Edmonton Alberta Championship Sept 9 2007

BMX EVENT MANAGER, Report Created 11-09-2007 12:49:46

FINALS RESULTS

Total Entries = 439

Total Riders = 391

7 Male (19 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 Run
Off
113 Calgary BMX Alberta Jared MCLEOD 1st 3 1st -
C7 Edmonton BMX Brendan STAFFORD 2nd 4 1st -
C6 Red Deer BMX Association Kade BEST 3rd 6 4th -
109 Edmonton BMX Dylan ELLETT 4th 9 2nd -
612 Okotoks BMX Dryden WEDDERBURN 5th 8 3rd -
519 Airdrie BMX Evan RENAUD 6th 12 3rd -
AB6 Stony Plain BMX Ethan STEINKE 7th 12 4th -
AB4 St. Albert BMX Association Cory SKISTOD 8th 9 2nd -
208X Stony Plain BMX Braden ERDMAN 12 5th -
3 Edmonton BMX Connor SCAMMELL 7 6th -
901 Okotoks BMX Micah RHODES 10 6th -
4 Edmonton BMX Sam BRADFORD 12 6th -
208 Stony Plain BMX Keelan MACWHINNIE 12 - -
505 Okotoks BMX Liam THIBODEAU 13 - -
804 Red Deer BMX Association Mark NISSEN 14 - -
416 Okotoks BMX Gregory ERTMOED 14 - -
307 Stony Plain BMX Dawson RICHARDS 17 - -
818 Red Deer BMX Association Nathan WARREN 18 - -
113X Edmonton BMX Mackenzie MOTA 18 - -

8 Male (26 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 Run
Off
N3 Calgary BMX Alberta Brody James COOPER 1st 4 1st -
C2 Airdrie BMX Owen EIKENBERRY 2nd 3 2nd -
AB5 Edmonton BMX Mitchell WEBB 3rd 3 1st -
C7 Red Deer BMX Association Isaac TIMMINS 4th 6 2nd -
AB2 Cochrane BMX Finn ILES 5th 7 4th -
AB6 Lethbridge BMX Riley LAVORATO 6th 5 3rd -
621 Edmonton BMX Raine BROST 7th 5 3rd -
310 Calgary BMX Alberta Evan WALL 8th 12 4th -
C5 Calgary BMX Alberta Brayden WASYLIW 9 5th -
327 Red Deer BMX Association Ryan DUBRULE 9 5th -
312 Stony Plain BMX Brandon ALLEN 9 6th -
347 Airdrie BMX Jacob DUNCANSON 9 6th -
806 Stony Plain BMX Kaden FONT 12 7th -
820 Calgary BMX Alberta Connor KERFOOT 13 7th -
119 Red Deer BMX Association Kyle JACKSON 12 8th -
426 Stony Plain BMX Levi SATERMO 13 8th -
7 Airdrie BMX Corbin NUNWEILER 13 - -
708 Cochrane BMX Parker WILLIAMS 14 - -
701 Okotoks BMX Steven SATINK 14 - -
227 St. Albert BMX Association Colten SAMUELSON 15 - -
221 Lethbridge BMX Michael BENNETT 16 - -
017 Edmonton BMX Jared PERRY 16 - -
1 Airdrie BMX Ayden PARAFINA 16 - -
323 Stony Plain BMX Liam FREUND 19 - -
923 Red Deer BMX Association Dacota BARNES 19 - -
831 Cochrane BMX Duran BEAVER 21 - -

