERDMAN (5NF) 6 16 - - -

8 Novice Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C1 ??? Avriana HEBERT (7XF) 1 4 - - -
W3 stabmx Alexie PUSCH
High River Glass
2 5 - - -
022X stnbmx Vanessa WHALING 3 10 - - -
807 stnbmx Kennedy TIEULIE
United Cycle
4 11 - - -

9 Novice Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
W4 stabmx Cayleigh VAN STAALDUINEN (8XF) 1 3 - - -
C2 stabmx Megan VICKERY
RVC
2 8 - - -
330 okbmx Megan LAVALLEE 3 9 - - -
82 calbmx Brianne VANDERKUIP 4 14 - - -
C3 calbmx Kyra KNIGHT 5 14 - - -
019 stnbmx Jessie TOPOLNISKY 6 16 - - -
AB5 hatbmx Jordyn KLASSEN 7 20 - - -

10 Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
AB4 airbmx Audessa PARAFINA 1 3 - - -
118 stabmx Sarah MURRAY 2 6 - - -
318 crnbmx Courtney BEAVER 3 9 - - -

10 Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
W2 edmbmx Daina TUCHSCHERER 1 3 - - -
W7 edmbmx Victoria STINSON 2 6 - - -
AB4 stnbmx Nicole SCHILLING (9XF)
Alberta Cycle
3 9 - - -

11 Expert Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
W7 redbmx Ilana JUST
Staats Factory
1 4 - - -
2 edmbmx Shelby SCAMMELL
Velocity Cycle
2 6 - - -
W5 edmbmx Heather STINSON 3 8 - - -

12 Novice Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
105 stabmx Taya TWETEN
Rude Girls
1 3 - - -
118 okbmx Jocelyn BYL (11NF) 2 6 - - -
115 airbmx Caitlyn DUNCANSON (11NF) 3 9 - - -
211 calbmx Michaela WASYLIW 4 12 - - -
AB6 hatbmx Mackenzie KLASSEN 5 15 - - -

13 Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
218 stnbmx Jyra FREUND 1 3 - - -
014 crnbmx Cassie CRAWFORD 2 6 - - -
2 edmbmx Breanne GROVER 3 9 - - -

14 Expert Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
W6 crnbmx Sabrina MILLMAN
Wrex
1 3 - - -
AB3 okbmx Charne GOOSEN 2 7 - - -
AB2 redbmx Kayla BEST
Alberta Crupi/ Maaco
3 8 - - -
N6 crnbmx Alex AWDE
Race City Speedway
4 12 - - -
C1 airbmx Desirae LUPINO 5 15 - - -
AB6 redbmx Katelyn WARRENER (14NF) 6 19 - - -
2 okbmx Kaylee JACOBSEN (14NF)
Redline B&P
7 20 - - -

16+ Novice Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C8 redbmx Karlie MARSHALL 1 3 - - -
AB5 okbmx Chelsea KARDASH
CCR Creative Renovations
2 6 - - -
205 stabmx Teagon MCRAE 3 9 - - -

6 Intermediate Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
AB2 stabmx Ronin PUSCH (5IM)
High River Glass
1 4 - - -
410 stabmx Zachary CHIZEN
Mincteman Press
2 5 - - -
AB6 edmbmx Daniel WEBB 3 9 - - -
AB3 okbmx Austin SATINK 4 12 - - -
AB5 edmbmx Steven WEBB 5 15 - - -

7 Novice Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
519 airbmx Evan RENAUD 1 4 - - -
3 edmbmx Connor SCAMMELL
Velocity Frazer & Sons
2 7 - - -
502 stabmx Christian LAVRENTIADIS 3 8 - - -
612 okbmx Dryden WEDDERBURN 4 12 - - -
505 calbmx Liam THIBODEAU
Independent Battery
5 16 - - -
804 redbmx Mark NISSEN 6 18 - - -
307 stnbmx Dawson RICHARDS 7 20 - - -
99 stabmx Parker LEGGE 8 23 - - -