9 Male (30 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 Run
Off
C1 Red Deer BMX Association Cody PRATT 1st 3 1st -
AB3 Stony Plain BMX Deven KAWA 2nd 10 1st -
W7 Airdrie BMX Joel QUENNELL 3rd 4 3rd -
N5 Okotoks BMX Cole WILSON 4th 4 4th -
9 St. Albert BMX Association Garrett HEBERT 5th 6 3rd -
7 Lethbridge BMX Blake KEMPENAAR 6th 6 2nd -
708 Edmonton BMX Wade ELLETT 7th 13 4th -
AB2 Stony Plain BMX Bailey SPROXTON 8th 7 2nd -
C4 Airdrie BMX Jesse BOOTLAND 7 5th -
11 Stony Plain BMX Cordin STEINKE 10 5th -
AB6 Red Deer BMX Association Reis FUGLSANG 10 6th -
AB5 Calgary BMX Alberta Carter PASTUSZKO 13 6th -
516 Lethbridge BMX Tyler ENNS 12 7th -
4X Red Deer BMX Association Kayd RIGUIDEL 13 7th -
130 Red Deer BMX Association Keith WARREN 6 8th -
4 Lethbridge BMX Keegan BROWN 12 8th -
901 Stony Plain BMX Ryan BELLAMY 14 - -
509 St. Albert BMX Association Braydyn CHIZEN 14 - -
704 Stony Plain BMX Tristyn SICHKARYK 14 - -
729 Edmonton BMX Reese SCHOEPPE 15 - -
10 Red Deer BMX Association Davin DELAUNAY 15 - -
820 Airdrie BMX River PEACOCK 15 - -
17 Airdrie BMX Kyle PAULSON 16 - -
503 Medicine Hat BMX James TEEL 18 - -
702 Calgary BMX Alberta Brodie KERFOOT 18 - -
112 Edmonton BMX Isaac WIRZBA 20 - -
120 Stony Plain BMX Bailey THYS 22 - -
18 Calgary BMX Alberta Nicholas FRANK 22 - -
222 Okotoks BMX Matthew ERTMOED 26 - -
6 Airdrie BMX Trevor SWAN ## - -

10 Male (29 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 Run
Off
W6 Airdrie BMX Brett SIEDERS 1st 4 1st -
7 St. Albert BMX Association Aidan BURGER 2nd 5 3rd -
N4 Cochrane BMX Taylor OTTERSON 3rd 4 1st -
C7 Airdrie BMX Chase KELLN 4th 3 2nd -
C4 Cochrane BMX Jesse PROFIT 5th 7 4th -
C6 Cochrane BMX Marshall VAN IDERSTINE 6th 7 4th -
2 Cochrane BMX Wyatt FENTON 7th 6 3rd -
4 Stony Plain BMX Kiran KAWA 8th 8 2nd -
AB4 Red Deer BMX Association James SEKORA 5 5th -
212X Calgary BMX Alberta Lane OUELLETTE 8 5th -
N6 Red Deer BMX Association Chase HARRISON 10 6th -
6T Stony Plain BMX Ross TOMLINSON 12 6th -
130 Medicine Hat BMX Chris HAWES 12 7th -
101 Calgary BMX Alberta Evan MOTTERSHEAD 10 8th -
109 Stony Plain BMX Darien MILLER 12 8th -
212 Airdrie BMX Jacob RENAUD 13 8th -
6X Red Deer BMX Association Mitchell MUTTITT 14 - -
3 Medicine Hat BMX Brandon LACHAPELLE 15 - -
730 Okotoks BMX Lucas BYL 15 - -
630 Red Deer BMX Association Brian JOHNSON 16 - -
7X Edmonton BMX Jared COMPAGNON 16 - -
703 Medicine Hat BMX Lance TESSIER 18 - -
610 Edmonton BMX Jake HAZLETT 18 - -
415 Okotoks BMX Alexander THIBODEAU 19 - -
028 Edmonton BMX Liam HOBBS 20 - -
6 Edmonton BMX Jonathon LEMANSKI 20 - -
217 Airdrie BMX Damian MATHEWS 20 - -
210 Airdrie BMX Ethan KONDLA-WOLF ## - -
10 Stony Plain BMX Ethan TOPOLNISKY ## - -