Cruiser 13 and 14 Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C1 redbmx Timothy PRATT
Free Agent/Wrex
1 3 - - -
O31 redbmx Garry GRIFFIN 2 8 - - -
725 edmbmx Steven LOEWEN
Velocity Cycle
3 11 - - -
313 edmbmx Robbie TOWNSEND
RVC
4 13 - - -
113 stabmx Taylor MILLIGAN
AB Crupi
5 14 - - -
N2 calbmx Megan FREW (14-18FC)
Bowcycle
6 15 - - -
303 okbmx Dylan BOSAK
Bosak Cons.
7 20 - - -
804 stabmx Devon VICKERY
RVC
8 24 - - -

Cruiser 30 to 34 Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
AB3 edmbmx Neil FLUET (17-29MC)
Felt, Velocity cycle
1 3 - - -
AB1 ??? Calvin BERUBE 2 7 - - -
C2 calbmx Ryan NEGENMAN (17-29MC)
Redline
3 9 - - -
N4 calbmx Darcy FAUTEUX
Bikes N Boards
4 11 - - -
116 okbmx Dean SATINK 5 15 - - -
AB6 calbmx Brad WILSON 6 18 - - -

7 Intermediate Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C2 airbmx Zachary CROFT 1 3 - - -
C6 redbmx Kade BEST
Best Inspection
2 7 - - -
C7 edmbmx Brendan STAFFORD
RBK
3 11 - - -
208 stnbmx Keelan MACWHINNIE 4 12 - - -
113 calbmx Jared MCLEOD 5 16 - - -
208X stnbmx Braden ERDMAN 6 17 - - -
AB6 stnbmx Ethan STEINKE
ReMax
7 18 - - -

9 Novice Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
704 stnbmx Tristyn SICHKARYK 1 3 - - -
729 edmbmx Reese SCHOEPPE 2 6 - - -
606 edmbmx Caleb HICKMORE 3 9 - - -
18 calbmx Nicholas FRANK 4 13 - - -
23 stabmx Connor LEGGE 5 16 - - -
5 redbmx Nolan LUNT 6 16 - - -

9 Expert Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C1 redbmx Cody PRATT
WREX
1 5 - - -
AB2 stnbmx Bailey SPROXTON 2 6 - - -
AB3 stnbmx Deven KAWA
Alberta Transmission
3 7 - - -
509 stabmx Braydyn CHIZEN
Mincteman Press
4 13 - - -
N3 calbmx Brody James COOPER (8XM) 5 14 - - -
AB5 edmbmx Mitchell WEBB (8XM)
Velocity cycle
6 18 - - -

10 Novice Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
630 redbmx Brian JOHNSON 1 3 - - -
10 stnbmx Ethan TOPOLNISKY 2 11 - - -
516 stnbmx Bryce REIMER 3 11 - - -
130 hatbmx Chris HAWES 4 14 - - -
028 edmbmx Liam HOBBS 5 14 - - -
6 edmbmx Jonathon LEMANSKI
RVC
6 16 - - -
415 okbmx Alexander THIBODEAU
Independent Battery
7 19 - - -
519 edmbmx Daniel ROASTING 8 22 - - -

Junior Cruiser Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
01 airbmx Alexander SAILER
Redman Yamaha Waverunner
1 3 - - -
N1 crnbmx Karsten MILLMAN
Wrex
2 7 - - -
C01 calbmx Jeffrey JACOBSEN
AB Crupi B&P Cycle
3 8 - - -

Elite Cruiser Female (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
W07 airbmx Kaila SWEENEY
Supercross BMX
1 3 - - -
120 okbmx Jocelyn RUTKO (JRCF)
Steelhorse Truck
2 6 - - -
N2 ??? Lori SMITH
The Bike Doctor
3 9 - - -

10 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
N4 crnbmx Taylor OTTERSON
CBO Design
1 4 - - -
C4 crnbmx Jesse PROFIT 2 9 - - -
C6 crnbmx Marshall VAN IDERSTINE
New Era
3 9 - - -
7 stabmx Aidan BURGER
Xtreme Wear And Tear
4 10 - - -
AB4 redbmx James SEKORA 5 15 - - -
C8 airbmx Benjamin CROFT 6 18 - - -
C7 airbmx Chase KELLN 7 21 - - -