11 Male (28 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 Run
Off
C1 Airdrie BMX Stefan PACHECO 1st 4 1st -
AB2 Airdrie BMX Tanner VANDENHOVEN 2nd 3 2nd -
412 Cochrane BMX Carson ERDMAN 3rd 7 3rd -
C5 Red Deer BMX Association Tyson WHITE 4th 3 1st -
905 Stony Plain BMX John MCCANN 5th 5 3rd -
AB5 Cochrane BMX Jack ILES 6th 5 4th -
AB8 Okotoks BMX Keegan GRASZA 7th 8 2nd -
406 Airdrie BMX Ty WATSON 8th 10 4th -
11 Lethbridge BMX Bailey LINK 7 5th -
7 Stony Plain BMX Austin SCHWANKE 10 5th -
215 Edmonton BMX Ray FENWICK 9 6th -
6 Stony Plain BMX Lucas BEYER 13 6th -
C7 Okotoks BMX Lee OUELLETTE 9 7th -
4 Edmonton BMX Kyle CHAMBERS 13 7th -
108 Stony Plain BMX Connor TIEULIE 9 8th -
927 Cochrane BMX Adam WILLIAMS 12 8th -
C6 Okotoks BMX Shelby MYSEK 14 - -
622 Cochrane BMX Noah BEAN 14 - -
124 Airdrie BMX Jayme JOHNSON 14 - -
10 Okotoks BMX Isaac PAGET 15 - -
13 Stony Plain BMX Jared SPROXTON 16 - -
405 Medicine Hat BMX Marc SCHAERER 17 - -
23 Airdrie BMX Kyray FALK 18 - -
707 Okotoks BMX Coltin KARDASH 19 - -
909 Red Deer BMX Association Robert WARRENER 20 - -
317 Red Deer BMX Association Daniel DUBRULE 20 - -
715 Cochrane BMX Cody GAMMON 21 - -
220 Medicine Hat BMX Tylend LLOYD 21 - -

12 Male (22 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 Run
Off
C4 St. Albert BMX Association Calvin MCRAE 1st 3 1st -
AB2 Stony Plain BMX Tyler SCHILLING 2nd 4 1st -
C2 Red Deer BMX Association Tanor MILLIGAN 3rd 8 3rd -
AB7 Edmonton BMX Justin TUCHSCHERER 4th 5 2nd -
C6 St. Albert BMX Association Wayde DOCHUK 5th 7 4th -
AB8 Medicine Hat BMX Ryley IRVING 6th 6 4th -
112 Airdrie BMX Austin VANDENHOVEN 7th 9 2nd -
AB5 Okotoks BMX Cameron HOWELL 8th 11 3rd -
4 Edmonton BMX Reed BRADFORD 11 5th -
201 Okotoks BMX Graham HUGHES 12 5th -
828 St. Albert BMX Association Austin SAYER 9 6th -
C6X Okotoks BMX Max LAVALLEE 12 6th -
610 Stony Plain BMX Conner LUNGER 13 - -
506 Calgary BMX Alberta Carter WILLIAMSON 14 - -
222 Red Deer BMX Association Justin MAINVILLE 15 - -
10 Edmonton BMX Murray REID 16 - -
814 Medicine Hat BMX Matthew TEEL 17 - -
C5 Calgary BMX Alberta Kurtis ZACHARIAS 19 - -
809 Calgary BMX Alberta Nickolas WILSON 20 - -
916 Edmonton BMX Jake SPILDE ## - -
4X Airdrie BMX Zachary JONES ## - -
AB6 Red Deer BMX Association Nathan MOLANDER ## - -

13 Male (26 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 Run
Off
C1 Red Deer BMX Association Timothy PRATT 1st 3 1st -
C6 Okotoks BMX Chase FELKER 2nd 6 1st -
C3 Airdrie BMX Zachary BURKE 3rd 4 4th -
C7 Lethbridge BMX Cam LAVORATO 4th 6 3rd -
7 Okotoks BMX Dylan BOSAK 5th 4 2nd -
5 Edmonton BMX Steven LOEWEN 6th 5 3rd -
4X Airdrie BMX Dayton PETERSON 7th 10 2nd -
AB7 Medicine Hat BMX Justin IRVING 8th 7 4th -
C8 Airdrie BMX Cody BASIUK 6 5th -
102 Edmonton BMX Cody DECHANEY 11 5th -
4 Calgary BMX Alberta David HILL 9 6th -
313 Edmonton BMX Robbie TOWNSEND 9 6th -
5X Stony Plain BMX Justin SCHWANKE 11 7th -
7X Red Deer BMX Association Matthew PIDHIRNEY 13 7th -
8 Edmonton BMX Peter LEMANSKI 11 8th -
721 Calgary BMX Alberta Devon DESROCHERS 12 8th -
11 St. Albert BMX Association Devon VICKERY 14 - -
2 Calgary BMX Alberta Jeremy TURCOTTE 14 - -
420 Stony Plain BMX Brad FONT 15 - -
1 Calgary BMX Alberta Colin URQUHART 15 - -
O15 Okotoks BMX Fletcher ROBERTS 16 - -
006 Lethbridge BMX Braydon ENNS 18 - -
3 Edmonton BMX Alexander STENEKER 19 - -
819 Red Deer BMX Association Austin GILES 19 - -
6 Calgary BMX Alberta Ross EATON 19 - -
24 Medicine Hat BMX Colton CARROLL ## - -

17 to 24 Male (18 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS 1/2 Run
Off
462 Calgary BMX Alberta Trent BATCHELOR 1st 11 4th -
AB1 Edmonton BMX Brady VANKEULEN 2nd 8 2nd -
AB4 Edmonton BMX Devon KULY 3rd 4 1st -
C3 Lethbridge BMX Justin GUNDLOCK 4th 5 1st -
C4 Edmonton BMX Neil FLUET 5th 8 3rd -
C8 Okotoks BMX Tyler PAGET 6th 9 4th -
4 Calgary BMX Alberta Kenny ARTHUR 7th 6 2nd -
910 Club Unknown Justin DOEHRING 8th 8 3rd -
904 St. Albert BMX Association Dustin VAUGEOIS 8 5th -
2 St. Albert BMX Association Rian RUTHERFORD 10 5th -
923 Okotoks BMX Jean-Guy POIRIER 8 6th -
218 Club Unknown Scott CROKE 11 6th -
615 Edmonton BMX Daniel UNDERHILL 12 - -
5 St. Albert BMX Association Scott DONNAN 13 - -
917 Club Unknown Evan COTTEN 16 - -
102 Edmonton BMX Stuart KNIGHT 17 - -
6 St. Albert BMX Association Adam KNIGHT 17 - -
C8X Red Deer BMX Association Levi VANCE ## - -

30+ Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
C7 St. Albert BMX Association Garth HEBERT 1st 3 -
C2 Lethbridge BMX Darren WILLIAMS 2nd 4 -
N2 Calgary BMX Alberta Darcy FAUTEUX 3rd 7 -
C8 Calgary BMX Alberta Jorge CARO 4th 5 -
109 Edmonton BMX Brad FRICK 5th 9 -
328 Calgary BMX Alberta Brad WILSON 6th 12 -
221 St. Albert BMX Association Frank VAN STAALDUINEN 7th 13 -
926 Cochrane BMX Brian OTTERSON 8th 8 -
616 Airdrie BMX Wayne WOLF ## -

14 Male (15 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
1 Airdrie BMX Simon MEILI 1st 10 -
717 Edmonton BMX Ryan SPRACKLIN 2nd 4 -
AB6 Airdrie BMX Alex HAGEL 3rd 5 -
C6 Airdrie BMX Brandon KERIK 4th 7 -
3 Airdrie BMX Andrew JONES 5th 8 -
5 Calgary BMX Alberta Cody NEGENMAN 6th 10 -
AB5 Airdrie BMX Brandon ULRICH 7th 8 -
6 Stony Plain BMX Mitchell WARKEN 8th 13 -
9 St. Albert BMX Association Kyle ROBB 14 -
4 Red Deer BMX Association Garry GRIFFIN 16 -
113 St. Albert BMX Association Taylor MILLIGAN 16 -
614 Lethbridge BMX Nicolai WILLIAMS 18 -
8 Stony Plain BMX Corbin LUNGER 19 -
2 Red Deer BMX Association Nicholas COURTE 21 -
829 Cochrane BMX Keith ZORNIAK 23 -