11 Novice Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
927 crnbmx Adam WILLIAMS 1 4 - - -
1 calbmx Alec COWAN 2 6 - - -
124 airbmx Jayme JOHNSON 3 8 - - -
721 stabmx Amos OLIVER 4 13 - - -
420 stabmx Nathaniel JOHNSTON 5 14 - - -

11 Expert Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C1 airbmx Stefan PACHECO 1 3 - - -
905 stnbmx John MCCANN
Riverside Honda
2 8 - - -
C5 redbmx Tyson WHITE
Crupi
3 8 - - -
4 edmbmx Kyle CHAMBERS
RVC
4 11 - - -

12 Intermediate Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
AB5 okbmx Cameron HOWELL
Twister Racing
1 4 - - -
C7 okbmx Grayson SHARPE 2 5 - - -
C6 okbmx Max LAVALLEE 3 11 - - -
816 ??? Matthew HARLEY 4 13 - - -
223 stabmx Adam MURRAY 5 15 - - -
522 stabmx Timothy OLIVER 6 16 - - -
809 calbmx Nickolas MASCHKE 7 20 - - -
C5 calbmx Kurtis ZACHARIAS
Bow Cycle / Miller Woodwork
8 ## - - -

13 Novice Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
6 calbmx Ross EATON
Eurotech Cycle
1 4 - - -
3 airbmx Alexander STENEKER 2 5 - - -
4 okbmx Fletcher ROBERTS 3 9 - - -
007 edmbmx Cyril PACQUILL (12NM) 4 12 - - -

13 Expert Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C1 redbmx Timothy PRATT
Free Agent/Wrex
1 3 - - -
C6 okbmx Chase FELKER
Sunridge RV
2 6 - - -
313 edmbmx Robbie TOWNSEND
RVC
3 11 - - -
5 edmbmx Steven LOEWEN
Velocity Cycle
4 13 - - -
7 okbmx Dylan BOSAK
Bosak Cons.
5 14 - - -
102 edmbmx Cody DECHANEY 6 16 - - -

Cruiser 13 and Under Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C1 redbmx Ilana JUST
Staats Factory
1 3 - - -
531 okbmx Megan BOSAK
Bosak Cons.
2 8 - - -
C4 edmbmx Heather STINSON 3 9 - - -
204 edmbmx Victoria STINSON 4 10 - - -
426 edmbmx Jacqui CHAMBERS
RVC
5 15 - - -

14 Intermediate Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
4 redbmx Garry GRIFFIN 1 3 - - -
6 stnbmx Mitchell WARKEN 2 6 - - -
2 redbmx Nicholas COURTE (14NM) 3 11 - - -
10 redbmx Brandon MOLANDER 4 11 - - -
921 stabmx Jamal BAKER 5 14 - - -

14 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
717 edmbmx Ryan SPRACKLIN 1 3 - - -
AB6 airbmx Alex HAGEL
Calgary Harley Davidson
2 7 - - -
C8 airbmx Jason LUPINO 3 9 - - -
C6 airbmx Brandon KERIK
Alter Air
4 11 - - -
9 stabmx Kyle ROBB
Joseph Ingram Remax
5 16 - - -
5 calbmx Cody NEGENMAN
B&P Redline
6 17 - - -
113 stabmx Taylor MILLIGAN
AB Crupi
7 21 - - -

15 Intermediate Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
17 lthbmx Mason NEUDORF
Neudorf Plumbing
1 3 - - -
4 stnbmx Colin REIMER 2 7 - - -
8 okbmx Louis Martin GOOSEN 3 8 - - -
7 stnbmx Mason WHITE 4 12 - - -
AB4 redbmx Chris WINDRIM 5 ## - - -

16 Intermediate Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
8 stnbmx Jon MILLER
Marauder
1 4 - - -
5 stnbmx Joey VAN OVERVELD 2 5 - - -
208 stnbmx Q.J DUIKER
Maurader
3 9 - - -

16 Expert Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
AB3 edmbmx Francois BONJEAN 1 3 - - -
AB7 stnbmx Daryl SCHILLING
Alberta Cycle
2 7 - - -
C5 okbmx Travis MORROW 3 8 - - -