7 Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
C1 St. Albert BMX Association Avriana HEBERT 1st 3 -
W7 Red Deer BMX Association Neige DELAUNAY 2nd 4 -
AB3 Stony Plain BMX Jensen SPROXTON 3rd 7 -
811 Airdrie BMX Kyla KELLN 4th 6 -
922 Edmonton BMX Alexandra PLESMIARSKI 5th 7 -
317 Stony Plain BMX Alissa ERDMAN 6th 12 -
619 Okotoks BMX Tatum WILSON 7th 11 -
022 Stony Plain BMX Jaya KAWA 8th 11 -
819 Airdrie BMX Kaitlin FENNELL 14 -

9 Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
AB4 Stony Plain BMX Nicole SCHILLING 1st 3 -
330 Okotoks BMX Megan LAVALLEE 2nd 6 -
82 Calgary BMX Alberta Brianne VANDERKUIP 3rd 5 -
C2 St. Albert BMX Association Megan VICKERY 4th 7 -
C3 Calgary BMX Alberta Kyra KNIGHT 5th 9 -
AB5 Medicine Hat BMX Jordyn KLASSEN 6th 8 -
224 Medicine Hat BMX Ciarra LLOYD 7th 10 -
317 Club Unknown Ally STAFFORD 8th 13 -
019 Stony Plain BMX Jessie TOPOLINSKY ## -

13 Female (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
C2 Medicine Hat BMX Chelsea KINGSTON 1st 3 -
130 Okotoks BMX Shayla MYSEK 2nd 7 -
426 Edmonton BMX Jacqui CHAMBERS 3rd 5 -
218 Stony Plain BMX Jyra FREUND 4th 8 -
C8 Lethbridge BMX Taran LINK 5th 10 -
2 Edmonton BMX Breanne GROVER 6th 10 -
830 Lethbridge BMX Samantha BENNETT 7th 12 -
N5 Calgary BMX Alberta Brienna COOPER DNS 9# -
014 Cochrane BMX Cassie CRAWFORD 12 -

6 Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
AB1 Calgary BMX Alberta Nathanial BIERD 1st 3 -
410X St. Albert BMX Association Zachary CHIZEN 2nd 5 -
8 Calgary BMX Alberta Brendan VANDERKUIP 3rd 11 -
705 Red Deer BMX Association Kaden BARNES 4th 8 -
AB6 Edmonton BMX Daniel WEBB 5th 10 -
AB5 Edmonton BMX Steven WEBB 6th 11 -
AB3 Okotoks BMX Austin SATINK 7th 5 -
502 Okotoks BMX Jack GALAN 8th 10 -
AB4 St. Albert BMX Association Bryce SKISTOD 12 -
409 Stony Plain BMX Ethan ADAMS 16 -
410 Stony Plain BMX Carter HAGEL 17 -
25 Calgary BMX Alberta Thomas FRANK 19 -
414 Medicine Hat BMX Griffon KLASSEN 20 -

15 Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
AB6 Edmonton BMX Ronald TOWNSEND 1st 4 -
C2 Airdrie BMX Cameron QUENNELL 2nd 7 -
C3 Okotoks BMX Cameron HELM 3rd 7 -
AB8 Lethbridge BMX Garth PHILPOTT 4th 8 -
C4 Airdrie BMX Dillon SWEENEY 5th 11 -
33 Calgary BMX Alberta Devon HARCUS 6th 5 -
C5 Red Deer BMX Association Josh WOOLMAN 7th 11 -
17 Lethbridge BMX Mason NEUDORF 8th 14 -
224 Edmonton BMX Harley ENSOR 14 -
AB4 Red Deer BMX Association Chris WINDRIM 15 -
221 Okotoks BMX Karl ROBERTS 16 -
4 Stony Plain BMX Colin REIMER 17 -
8 Okotoks BMX Louis Martin GOOSEN 18 -

16 Male (13 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
AB3 Edmonton BMX Francois BONJEAN 1st 3 -
AB4 Club Unknown Denis COTTEN 2nd 5 -
C4 Airdrie BMX Alex VANDENHOVEN 3rd 4 -
5 Stony Plain BMX Joey VAN OVERVELD 4th 10 -
C5 Okotoks BMX Travis MORROW 5th 9 -
C7 Club Unknown Ryan KELLY 6th 10 -
AB8 Cochrane BMX David REINHARDT 7th 12 -
AB7 Stony Plain BMX Daryl SCHILLING 8th 8 -
3 Airdrie BMX Brendan LEE 14 -
AB2 Club Unknown Matthew MAZUR 17 -
1 Club Unknown Travis RICHARD 17 -
C6 Club Unknown James CROKE 18 -
322 Okotoks BMX Sean ROBERTS 20 -

Cruiser 12 and Under Male (9 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
216 Cochrane BMX Taylor OTTERSON 1st 7 -
N3 Red Deer BMX Association Chase HARRISON 2nd 12 -
112 Airdrie BMX Austin VANDENHOVEN 3rd 10 -
AB2 Airdrie BMX Stefan PACHECO 4th 3 -
AB6 Red Deer BMX Association Cody PRATT 5th 10 -
6 Edmonton BMX Kyle CHAMBERS 6th 11 -
AB4 Airdrie BMX Tanner VANDENHOVEN 7th 7 -
C4 Red Deer BMX Association Tanor MILLIGAN 8th 3 -
AB8 Airdrie BMX Jordan GREEN 12 -

Cruiser 13 and 14 Male (14 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
C1 Red Deer BMX Association Timothy PRATT 1st 3 -
3 Airdrie BMX Cody BASIUK 2nd 4 -
121 Airdrie BMX Zachary BURKE 3rd 8 -
C2 Lethbridge BMX Cam LAVORATO 4th 8 -
723 Airdrie BMX Dayton PETERSON 5th 12 -
303 Okotoks BMX Dylan BOSAK 6th 10 -
N2 Calgary BMX Alberta Megan FREW 7th 11 -
O31 Red Deer BMX Association Garry GRIFFIN 8th 9 -
313 Edmonton BMX Robbie TOWNSEND 13 -
113 St. Albert BMX Association Taylor MILLIGAN 15 -
AB5 Airdrie BMX Jake ADAMS 17 -
107 Cochrane BMX Brian REINHARDT 17 -
725 Edmonton BMX Steven LOEWEN 20 -
804 St. Albert BMX Association Devon VICKERY 23 -

Cruiser 35 to 39 Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
C3 Calgary BMX Alberta Lon KERFOOT 1st 6 -
904 Red Deer BMX Association Dean BEST 2nd 3 -
4 Edmonton BMX Jeff SCAMMELL 3rd 5 -
AB5 Stony Plain BMX Darcy TIEULIE 4th 10 -
AB4 Edmonton BMX Jeff MEADE 5th 7 -
AB7 Okotoks BMX Mark ROBERTS 6th 11 -
217 Edmonton BMX Tony ELLETT 7th 8 -
827 Okotoks BMX Troy KOCH 8th 12 -
606 Okotoks BMX Chris LAVALLEE 13 -
AB6 Airdrie BMX Tim CROFT ## -
727 Airdrie BMX Bob SWAN ## -

Cruiser 40 to 44 Male (11 Riders)