17 to 24 Novice Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
904 stabmx Dustin VAUGEOIS 1 3 - - -
1 hatbmx Travis RICHARD (16NM)
Gravity Sports
2 6 - - -
3 okbmx Sean ROBERTS (16NM) 3 9 - - -

17 to 24 Intermediate Male (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
2 stabmx Rian RUTHERFORD
go bikes
1 3 - - -
615 edmbmx Daniel UNDERHILL
RVC
2 7 - - -
102 edmbmx Stuart KNIGHT
Velocity Cycle
3 8 - - -

17 to 24 Expert Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C4 edmbmx Neil FLUET
Felt, Velocity Cycle
1 4 - - -
AB4 edmbmx Devon KULY
Velocity Cycle
2 7 - - -
AB1 edmbmx Brady VANKEULEN 3 11 - - -
C3 lthbmx Justin GUNDLOCK 4 12 - - -
C8 okbmx Tyler PAGET 5 13 - - -
5 stabmx Scott DONNAN 6 17 - - -
6 stabmx Adam KNIGHT
Velocity Cycle
7 20 - - -

Cruiser 12 and Under Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C6 redbmx Tyson BEST
Staats
1 3 - - -
C4 redbmx Tanor MILLIGAN
AB Crupi
2 8 - - -
N3 redbmx Chase HARRISON
Crupi
3 14 - - -
?? airbmx Stefan PACHECO 4 14 - - -
108 okbmx Grayson SHARPE 5 15 - - -
6 edmbmx Kyle CHAMBERS
RVC
6 16 - - -
AB6 redbmx Cody PRATT
WREX
7 19 - - -
AB8 airbmx Jordan GREEN 8 19 - - -

30+ Novice Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
C7 ??? Garth HEBERT (30+XM) 1 3 - - -
215 stabmx Michael OLIVER 2 6 - - -
109 edmbmx Brad FRICK (25-29NM) 3 10 - - -
328 calbmx Brad WILSON (30+XM) 4 11 - - -
221 stabmx Frank VAN STAALDUINEN 5 15 - - -

Cruiser 15 and 16 Male (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
42 calbmx Erick NICOL
B&P Redline
1 6 - - -
310 edmbmx Ronald TOWNSEND
River Valley Cycle
2 7 - - -
C4 airbmx Dillon SWEENEY
B&P Redline
3 8 - - -
C1 okbmx Cameron HELM
Alberta Digital Jukebox
4 10 - - -
C3 redbmx Josh WOOLMAN
Alberta Crupi
5 14 - - -

Cruiser 35 to 39 Male (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
4 edmbmx Jeff SCAMMELL 1 4 - - -
C3 calbmx Lon KERFOOT 2 8 - - -
C4 calbmx Jody JACOBSEN
Redline B&P
3 9 - - -
AB4 edmbmx Jeff MEADE 4 9 - - -
AB5 stnbmx Darcy TIEULIE
United Cycle
5 16 - - -
AB6 airbmx Tim CROFT 6 17 - - -
606 okbmx Chris LAVALLEE 7 21 - - -
5 edmbmx Mark CHAMBERS
RVC
8 ## - - -

Cruiser 40 to 44 Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
AB2X edmbmx Shawn LOEWEN
Velocity Cycle
1 3 - - -
N1 crnbmx Brian OTTERSON
CBO Design
2 6 - - -
C5 redbmx Darcy JUST 3 11 - - -
AB7 stnbmx George SCHWANKE
RVC
4 11 - - -
425 okbmx Conrad KARDASH
CCR Creative Renovations
5 16 - - -
606 stabmx Ross VICKERY 6 17 - - -
724 ??? Richard THIBODEAU 7 20 - - -

Cruiser 45+ Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
W4 edmbmx Tony FLUET
Velocity Cycle
1 3 - - -
C1 edmbmx Malcolm STINSON 2 6 - - -
AB2 edmbmx Randal GILLETT
RVC
3 9 - - -
730 ??? Allen PLESNIARSKI 4 12 - - -

Cruiser 30+ Female (2 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS 1/2 1/4 1/8
328 stabmx Nicoline HEBERT 1 3 - - -
W6 airbmx Shirley LUPINO 2 6 - - -