PLATE GROUP NAME FINAL M-PTS Run
Off
AB2X Edmonton BMX Shawn LOEWEN 1st 4 -
C2 Lethbridge BMX Darren WILLIAMS 2nd 4 -
AB2 Calgary BMX Alberta Paul WILLIAMSON 3rd 9 -
AB5 Airdrie BMX Will JONES 4th 10 -
N1 Cochrane BMX Brian OTTERSON 5th 5 -
5 Okotoks BMX Paul KROON 6th 7 -
AB7 Stony Plain BMX George SCHWANKE 7th 12 -
606 St. Albert BMX Association Ross VICKERY 8th 10 -
C5 Red Deer BMX Association Darcy JUST 14 -
AB8 Stony Plain BMX Chris LUNGER 16 -
724 Club Unknown Richard THIBODEAU 17 -

Junior 17 and 18 Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
N3 Okotoks BMX Jocelyn RUTKO 1 3
N5 Lethbridge BMX Lindsay HARRINGTON 2 6
25 Calgary BMX Alberta Steph KATELNIKOFF 3 9
AB03 Edmonton BMX Cayla LOEWEN 4 ##

Junior 17 and 18 Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
08 Airdrie BMX Alexander SAILER 1 3
N3 Cochrane BMX Karsten MILLMAN 2 6
04 Calgary BMX Alberta Jeffrey JACOBSEN 3 9
N05 Medicine Hat BMX Sam LEUCK 4 12
714 Okotoks BMX Michael BAILEY 5 15
114 Edmonton BMX Ryan STEWART 6 18

20" Pro-Elite Female 19+ (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
N01 Airdrie BMX Kaila SWEENEY 1 4
N3 Airdrie BMX Christine MILLER 2 7
N2 Club Unknown Rosemary ADAMS 3 7

20" Pro-Elite Male 19+ (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
N01 Airdrie BMX James BROWN 1 5
N1 Airdrie BMX Patrick LEBEL 2 7
N4 Club Unknown Kevin HILL 3 8
C8 Okotoks BMX Chris NAKAMURA 4 10

8 Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
W3 St. Albert BMX Association Alexie PUSCH 1 4
W4 St. Albert BMX Association Cayleigh VAN STAALDUINEN 2 5
022X Stony Plain BMX Vanessa WHALING 3 9
807 Stony Plain BMX Kennedy TIEULIE 4 12
119 Stony Plain BMX Breanne WEBB 5 16
108 Okotoks BMX Xenia GOOSEN 6 17

10 Female (5 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
W2 Edmonton BMX Daina TUCHSCHERER 1 3
W7 Edmonton BMX Victoria STINSON 2 6
AB4 Airdrie BMX Audessa PARAFINA 3 9
213 Medicine Hat BMX Vanessa HOOD 4 12
318 Cochrane BMX Courtney BEAVER 5 15

12 Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
C4 Okotoks BMX Megan BOSAK 1 3
330 Medicine Hat BMX Stephanie HOOD 2 7
AB5 Lethbridge BMX Kaitlynn CARTWRIGHT 3 11
C6 Red Deer BMX Association Jordan RIGUIDEL 4 12
AB4 Medicine Hat BMX Kassie DAVIES 5 14
211 Calgary BMX Alberta Michaela WASYLIW 6 17
AB6 Medicine Hat BMX Mackenzie KLASSEN 7 20

11 Female (8 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
W7 Red Deer BMX Association Ilana JUST 1 3
W5 Edmonton BMX Heather STINSON 2 7
2 Edmonton BMX Shelby SCAMMELL 3 10
C6 Airdrie BMX Christina ULRICH 4 13
C3 Club Unknown Yvonne KINGSTON 5 16
118 Okotoks BMX Jocelyn BYL 6 17
115 Airdrie BMX Caitlyn DUNCANSON 7 18
624 Lethbridge BMX Danielle BENNETT 8 24

14 Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
W6 Cochrane BMX Sabrina MILLMAN 1 3
AB3 Okotoks BMX Charne GOOSEN 2 6
AB2 Red Deer BMX Association Kayla BEST 3 10
N6 Cochrane BMX Alex AWDE 4 11
AB6 Red Deer BMX Association Katelyn WARRENER 5 15
N3 Lethbridge BMX Jennifer HARRINGTON 6 18

15 Female (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
N2 Calgary BMX Alberta Kyra MCLEOD 1 3
AB2 Red Deer BMX Association Kelsey GERLITZ 2 6
C7 Red Deer BMX Association Katie MAINVILLE 3 9
AB4 Club Unknown Candace MAZUR 4 12

16+ Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
C4 Calgary BMX Alberta Natasha VERGARA 1 5
N3 Calgary BMX Alberta Megan FREW 2 6
C6 Calgary BMX Alberta Audra MILLER 3 7
C8 Red Deer BMX Association Karlie MARSHALL 4 12
AB5 Okotoks BMX Chelsea KARDASH 5 16
AB6 Lethbridge BMX Amanda LAVORATO 6 17
205 St. Albert BMX Association Teagon MCRAE 7 21

5 and Under Male (4 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
AB2 St. Albert BMX Association Ronin PUSCH 1 3
828 Edmonton BMX Nathan LAFRANCE 2 6
317 Okotoks BMX Jasper RHODES 3 9
406 Okotoks BMX Ryan MYSEK 4 12

Cruiser 30+ Female (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
W3 Airdrie BMX Wendy VANDENHOVEN 1 3
328 St. Albert BMX Association Nicoline HEBERT 2 6
028 Okotoks BMX Sandy KROON 3 10
920 Okotoks BMX Leslie ERDAHL 4 11
W6 Airdrie BMX Shirley LUPINO 5 15
22 Okotoks BMX Leanne BYL 6 19
O21 Okotoks BMX Robin RHODES 7 20

Cruiser 15 and 16 Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
310 Edmonton BMX Ronald TOWNSEND 1 3
C2 Airdrie BMX Dillon SWEENEY 2 7
C1 Okotoks BMX Cameron HELM 3 8
107 Stony Plain BMX Daryl SCHILLING 4 12
C3 Red Deer BMX Association Josh WOOLMAN 5 16
C3X Airdrie BMX Alex VANDENHOVEN 6 17

Cruiser 30 to 34 Male (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
AB1 Club Unknown Calvin BERUBE 1 4
AB3 Edmonton BMX Neil FLUET 2 6
910 Club Unknown Justin DOEHRING 3 8
C3 Calgary BMX Alberta Jason DONAHUE 4 14
912 Calgary BMX Alberta Jorge CARO-JEREZ 5 15
116 Okotoks BMX Dean SATINK 6 17
AB6 Calgary BMX Alberta Brad WILSON 7 20

Cruiser 45+ Male (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
W4 Edmonton BMX Tony FLUET 1 3
C1 Edmonton BMX Malcolm STINSON 2 6
C3 Club Unknown Victor DOEHRING 3 10
AB4 Airdrie BMX Randy LEE 4 13
AB2 Edmonton BMX Randal GILLETT 5 14
730 Club Unknown Allen PLESNIARSKI 6 17

Cruiser Junior Male 17-18 (7 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
5 Airdrie BMX Patrick LEBEL 1 3
01 Airdrie BMX Alexander SAILER 2 6
N1 Cochrane BMX Karsten MILLMAN 3 10
C01 Calgary BMX Alberta Jeffrey JACOBSEN 4 12
N03 Medicine Hat BMX Sam LEUCK 5 14
5X Okotoks BMX Chris NAKAMURA 6 19
114 Edmonton BMX Ryan STEWART 7 20

Cruiser Elite Female 19+ (3 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
W07 Airdrie BMX Kaila SWEENEY 1 3
120 Okotoks BMX Jocelyn RUTKO 2 6
25 Calgary BMX Alberta Steph KATELNIKOFF 3 9

Cruiser 13 and Under Female (6 Riders)

PLATE GROUP NAME PLACE M-PTS
C1 Red Deer BMX Association Ilana JUST 1 3
C4 Edmonton BMX Heather STINSON 2 6
204 Edmonton BMX Victoria STINSON 3 10
531 Okotoks BMX Megan BOSAK 4 11
426 Edmonton BMX Jacqui CHAMBERS 5 15
AB1 Calgary BMX Alberta Poppy WILSON 6 18